bugün

görsel
Tekrar ediyorum, Kadir şeker gibi bir p*çin serbest bırakıldığı ülkede 17 yaşındaki bir çocuğun 16 yıl ceza yatması büyük bir ayıptır. Eğer bu ülkede adalet olsaydı ya o piç de uzunca süre ceza yatardı ya da 17 yaşındaki bir çocuğa 16 yıl ceza yatırmazlardı!
görsel
2028 seçimlerinde milletvekili olup meclise girecektir.
Ayrıca kukla piyon falan deniliyor.

Arkadaşlar kendinize gelmeniz için uyarıyorum sizi; siz 17 yaşınızdayken biri size birini öldürmenizi telkin etseydi vicdanınız dur demez miydi?

Bu arkadaş o gün değilse de başka bir gün katil olacakmış maalesef.
Bir şekilde mv olmasının önü açılırsa şaşırmayacağım katil.

En olmadı bir parti il ilçe yöneticisi falan olur.
16 yili pasalar gibi yiyerek icerek tamamladi. yakin zamanda ticarete atilir ve ne hikmetse isleri de tutar. malum mafyacilik oynan derneklerde de kahraman abicilik yapar.
katil. eline silah veren, omuzuna elini koyup fotoğraf çektirenler de dahil hepsi katil. uzak durulması gereken şeyler.
ben de hukuktan anlamayan biriyim ama kanunlarımızda müebbet hapis cezasının karşılığının net 24 yıl olduğunu biliyorum.

fakat bülent ecevit iktidarı döneminde çıkarılan ve geçmişte "rahşan affı" diye bilinen şartlı tahliye diye bir yasa var. bu yasaya göre; eğer mahküm içerdeyken iyi halli olup başka da bir suça bulaşmamışsa falan cezasının üçte ikisini tamamladıktan sonra üçte birini dışarıda tamamlar diye biliyorum.

yani şartlı tahliye (koşullu salıverilme) yasası olmasaydı 8 yıl daha yatacaktı bu herif.

yanlışım varsa affola.
Sonuçta birilerinin azmetticiği neticesi yaşama son vermiş, vicdanlarda hep katil olarak kalacak ama adalet bizim istediğimiz gibi olmuyor.

Edit: Belki başlığın altına yazmam uygun değil partilerin bir katili sahiplenmemesi lazım.Solcusu sağcısı hepsi aynı benim katilim iyi.Bu mudur?
içerde kitap da yazmıştır. Parayı vurur .
öldürmesi çok kötü tabii ki ama ermenileri siz sever miydiniz ya. çok şaşırdım doğrusu. gerçi ırkçılık kötü bir şey tabii ama öldürdüğü kişi de türklerin zehirli kanı falan gibi bir şey demiş ama sonra özür dilemiş.
O dönem ne zaman erdoğan yurtdışına gitse bir kilise papazı vahsice öldürülüyordu. Arkadaki karanlık örgüt hangisiyse ( bence vural savaş deniz baykal ikilisi ile ilgili bir olay) erdoğanın yurtdışında dolaşmasını istemiyor yada türkiyeyi karalamak istiyordu. Bunların en sonuncu hedefi hrant dink oldu.
Daha evvel hristiyan papaz cinayetleri bizim kamuoyunun hic umrunda olmamışken ölen ermeni solcu olunca bi anda sol medyanın dikkatini çekti. Chplilerin hepimiz ermeniyiz protestoları başladı. Ertuğrul özkök ün gayri müslim cinayetlerinin erdoğanın yurtdışı ziyaretlerine denk gelmesine dikkat çekmesinden sonra olay daha fazla ciddiye alındı. Acaba erdoğanın yabancı ülkelerde dolaşmamasını isteyen birimi var? Şeklinde bir makale yazmıştı o dönem.

Artık alman istihbaratımı cia mı iran istihbaratımı kimbilir?
O tarihten sonra bu gayri müslim cinayetleri kesildi.

