bugün

her dalga geçtiği program için ''ben de böyle program yapmak istiyorum'' demesi artık sıkan şovmen.
hay seni "küçükler" şirinlesin e mi.
bu adamın nasıl bi' kafa yaşadığını ne anladım ne anlayacağım,
o kadar statik bir düzene getirmiş ki kendini ve programlarını, tek bi' boş sahne yok.
az önce ilhan berk' in pera adlı kitabını bitirdim de, istanbulun onun için değil de, onun istanbul için ne kadar değerli olduğunu anladım.
var kal koca heidrich.
an itibariyle stüdyoda testereyle dehşet saçan şahsiyet.
programa çıkmadan önce ne içtiğini merak ettiğim şahsiyet.

(bkz: ne içtiysen aynısından istiyorum)
An itibariyle bir yığın kabloyu Canlı Yayına almış insan. Bakalım o kablolarla ip mi atlayacak, yoksa kovboyculuk mu oynayacak?
tamam zeki diyebileceğimiz bi şovmen ama izleyicilerini gerizekalı yerine koyup bundan prim yapmayı çok iyi başarıyor olmasıyla takdirleri kazanmış ve konukları, izleyicileri aşağıladıkça daha çok izlenmeyi başarmış olağanüstü yetenek(!)
stüdyoya getirdiği maket beyni çok seksi bulan marihuana kurbanı showman.
bu gece * inci sozluk denemesini takdire sayan bi sekilde ekarte etmis olan medya hocasi.
popüler kültürü yerden yere vurup popüler kültür sayesinde ayakta kalan, zekasına laf söylenemeyecek, ne kadar gıcıklık yapsa da bir yandan sevimli kalabilen şovmen.
ekşi sözlük ve uludağ da yalakası bol olan showman.
avukatı inci'deki saldırı yapan iki kızı da aramış okan bey sizden şikayetçi oldu demiş. eğer marjinal okan bu kadar düştüyse karnıma 1000 dolar vura vura gülerim vallahi. umarım sallıyorlardır, yoksa sözlükçülere dava açan okan bayülgen görmek çok ama çok neşelendirecek beni.
ekibi olmazsa hiçbir boka yaramayan, kolsuz bacaksız kalacak olan dıbık.. (bkz: okan bayülgenin ekibi)
kendini anarşist yada "cool" zanneden hırboların nasıl laf sokarız diye bütün gün düşündüğü kaliteli şovmen, seslendirmen, fotoğrafçı, oyuncu... (bkz: fog the gençlik)
(bkz: inci sözlük ün okan a seslenişi)
saçı sakalı birbirine karışmış bir kişi görünce anarşik diyen beyinlerin, bu adamı neden bu kadar yükselttiğini anladım.

(bkz: siz anarşist görmemişsiniz hocu)
işçi bayramında atm söktüğü vakit halk kahramanı ilan edilmesi muhtemeldir.

nasılsa kendisi bir "system fucker", anarşist falan. ahuah.
ele aldığı incir çekirdeğini doldurmaz konulara, entel gözükmeye çalıştığında bile yaptığı tek şeyin cehaletini kanıtlamak olmasına, komik olmaya çalışırken dudak mimiklerini sinir bozucu şekilde kullanması ve terlemesinden belli olan yapmacıklığına, çoğu zaman başvurduğu ucuz cinsellik esprilerine bakarak, peki mehmet ali erbil in günahı neydi ve eğer bu ülkenin en zeki şovmeni buysa allah gerisinden saklasın diye beni düşündürten şahsiyet. zeki olarak ünlenmesi de zamanında başkalarına sürekli olarak aptal salak demesinden gelir, yanlış anlaşılmasın. bu ülkede zeki sanılmak bu kadar kolaydır aslında ve yine bu ülkede bir okan bayülgen olmak işten bile değildir ve olamamak gerçekten de aptallıktır. adam paradoksal anlamda haklı aslında. bizler işi bilip onun yerinde olamadığımız için süzme salaklardan başka birşey değiliz. ama okan bayülgen olmak gerekli midir, biz böyle bir varlığı neden kutsamak durumundayız bunlar ayrı tartışma konuları tabii.
inci sözlük saldırısını mahkemeye verirse, türkiye'nin en baba paradokslarından birini yaratacak şahıstır.

