700.000.000.000+ dolar yatırım fonuna egemendir.
para birimi kron* olan ülke.
hâlâ hayattayken gitmek istediğim iskandinav ülkesi. orada bulunmadan ölmeyeceğim.
Gitmek istediğim değerli ülkeler arasındadır. Dünyanın en temiz havasının norveç'te olduğu söyleniyor.
2017 yılında petrol ihracatından 25.9 milyar dolar gelir elde etmiş ülke.
aşırı kapalı havası nedeniyle dünyanın en çok intihar edilen ülkesidir.
Ölü fiyata aldığım bilet sayesinde Oslo ve bergen gezileriyle göreceğim ülke.
8 aydır Norveç de yaşıyorum sorularınızı sorabilirsiniz.
Tam bana göre doğayla iç içe bir ülke.
Vatandaşlık kazanabilsem ve kalburüstü bir işim olsa bir saniye düşünmeden gidip yerleşeceğim ülke.
Gelişmiş avrupa ülkesi.
Belki yaşanabilir en ideal ülke.

Ama nedense benim pek ilgimi çekmiyor.

Kalabalık olmasa da canlı bir hayat olacak, akdeniz iklimi olacak, bol yeşil ve mavi olacak. Yunanistan ve hatta girit, italya, hırvatistan daha güzel bence. *
10 aydır yaşadığım güzel ülke.

güzel ülke ama soğuk gelecekler varsa burayı dikkatli okuyun. "gerçektende soğuk" bakın Erzurum, Ankara soğuğu hikaye bunlar kutup soğuğu inanın korumasız 1 saat durun donarsınız müthiş bir soğuk.

gelecekler sıkı giyinerek gelsin bu kış çok soğuk olacakmış.
geldik de üşümesi kaldı dediğim ülke. gidip görmek istediğim 3 ülkeden biridir benim için.
24 sayfa 612 entry.

613. Entryi bırakıyorum, en az 500 entryi okuyacak kadar sevdiğim ülke.

Havası soğuk kasvetli, kültür düzeyi gelişmiş, insana değer veren refah içinde yaşam sunan daha ne olsun.

Bide gel buraya bak, keko dolu heryer amk.
Evinden çıkmayan sözlük asosyallerinin hayalini kurduğu, gelecek mart ayında gideceğim ülke.
tam 113 yıl önce bugün (26 ekim 1905) isveç'ten ayrılarak bağımsızlığını ilan eden ülke.
Bok gibi coğrafyası olan ülke.
kişi başına düşen milli gelir bakımından Türkiyenin 40 yıl ilerisinde olan ülke.
Neden oralarda doğmadık diye düşündüren düşündürürken isyan ettiren ülke.
Toplam zenginliği 1 trilyon 282 milyar dolar olan ülke.
enflasyon oranının %2.1 olduğu ülke. (2017 verisi)
Elektrik kwh ücretinin Türk Lirası cinsinden 75 kuruş olduğu ülke.
tarihte petrolü en zeki şekilde kullanan devlet.
Merkez Bankası faiz oranının %0.75 olduğu ülke.
buz gibi buz. özel Tv'de kameraman olaraktan çalışıyorum inanın şu sıralar donuyoruz. hayat cidden zor.