bugün

okuyun:
http://kitapguncem.blogspot.com/p/nutuk-oku.html
her türk insanının mutlaka okuması ve en önemlisi anlaması gereken eser.
benim okumadığım boş sözler yığınıdır. hiç pişman değilim. benim hayatıma nutuk değil kuranı kerim ışık tutmaktadır. evet siz de açın kuran okuyun. tabi dizilerden kafanızı kaldırabilirseniz.
herkes özenle okusaydı etrafta bu kadar omzuna, koluna, gögsüne kemal atatürk dövmesi yaptıran genç sayısı daha az olurdu diye düşündüğüm söylev.
yahu isteyen nutuğu kuranın yerine koyar kime ne arkadaş.adam isterse mustafa kemali peygamber olarak kabul eder konuşur okur. size ne bize ne..

nedir bu azgınlık sanal dünyada arkadaş. tamam atatürkün yıllarca bu kadar eleştirilemez olması bazılarımızı zaman zaman beni de kızdırıyor ama bi tarafta da onu deli gibi seven insanlar varsa, yıllarca sözde atatürkçülerin yaptıkları herşeyin sorumlusu olarak bu insanları görmek abukluktan ötedir

ne demişti cem yılmaz abimiz isteyen krem peynire tapsın, isteyen ona tapsın sana kimse allaha tapıyorsun diye hesap soruyor mu?sormaması gerekiyorsa sen de sormayacaksın.devletin bu işe soyunması falan filan onlar ayrı konu tabi.burada bahsedilen kişisel özgürlük sınırları o kadar..
daha ilk başlarında vahdettine hain denildiği için gün be gün şakirtlerin yeni saldırı odağı olmuş güzide tarihi eser.
olayları belgeleriyle anlatışı zamanları ayrıntılarıyla not düşüşü o zamanı atatürkün gözünden görmek için harika bir kaynaktır.
nutuk neden eleştirilir? bir kitap bir roman bir tarihi yapıtı ömürleri boyunca eleştirmemiş 3 5 genç arkadaş böyle bir tarihi kaynağı neden eleştirir?
elbetteki üstün eleştiri kabiliyetlerini bizimle paylaşmak istedikleri için değil. maksat atatürk e saldırmak.
sabrımı sonuna kadar zorluyorsunuz. sadece benim değil. pek çok insanın sabrını sonuna kadar zorluyorsunuz.
kemalistlerin kutsal kitabı (ben uydurmuyorum bu tabiri, chp kurultayında kabul edilen tarifi budur). o kitabın hatırat olduğunu unutup tarihimizi ona göre şekillendirdikleri için herkes atatürkçü olmuştur. oysaki o kitap yanlışlıklarla dolu ve kesinlikle objektif olmayan bir kitaptır. yazık demekten başka elden ne gelir.
her türk gencinin okuması gereken kitapdır.
mustafa kemal atatürk'ün türk milletine bıraktığı muhteşem eser.
üniversiteye(!) giden kişilerin okumayı geçtim kime ait olduğunu bilmemesini gördüğüm an aslında hepsini ilkokul sıralarına tekrar döndürmemiz gerektiğini düşündüm. allah'ım ne büyük kayıp.
(bkz: vakıf üniversitesinde okumak)

herkesin sindire sindire okuması gereken kitaptır. değerlidir.
kurtuluş savaşı dönemini daha iyi kavrayabilmemiz için okumamız gereken bir eser.
gerçek tarihi anlamak için, bir defa gözden geçirilmelidir!...
(eksileyin canlarım benim!)
Sadece bir Türk gencinin değil, tüm dünya ferdlerinin okuması gereken bir yapıt. Aydınlatıcı bir kere,
azdır böyle şeyler yeryüzünde inanmazsan sahaflara sor. Nerdeee o eski insanlar diye gireceklerdir konuya. Buna luzüm yok, ben diyorsam iyidir, hoştur. Bir yerlerden temin edin de okuyun. ''ÇOK GEÇ OLMADAN VAKiT''...
kemalistlerin kutsal kitabıdır. müslümanların kitabı ise Kuran'dır.
padişah taşaklarını yalayanlar tabi ki sevmez bu kitabı. onlar kuvay-i milliye'ye karşı yola çıkan hilafetin ordusunu severler. bizde göte göt denir...

ulan yorum yapmadan bari bir kez okuyun kitabı dümbükler. kemalistlerin kutsal kitabı nutuk'muş da müslümanların kuran'mış. s*ktir y*rrak.

