bugün

fazla para insanı deli ediyor amk. ayran 176 lira nedir amk ya. 45 bin liraya 5.000 kişi rahat doyar lan. 80 yaşında tartı makinesi ile 3-5 kuruş geçimini sağlamaya çalışan dedeler var birde bu ülkede. yazık.
O parayla 25 tane kuzu tandır yaptırıp sınırsız içecekle birlikte 100 kişilik sıra gecesi düzenlenir, hani çalgıcısı türkücüsüyle felan dedirten salaklık durumu.
Patates püresi 300 lira. Patates lan bu patates. Kilosu 75 kuruş.
O parayla tokiden eve yazılır pesinatini veririm amk.
100 kişi gitmisler dunyayi yiyip icmisler limoncelolar sushiler kobeler havada sikisiyo ödesinler bir zahmet.
O parayla 25 tane kuzu tandır yaptırıp sınırsız içecekle birlikte 100 kişilik sıra gecesi düzenlenir, hani çalgıcısı türkücüsüyle felan dedirten salaklık durumu.

Faturayı görünce içim bi tuhaf oldu m.k. orantılayınca anlaşılıyor ki rakıdan elde ettikleri kar sodada elde ettikleri kardan az.
35 suşi 2250 tl iken 1 açık içecek 2000 tl. Nasıl bir ücretlendirme anlayışıdır anlayamadım.
Ayranın 16 TL olduğu hesaptır. Bildiğin 50 kuruşluk ayran 16 TL. Arkadaşlar zengin olmak, bir mala değerinin yirmi otuz katını vermek demek değildir. Bu enayilik başka bi şey değil. Allah akıl fikir versin.
o parayla mandıra açıp geliştirerek paranın amına koyan var. adam her gün bir küçükbaş yiyor.
ilahi sözlük ve onun sevgili yazarları iyi güldüm ben yazmadan Herkes bütün ürünlerin pazar fiyatı maliyetini yazmis bile. Ulan bi su su kadar, patates su kadar falan diye, haklısınız. Bir kere bile merak edip bakmisligim yok fiyatlar gerçekten belirttiğiniz gibiyse kusura bakmayın ama bu zenginlik değil enayiliktir. Zengin olmak ederinden fazla verip almak değildir kanımca daha kaliteli verimli yaşam sürmeye çalışmaktır. tabi bizim kroyum ama para bendecilere anlatamazsın. Bazen düsünmuyor degilim sözlük benim o kadar param olsa ayni boku yer miyim diye cık yemem yiyemem yani. Yiyecegim tek bok kendime çiftlik evi yaptırmak olurdu ötesinde gözüm yok.
adamın ifyatlarında sıkıntı yok, sıkıntı oraya gidip o kadar parayı verende. adam kaz yoluyor, hemde viyaklatmadan.
Nasıl sapladıysa acısıyla 38 su içilmiş. Sanırım tüm şirket gitmiş yemeğe. Rakının fiyatına takılmamak da elde değil. Sudan ucuz amk!
Yanılmıyorsam 30 kişiye ait hesap. fotoğrafın altındaki yorumdan öyle anlamıştım.

Yani adam başı 1500tl vermişler 1 akşam yemeğine.

Biz kurban bayramında 7 ortak adam başı 1400tl verdik kesim parçalama dahil. Aldığımız paydan hiç yoksa konu komşu derken 10 eve dağıttık. Yani o paraya sevap işledin 30 dan fazla kişi doydu ve doya doya et yersin.
kerizliktir.