Keşke araştırmaların sonuçları açıklansa. Hsngi yabancı istihbaratın tetikçiliğini yaptığını öğrensek.
Yoksa popüler gaztelerde yazı yazmayan adamın yazısını lise mezunu bile olmayan bir tip okuyor, güya galeyana geliyor, hayatında trabzonun dışına çıkmayan adam ilk defa istanbula gelip pat diye hrant dinki elle koymuş gibi bulup, cinayet işliyor falan olmuycak işler.
Yatar çıkarım lafı doğruymuş meğer, şimdi kahramanda ilan edilir tam olur.
insan öldürmenin cezası 16 yıl ..
Cinayeti işlediği de 17 yaşında olduğu için çocuk suçlu diyerek indirim yapmışlar.
Asıl şimdi bakalım, hangi partiler ve siyasetçiler bu katili kullanmak isteyecek.
Hukukçu değilim, ticaret hukukunun 3-5 detayından başka da hakim olduğum bir konu da yok ama sanırım kanun sonuna kadar kullanılmış. 22 yıl yatarı varmış başka da suç işlemeyince içeride, salınma hakkı doğmuş. Ülkemizde kanunlar böyle.

Neyin tantanasını yapıyor insanlar anlamıyorum bazen.

Sosyal medyada tüm söylemler şov amaçlı 3-5 like almak uğruna yapılıyor gibi geliyor bazen.
Gerek yurtiçinde gerek yurtdışında itibarımızı yerle bir eden, koca bir ülkeye maddi manevi etkileyen cinayetin yatarı 16 yılmış.

% 10 oyuyla ülke mhp mafyasının eline düşmüş. Yazık…
16 yıl yatıp çıkmış amk.

görsel
hrank dink'in katili olan, fetö'nün mendil gibi kullanıp attığı aptal bir katil. şu katile 7/24 söven solcular, serap eser'i öldüren kırdo teröristlere bir kere olsun sövmez. herkes kendi tarafını kollama peşinde tabi. ortadoğu öyle iğrenç bir yer ki bu bölgede benim katilim senin katilini döver denilir..
Ortaokuldan sonra okuyamamış, ailesi tarafından internette çok fazla zaman geçirdiği söylenen tipik bir suçlu; aptal ve cahil.
Klasik muhafazakar ve eğitimsiz bir ailede yetişmiştir, çevresindeki ocakçı abileri tarafından ermeni nefretiyle yetiştirilmiş olması muhtemel.
muhtemelen muhazakar sağcı ailesi tarafından Ermeni nefretiyle büyütülmüş, fetö tarafından kullanılıp atılmış bir katildir.

Ülkücü ( muhalif ) ozan Arif kendisini metheden bir şarkı yazmış, siyasetten pek anladığını düşünmediğim ama ülkücüyüm diyen ama akp'li olan ismail türüt de bu mikro-milliyetçi şarkıyı okumuştur.

Bir katil için yazılan o şarkı

Plan Yapmayın Plan
Plan yapmayın plan,
Gitmez Karadeniz’de.
Kahpelik yalan dolan,
Tutmaz Karadeniz’de.

Ne Coni’si ne Rus’u,
Pusu kurmasın pusu,
Bölücülük borusu,
Ötmez Karadeniz’de.

Bırakın çan çalmayı,
Ermenici olmayı,
Millet böyle dolmayı,
Yutmaz Karadeniz’de.

O gün öyle desinler,
Bugün böyle desinler,
Fatihalar, Yasinler,
Bitmez Karadeniz’de.

Şerefini şanını,
Ortaya kor canını,
Hiç kimse vatanını,
Satmaz Karadeniz’de.

Vatan satsa bir kişi,
Anında biter işi,
Türk ve islam güneşi,
Batmaz Karadeniz’de,

Bizde varken bu duruş,
Emicemiz olsa Bush,
Alayınız beş kuruş,
Etmez Karadeniz’de.

Anladık var öcünüz,
Belli kuyruk acınız,
Kargaşaya gücünüz,
Yetmez Karadeniz’de.
Ozan ARiF
15 yıl önce bugün hrant dink'in yaşamına son vermiş olan ülkücü fetöcü yeni yetmesi velet. Halihazırda koca adam olmuştur.
kahramanlaştırılmaya çalışan kifayetsiz katil. yok salınma zamanı geldi diyenler, yok yılmaz güney'le vs yapmaya kalkanlar... bundan kahraman çıkmaz, kasmayın.... türk bayrağı önünde poz bile verdirdiniz, ama elinizde patladı işte.
abileri tarafından kullanılıp atılmıştır. aynen öyle.