bugün

Aralarında zincir veya ip olan iki kısa sopadan oluşan, Japonya'nın geleneksel savunma sanatı olan Okinawa Ko-bujutsu'nda kullanılan silah.*
(bkz: mınçıka)
(bkz: mınçuka)

kurallara itaat eden bir yazar olduğumdan mütevellit tanımımı yapmadan, derdimi beyan edemiyorum. allah rızası için önce şunu izleyin; http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=eDdwBd1U4gw

sevgili kaptan mehmet atilla atasever abim, gözünü seveyim ne yaptın sen kendine öyle? gel anlat bana derdini, sıkıntını hele. düşünmekten beynim aciye abim. Nazar boncuklu, cıngıl belsli introya mı, arkadaki kuş kafesleri ve sessizliğin verdiği huzura mı, slow motion hareketlere mi, coşkularda olan alt dudak hareketlerine mi, tiftik saçlara mı, 50 yaş üstü amca naylon eşofman takımına mı, arkadaki televizyonda konuşan elemana mı yoksa o şahane kafa bandına mı şaşırayım bilemedim. o karizmatik yüzün her şeyi anlamama yetti, biliyorum; hem saygı duyulan, hem de komik bir insan olmanın ağırlığını taşıyorsun o atletik sırtında, iki özelliği bir videoda toplayıp orta bir kıvama gelmeye çabalıyorsun taktir ediyorum. ama akrobatik hareketler yapıp, kaslı ve bandanalı bir insan olmak, çok korkunç be abim.
adı tam olarak başlıktaki gibi mi bilmem ama (şu an başlık nunçaku)ninja kablumbağalar ile türkiye'ye gelen alet.
görsel