bugün

(#6765497)

esra-ceyda kardeşlerden başkası kötüleyemez halbuki.

edit : onu eksileyen bunu da eksiledi.
(bkz: #6320576)
(#7411252)

(bkz: fırat aydınus un uludağ sözlükte yazar olması)
(bkz: herkesin entrysi kendine güzel)
(bkz: beğeninin göreceli olması)
eksi oy vererek motive olan g*t. *
(#7492530)

neden mnskym ?
sanırım tekere çomak soktum.

(bkz: #7492539)

edit : gerçekten sokmuşum çomağı hala eksileniyorum ama tekere değilmiş onu anladım
(#7450538)

neden eksilendi acaba diye sitem etsem de, sözlükte espiri özürlü mahlukların olduğunu anlamama yol açtı.

şimdi bunu da eksilerler.

edit: buraya yazdıktan sonra beş kere daha eksilenmiştir. edit saatine dikkat. *
(bkz: verilen oyu neden siklediği anlaşılamayan yazarlar)
sevgili yazarlar:
biz burda aman millet bizi beğensin, çok sevsin diye durmuyoruz. zaten sözlüklerin böyle bir amacı da yoktu başlarda. ancak sözlük adminleri sevmediği görüşleri piskolojik baskıyla sindirmek için 'karma' ya da itü sözlük'de statü adı verilen sistemi oluşturmuşlar. mantık basit. sözlüğe hakim genel bir düşünce var. admin de muhtemelen o düşüncede. farklı görüş sunanları piskolojik olarak yıpratmak için bunu çıkarmışlar. insanlar da eksileneceğinden korkup özgürce yazamıyorlar düşüncelerini haliyle. adam akıllı trollere sırf bu yüzden aşırı sempatim var. bizim burda olma amacımız fikirlerimizi başkalarına duyurmak ve saçmalık dediğimiz şeylere cevap verebilmek. eksilendiyse ne güzel işte. demekki biri okumuş o entryi, kendi doğrularını sarsan bir yazı olmuş ve bunun hıncıyla basmış eksiyi. senin zararın ne? hiç. onunki ne? sinirden kuduruyor şimdi orda. hatta belki biraz sonra siniri geçince mantıklı düşünüp senin fikrini benimseyecek. hadi benimsemedi boşver onun sinirlendiği size yeter. karman ne olursa olsun bu ne toplumda ne de sözlük ortamında bir artı sağlamıyor. o yüzden takma kafana yaz geç. bir de son olarak:
inanın lan şu amına kodumun aramasına
yazarın, okurun fikri doğrultusunda düşünmediği için okur tarafından cezalandırılma maksatlı makhum edildiği eksi ile ortaya çıkan haklı meraktır. fikrin alternatifliği değil, akla yatarlığı değil, düşündürücülüğü değil , aynı olup olmadığı gözetildiğinden, felsefe kavramını dahi öldürmüş olan insanlar sonucu ortaya çıkmış üzüntüdür.
+ya eksilendim, neden anlamıyorum, hayat neden böyle; ben nerde hata yaptım?
-nihahua, anlamadın demek güzelim.. anlatırız.. al o neden kötülendiğini anlayamadığın entrye bir eksi de benden o zaman, hahah ha, ha, ha...
genellikle basit tanım içeren entrylerdir. keyfe keder oy veren yazarların marifetidir.
sadece kendi düşüncesinin doğru olduğunu düşünen, tabulaşmış fikirlere sahip olan, ben yaptım oldu gibi klasik savunmalara giren sığ yazar tiplerinin eksilediği entrylerdir.
(#7445505)

yorumlayabilecek olan var mı?

yarrak: bu entry bile eksilendi. bunu da yorumlayın lütfen.
böyle entryler genelde bir başkasının katılmadığı bir içeriğe, açıklamaya sahip olduklarından eksilenirler. illa ki birilerine yaranmak, bir şeylere körü körüne bağlanmak gerekli. sürü psikolojisi, koyun psikolojisi...
eksi sebebi anlaşılamamış entrylerdir, gariptir.

(bkz: #7621000)
anlaşılmamıştır.Çünkü o entry'yi bir seovi kötülemiştir.
(#7344651)
tofaş adının açılımını yazarsın, gelir biri kötüler. anlayamazsın haliyle. hayvan takipte.
#7615393 hakikaten garip.
(bkz: #7736930) ne çok yeşilay cı varmış bünyende sözlük. *
(bkz: #7734922)
yorumsuz.
(bkz: #7794723)
bu da mı gol değil.