bugün

Zenginim.

(bkz: yeni türkiye)
Cokta seyetmemek lazim yani.
çünkü sigara en sadık dost. rengi belli bir kere, paran varsa var yoksa yok.
dumanı dans eden ispanyollar gibi tütüyor.
Şu başlık son yarım saatte o kadar gözüme iliştiki şimdi kalkıp bi sigara yakıcam.
görsel
Cunku artik bagimlilik degil aliskanlik halini aldi.

Tum gun disaei cikmiyorsan aksamustu yuruyus bahanesine sigara icmeye cikilir.
Metrodan her iniste sigara icilir.
Kadikoydeysen haydarpasa garini, vapurun burnuna konan martiyi izlerken icilir.
Yemeklerden sonra icilir.
Sabah sigarasi icilir.
Turk kahvesiyle icilir.
Cok kotu birsey olmussa ve aglayamiyorsan icilir.

Alislanliklardan vazgecmek bagimliliktan daha zordur.
Senin gibilere sanane lan yarram demek için.
Bırakan biri olarak anlamsız bir soru. içerken gayet mutluydum ha şimdi de mutluyum. Biraz daha sağlıklı olsaydım bir 9 hatta 19 yıl daha içerdim. Çünkü herşeyden daha iyi gelir. Hiç sigara içmemişlerin anlayamayacağı boşuna sordukları soru.
Çünkü içim yanarken dumansız kalamıyorum. Sigaramla paylaşıyorum. Mutluluğumu, sevgimi nefretimi onunla paylaşıyorum. O dumanla kuruyorum hayallerimi... işte insanlarla paylaşınca arkamdan konuşuyorlar. Sigaramın biri biterken öbürü yanıyor ve yeni yanan sigarayla yeni düşüncelere dalıyorum.
malım çünkü.
Ne bileyim ciğerler istiyor işte..
Sigara içerken o gerçekleştirdiğim ritüeli seviyorum. içe çekiş ve dışa veriş. Dumanın akması, kafanın dumanlaşması.
Çünkü aptalsındır bu yüzden içersin. 50 yaşında koah olmak içinde içiyor olabilirsin.
---Pis kokmak hoşuna gidiyor da olabilir,
Egzersiz yaparken götünden solumak sana zevk veriyordur. Belki bu yüzden egzersizden uzaklaşır bir yağ kütlesi olarak hayatına devam etmek istersin.
Belki 40 lı yaşların başında diabet hipertansiyon falan ilaçları tüketerek karaciğerine böbreğine kastetmek çekicidir senin için. Sigaranın o sikik zararlarını tolere etmek için ne kadar çalışıyor o karaciğer haberin var mı ? E vardır da aptalsın yazmıştım başta. Kanser falan yazmayayım yani. Yaşam refahını düşürmek istiyorsanız devam, hareketsiz yaşama bağımlı kalmak istiyorsanız devam.
Not: istisnasız ailesindeki herkes sigara içen kederli bir yazar.
Şimdi burada içiyorum sanane, seviyorum, zaten erken ölmek istiyorum diyen dalyaraklar cool olduklarını sanıyor da insallah birgün ağlaya ağlaya kemoterapi almak zorunda kalmazlar. Kanserin sıkıntı tarafi o zaten öyle pat diye ölsen amenna ama süründürüyor ki hemde ne süründürmek.
16 nisan referandumu öncesi ''neden hayır basıyorsun?'' sorusuna verilen cevaplar misali verilen cevaplar bulunan başlık.
öncelikle içmeyen kişilerin içenleri yadırgamasını yanlış buluyorum. neden derseniz içmeden önce bana da saçma geliyordu hem cebe hem sağlığa zarar vs. vs.
samimi olarak cevap vermek gerekirse, stres, dert ve hergün yeni bir sorunla harmanlanan hayattan birkaç dakikalık kaçamak.
Çünkü dertliyim.
içmeyi seviyorum.
çünkü öyle istiyorum. bu benim hoşuma gidiyor ve olmayınca onu istiyorum. baksırla odamda dolanırken ağzımda sigara olması hoş bir görüntü yaratıyor. bu da herkesin bildiği bir gerçek.
içmiyorum.
beni kendi isteğimle tüketen tek şey bu insanların tüketmesinden iyidir.
sakinleşmek için cevabını veren insanların sayısı da çok fazladır.
En çok zevkli bi eylem olduğunu dusundugumden. Ehh yatistirma özelliği de cabası.
ölmek isteyecek kadar çaresi, intihar edemeycek kadar korkak olduğum için.
Ciğerlerim Bayram etsin diye.
güncel Önemli Başlıklar