bugün

116 gr ağırlığında 49 mm genişliğinde azami 19 mm kalınlığında 3.2 megapiksel kamerasıyla gayet kullanışlı 3.nesil cep telefonudur.wireless dışında eksiği yok.
n serisinin işlemcisi en yavaş telefonudur. ben aldım güzeldi ama monofonik herhangi bir telefondan bile yavaşlıyor. factory settings de bi yere kadar yani *
joystick denen mereti çok çabuk bozulan bu sebeple 2 kere garantiye gönderdiğim ama pek de sevdiğim telefonum .
gün itibariyle çaldırdığım telefon. tabi çaldırdığım için kötü yorumlarımı da sunayım. çok yavaş eşek gibi bir telefon. mesaj geldiğinde açarken kafayı yedirtir insana. joystick çok çabuk bozulur. hayvan gibi yüklenmeniz gerekir. tuşları çok küçük. alışmak çok zaman alıyor. kamerası çok iyi. bu bi dezavantaj değil ama olsun. rahatlamak için söylüyorum. zaten düşüre düşüre mal olmuştu telefon. çok pahalı değildi zaten. 2. defa kaybettiğim için bu sefer çok koymadı. alıştım artık...

edit: şarjı da berbattır. uzun süre full görünür. sevinirsiniz ne güzel. sonra birden hepsi düşer. ne olduğunu anlamazsınız. kötüdür arkadaş. telefonların hepsi kötü. almam daha zaten telefon.
kulaklığından üst düzeyde verim aldığım telefondur ki telefonu almamdaki en büyük etken kulaklığıdır.
2 senedir kullandıgım telefonum.
artıları:
-darbelere karsı saglamlıgı
-kamerasının süpersonik oluşu
eksileri
-diger n serisi telefonlarda oldugu gibi hafızanın dolu olmamasına ragmen dolu gibi gösterip insanı cileden cıkarması,Allah'tan internette cözümüyle ilgili seler var yapınca düzeliiy
-gercekten yavastır cok yavastır.erikson kullanıcıları icin gercekten büyük handikap n serisine gecmek.gelen mesajı acmak bazen 30 saniye sürer. (bkz: oha)
-ve tustakımı bozulmaya müsait aynen coyistigi de ole
boş hafızayı dolu gibi gösterip, üstüne bir de gelen mesajı okutmamayı görev bilmiş telefon. hattan mı telefondan mı anlamıyorum ama aynı operatörü kullandığım herkeste dolu hafıza uyarısından belli bir süre sonra geliyor tekrar mesaj. ama n73 inatla okutmamaya çalışıyor.

gerçi iyi birşey yapıyor. bilyoner, oley, avea, türktelekom gibi yerlerden geliyor mesaj ancak. okuduğumda üzüldüğümü anlamış artık.
kendi kendine kapanan, bomboş hafızayı dolu gösteren, mesajlaşmanızı yavaşlatan telefondur. yine de kendini sevdirir.
eski sevgilimin ve ondan sonraki flörtümün telefonu. süper bir telefondur telefon kodunu çözmek kolaydır,içinde barındırdığı resimlere bakmak işkence videoları ise orta kahve tadındadır.
eski telefonum. kamerası, görüşünü ve mesaj yazımı çok hoşuma gitmişti ama bir süre sonra beni delirtmeye başladı, duvara fırlatma isteği yarattı. hafıza kartını görmeme, kendi kendine kamerayı açıp fotoğraflar çekmek, rehberden arkadaşlarımı kendi kendine aramak, mesajları 2 hafta sonra yollamak gibi sorunlar çıkarmaya başladı.. kısacası beni deli etmede üstüne yoktu... bilgisayardan çektiğim yetmezmiş gibi bir de telefondan çektim. donup duruyordu, format istiyordu vs vs. sonunda kurtuldum. daha basit ve daha az delirten bir telefonla mutluyum 1,5 senedir.
çok hatalı üretimi olan telefon.
kopyala yapıştır ve işaretleme fonksiyonları olan ve bu fonksiyonları kalem tuşu ile yapılan, bilgisayarımsı teknoloji harikasıdır. Hızlı çalışabilmesi için lifeblog'un etkisiz hale getirilmesi gerekir. Bir sürü program destekler ve çok donanımlı bir cep bilgisayarına dönüşür.
tuşları birbirine çok yakın olduğu için mesaj yazması hayli zor olan telefon. bir zamanların vazgeçilmezi olsa da şimdi para verseler kullanılmaz.
whatsapp çalıştırmayan telefon.
bugün, değerli bir arkadaşımın "n73 ise boy kaç?" esprisine konu olan telefon.
cumartesi günü 2. elini 150 liraya aldığım telefon. alma sebebim 3.2 mp lik kamerasıyla kaliteli fotoğraf ve videolar çekmekti. hayatımda ilk kez 3g li telefon almış oluyorum bununla.
nokia nın 5110 dan sonra en sevdiğim telefonudur, şarjı süresi ve dayanıklılığı oldukça tatmin edicidir.
digital fotoğraf makinesi gibi fotoğraflar çeken mükemmel telefon.fotoğraf makinesi gibi kullanışlı.
2. eli 150 lira olan telefon.
sadece 1 dakikalık ses kaydı yapan telefon.
zamanında 6oo euro verdıgım telefon cok pişmanım cokk telefon yandı elimde ne yaptıysam o zamanlar kullanmaya kıyamıyodum.
arka kapağının vidalarının normal tür vida olmaması sebebiyle düşünene ve uygulayana rahmet okuduğum zamanının en özellikli telefonudur.
alınca cep telefonlarında 3g nin 2 türlü olduğunu öğrenmiş olduğum telefon.
(bkz: umts)
(bkz: hsdpa)
nokia 6230 telefonumda yarım çeken vodafone hattımı tam full sinyal çeken güzel telefon.
fotoğraf çekimleri tek kelimeyle müthiştir.ama tuşları çük kadar olduğu için mesaj yazanlara tavsiye edilmez.işlemci hızı ve rami nokia 6630 ile aynı olduğu için düşük işletim sistemli nokia 6630'da çılgın atan işlemci bu telefonda tosbağaya dönüşür.ayrıca birde wireless olsaymış süper olurmuş.