(bkz: fuck the system)

hani lan fuck the system ?
inci sözlüğün okan'a ayar verdiği falan yok, okan her zaman olduğu gibi programına devam etmiştir. bir başkası sinirlenebilir, tepki gösterebilirdi ama okan yapmadı bunu. ayrıca kızlar tam bir salaktı, o ilk bağlanan kızın zuhal topal'a birazcık yorumum olacaktı demesiyle okan iyi dalgasını geçti. sonralarında kız okan'ı kafa almaya çalıştı ama okan hiç bir telefon konuşmasını ciddiye almaz zaten, kafa almaya çalışsan ne olacak? misal okandede.com gibi bir site ismi söyleyip dalga geçecekti güya, okan'da bununla dalga geçti kimse farkında olmadı. inci salakları da dalga geçtiklerini sanıyorlar, tam bir felaketti, sonunda bir inci sözlük kelimesini söylemeselerdi; diğer arayan aptal kızlardan hiç bir farkları olmayacaklardı. nisa varoş adlı emonun twitter adresinden ne kadar mal insanlar olduklarını anlarsınız inci sözlüğün. buyrun adresi:
http://twitter.com/nisavarosh
hocanın dediğini yap yaptığını yapma sözüne biçilmiş kaftan. her zavallı genç kızımız gibi zamanında aşık olduğum büyüdükçe napıyorum lan ben bi dediği bir dediğini tutmuyor bu adamın dememle aydığım, artık bek hoşlanmadığım doğrucu davut. keşke kendisine de doğrucu olsa da yine sevsem.
okan bayülgen nietzsche'nin türk versiyonudur. nietzsche'de ukala, sert, kendiyle çelişik, dengesiz, deli. okan'a bakınca bu özellikle onda da var. mesela nietzsche'de zamanında çok tepkiler almış, hareketlerinde tutarsızlık yüzünden antipatikleşmiş bir filozofken; okan'da eskiden olduğu gibi hareketlerinde çelişkilerin olması, ukalalığı, sertliği, dengesizlikleri ile en çok tepki alan tek ünlü diyebiliriz. çünkü söylediği, savunduğu tezin tam aksini yapması, tutarsızlık ve psikolojik rahatsızlığını gösterir. fakat ben biliyorum ki onunda nietzsche gibi sert görüntüsünün altında saklamaya çalıştığı çok hassas bir kalbi var, herkes göremez bunu...
dün gece inci sözlük tarafından kepaze edilen demode showman. an itibariyle inci sözlükte üçüncü yıldızın üstüne kendisinin gudik bir fotoğrafı bulunmaktadır. hakkında neredeyse manifesto denilebilecek bir ayar yazısı kaleme almışlardır. yazının en vurucu kısmı ise şudur;
--spoiler--
-ve 10 yıldır seni izleyip idol yapan, seni sosyal sorumluluk sahibi gören, toplumun vicdanını gıdıklayıp bize biraz farkındalık sağladığını düşünen fakat gerçekleri goremeyen, senin de sistemin bir parçası olduğunu ve tıpkı bizim gibi fog dı sistem diyen bir sistem kölesi oldugunu anlayamayan bir nesiliz.
--spoiler--
(bkz: inci sözlük devrimi/#8355871)
inci sözlüğü mahkemeye vermemesini dilediğimiz şahıs. verirse tüm sözlükçülerin gözünden düşer ne kadar inci sözlüğü sözlük olarak görmesek bile okan internette sansürün her türlüsüne karşı çıkan biridi öyle görmek istiyoruz.