ülkeyi kutuplaştırmaktan usanmadınız. bir de ağzınızdan ileri demokrasi lafı çıkmıyor mu... mcık hoşafları
bir sürü nutuk versiyonu var. aralarında farklar var.
nutuğun ilk sayfalarında şöyle birşey var bir kaynakta "vahdettin denen soysuz" diğer bir kaynakta "soysuzlaşmış vahdettin" diye geçiyor aynı yer. yani birisi vahdettin'in bozulduğunu ima ediyor, diğerinde osmanlı soyunu ateşe tutuyor. şimdi hangi kaynağa güvenmek gerek...
atılanı makbul olmayandır.

(bkz: nutuk atmak)
tarihçilerden çok psikologların ele alması gereken bir kitap.zira tarih ilmi için bir kaynak olmaktan berzah berzah uzak olan, ancak bir nebze olarak kaynak gösterilmemesi gereken kitaplar kategorisi için örnek olarak gösterilebilecek bir kitaptır.psikologlar içinse ego'nun şahlanışı ego patlamsı durumları için şahane bir örnek kaynaktır. zira verilen hava adeta bir tanrının dünyayı yoktan varetmesi misali:" her şey yalan benim gerçek.şu küçük dağları ismet yarattı; büyüklerini ben."
entrylerini silip tekrar canlandırarak provokatörlük yapan godoşlar tarafından yine, yeniden laf atılan kitap olmuş. kitapta kendisini öven hangi cümleler var ispatlasanız da biz de hak yoluna girsek... ya kaynak verin, ya da götünüzden cümle uydurmayı bırakın.

elinize daha kitabı almamışsınız mına koyim, gelip laf atıyorsunuz.
demek ki din vahiy olmadanda gelebiliyormuş dediğim kitaptır ve bu bazı, şarkitcanlara kapak olmuştur, çünkü; dinler vahiy olmadan yazılmıştır hep, efsaneler üzerine kuruludur zaten ah bu şakirtcanlar bir anlasalar ay kurban kesicek herkes (!)...
kemalizim bir dinse vahiy gelmesine gerek kalmamış olan bir dindir!...
okuyunca insanın nutku tutulan kemalist kutsal kitap. bir insan silah arkadaşlarını bu kadar mı kolay satar? bir mücadele bu kadar mı çamur üzerine inşa edilir? pes doğrusu. evet atatürk tüm rakiplerini korkutmayı başaracak kadar zeki idi.
tarih kokan, bir kitaptır, ah bu şakirtcanlar nerden anlasın asla yakın arkadaşlarını atatürk satmamıştır!...
"eğitim insanın okulda öğrendiği herşeyi unuttuğunda arta kalanlardır."
--a. einstein--

einstein bu sözü tabi ki günümüzün nabzını bilerek söyledi. biz de yine bu sözü günümüz türkiye'sine uyarlarsak, haklılık payı çıkararak okullarda öğrendiğimiz mustafa kemal'in ötesini bu kitapta öğrenebiliriz. gerçek manada anlamak isteyenin okuması gerektiği kitaptır.
tüm dinci, terörist, yavşak ve sorospu çocuklarının son zamanlarda sarıldığı bir savunma mekanizmasının daha kurbanı olmaya yüz tutmuş tarihi belgedir.

o savunma mekanizması, aslında karşısında olmayan bir özelliği sanki varmış gibi yutturmaya çalışmaktır.

örneğin diyorlar ki, vay efendim atatürk'e tapıyorsunuz siz. ben bunca zaman atatürk'e tapıp sizin yavşak tabirinizle "kemalizmi din olarak gören" bir kişi görmedim.

ama şunu gördüm. http://d1201.hizliresim.com/t/6/1lxuu.jpg

yılan diliniz sayesinde bu gerçeği tersine çevirebilecek kadar mayanız bozuktur.

en büyük biat eden topluluğun siz olduğunuzu bildiğiniz, üstelik bu durumla gurur duyduğunuz halde sanki en demokratik sizmişsiniz de en büyük statükocu biz atatürkçülermiş gibi lanse etmeyi de iyi bilirsiniz.

halbuki bugün partinizde bir tane bile değişik görüş olmamasına bi sikim söylemezsiniz. işinize gelmeyen savcıların yerini değiştirmeyi iyi bilir, dokunulmazlıkların arkasında saklanırsınız. suçu kesinleşmeden bir insanı 5 sene boyunca içeride tutabilecek kadar ruhu beş para etmez adamlarsınız.

beyniniz öyle murdar, ruhunuz öyle kirli... bel aşağı taşınmaması gereken esermiş. islam'ı kullanıp yedi sülalenize yetecek parayı akıtanlara şakşakçılık eden ucuz ayak takımından öte değilsiniz...