iki hali olan sıkıntıdır.

> kişinin olağan yahut olağan dışı sıkıntı''lar''ı varken bir genel mutsuzluk hali baş gösterir. neyin var ? sorusuna verilecek bir cevabı yoktur ''içimde bir sıkıntı'' var der. hakikatten de öyledir. bilmiyordur. bilmiyor gibidir. o kadar çok şey dolaşır ki kafasında seçip birini bu diyemez. beyin uçmuş kendi kendine dertleniyor,ruh başka yerlerde dolaşıyor,vücut hayata devam etmek adına oradan oraya boşlukları doldurup olabildiğince sahte gülücükler gönderiyordur kimilerine.

>bir diğer nedensiz sıkıntı ise. gerçekten nedensiz,aniden için bildiğin sıkılmasıdır. ateş basar, hayır olsun denir. telefon çaldığında irkilir kişi,diken üstündedir. sonra geçer gider. anlıktır.
muhtemelen sevgilisi olmayan, cebinde parasıyla akrebin ilişkiye girdiği, sosyalitesi yerlerde sürünen, ergenlikten çıkamamış tiplerin söylemleri. dünyada yapılacak o kadar şey varken nedensiz iç sıkıntısı yaşamak ameleliktir, totoşluktur.
Aslında kimsenin fikri olmasada Panik atak rahatsızlığının bir sebebi.
mesafelerce uzak olup, kalbimizde uyuttuklarımız vardır hani, kişiler olaylar... içindeki sıkıntının adıdır yokluğu.
bilerek susuz bırakın kendinizi. sonra buz gibi birayı dikin kafanıza. karı$ık çerezle gider o.
aslinda nedensiz degildir! tamamlanamayan i$ler, cevap bekleyen sorular ve sorunlar buna nedendir!!!
çok kötüdür. açın camı, derin bir nefes alın. olmadı dışarı çıkın gezinin. geçer o.
intihara bile sürükleyebilir. bu gibi durumlarda kendinize 2 tokat çekip, ne oluyor lan bana demelisiniz.

(bkz: nedeni bilinmeyen mutsuzluk)
yaşlıgillere göre birinin başına bir şey geleceğini delalin mübünmiş.
Kesin bir nedeni vardır. Oturup düşününce bi yerlerde nedeni bulunur ve çözüme kavuşturulur diye düşünüyorum.
Sevgisizliktendir. Sarılınca geçiyo ama sarılmaya alışıp terkedilince de içinizde nedensiz bi tuvaletteyken evinize misafir gelmiş hissi peydah oluyo.
(bkz: obsesyon)
intihar bile ettirir.

not: ev de denemeyin, evinizde intihar girişiminiz olmasın, ev de olmaz, en güzeli dışarıdadır, eviniz kirletmeyin yani, evinizi anneniz babanız aileniz geldiğinde bu ev o ev olmamalı.
şimdilik nedensiz, yakında çıkar kokusu.
küçümsenmemesi gerekir. bir çok küçük sıkıntının birleşmesiyle oluşur çok mutsuz hissettirir.
Hiçbir şey yapasın gelmez, boş boş oturursun.
kendime ait internet sitelerini bozuyorum, kullanımını engelliyorum. sonra tekrar Yayına açmaya çalışırken saatler geçiyor. ve bu Sıkıntı beni terketmiş oluyor. bir de whatsapptan bir arkadaşım resimlerimi çizip çizip bana atıyor. beni eğlendiriyor. yetenekli kız. arada bir yapar böyle.
depresyon halidir. acilen herhangi bir yöne bir adım atılmalıdır.
Bir anne atasözü der ki "boş boş oturuyon tabii bilgisayar başında,abdest al , 2 satır kuran oku! , yada bana yardım et"
Bunları duyunca iç sıkıntınız hemen geçer..
son zamanlarda peşimi bırakmayan iç sıkıntısıdır. ne yaptıysam fayda etmedi. alışkın değilim bu duruma. hep kalmasından korkuyorum.
Aslında ne olduğu bilinmez, ve her nedense o sıkıntı kötü bir şeyler olana kadar çıkıp gitmez içinizden ..
genelde boşluktan kaynaklanan kişinin ruh halindeki dalgalanmalardır, büyütmemek takmamak gerekir aksi takdir de bu böyle devam eder, üniversiteyi bırakıp tekrar sınava girdiğim geçen sene bende de vardı sağlık ocağına gidip cipralex 10mg kullandım şimdi iyiyim ama yine de nadir de olsa kendimi kötü hissettiğim oluyor, misal dün gece uyumakta zorluk çektim, kısaca düşünmemek lazım dostlar pek fazla.
genelde istasyon insanlarında yaşanan durumdur.
böyle aniden gelen , birden moralini sıfıra indiren , durduk yere saatlerce ağlatan çok tiksinti bir sıkıntı.
işsizlik, sevgisizlik, aşksızlık, hobisiz kalmak, meşgale bulamamaktan kaynaklı olabilir. bunların birinden de kaynaklı olabilir hepsinden de.