bugün

Kanka
Kuşum
Kuzum
Aşkım
Hatun.
fıstığım
kardo,
kankeyta,
kanki,
kanka,
panpa,
lan denmesinden nefret ederim.
Yanımda çalışan insanların ismimle hitap etmesi dir. Bi güzel fırça çekerim, çay verir şeker vermem, yemek söyler, yanına içecek söylemem o derece nefret edilesi durumdur.
Şşiitttt, lan.
Kızım
yeğenim
ufaklık
ismimin sonuna -cik eklenerek soylenmesi
oğlum
naaaaaaaaaaaaaaaaabıyon la yapraaaaaam şieklindeki hitaplardır allah sizi alsın.
Şşşt kız.

Ağıza şaplatılası.
bana göre şimdilerde ''reis'' hitap şeklidir..

eskiden bu reis kelimesinin bir anlam ağırlığı, bir duruşu, karizması vardı.. belli başlı kişilere söylerdik söylediğimiz kişiler de genelde arkadaş ortamında sözü geçen, lider duruşlu özgüvenli kişiler olurdu.. şimdi bakıyorum da millet dalgaya aldığı kişilere ibnemsi bir gülüş ile vayy reis naptın diyor reis lafını duyan kişide de sebepsiz bir özgüven falan oluyor gidip lan olum bunlar aslında senle dalga geçiyor farkında değilsin diyesim geliyor sonra uğraşmaya değmez deyip vazgeçiyorum falan.. geçenlerde arkadaş ortamındayız karşıdan biri geliyor giyimine de pek önem vermemiş hani eşofmanın altına kundura giyenler olur ya bizimkiler de ooo reyis yakıyorsun falan diyorlar o da gerçekten iltifat edildiğini sanıp seviniyor dangalak.. ne bileyim bazı lafların bir ağırlığı onu hak eden kişilere söylenmesi gerektiği kanısındayım günümüzde bu tür hitap şekillerini d**şşak geçme malzemesi yapmak hoş değil artık bana da diyen biri olursa kompleks yapıp aynaya bakmıyor değilim..
Baagyan.
hocam. yolda omzuma çarpan adam bile pardon hocam diyor.
(bkz: kanka)

Bunun kadar hiçbir şey bana samimiyetsiz gelmiyor. Çevremdeki insanlara bana kullanmalarını yasakladığım hitap şeklidir.
Hoşlanmayan hitap şekilleridir.
(bkz: )tatlım

Allah ım ya tatlım nedir ıyy cıvıl cıvık hitap şekli
(bkz: bro) birader mi brother mi zaten ikiside olmasin da bro nedir be abi.
(bkz: Hafız)

Bir Sakaryalı klasiği. Hepsi cehennemin dibine.
ismimin sonuna -cım eki getirilmesi.

Örnek, Fatmacım.

Sen kimsin de beni küçük görüyorsun, it?
Hocamdır. Herkese hocam denmez aq. Ne yani son derece itici bir hitap. Kişinin cahilligini gösterir gözümde.
(bkz: hacı)
(bkz: kanka)
(bkz: kardo)
(bkz: bilader)
Kanka ve babuş. Allahım orul orul iticilik akıyor.
Bilader.
Hacı.
Hafız.
Duyunca, saç köklerime elektrik veriliyor sanıyorum.
Kanka

Net bu.
Canım, bu, şu gibi hitaplar.
Güya kısaltma babında ismi değiştirmek. Mesela sema'yı semoş yapmak. isim zaten dört harfli. Senin ne zorun var da beşe çıkarıyorsun?! ismime zam gelmiş sanki ağzında.
bro.

bro denmesin amk. itici... çok...