'ben devletin varlığına kast edecek bir düşünce olmadığı sürece her türlü fikire açık bir insanım'dan sonrasını okumadım.
argüman avrupa bizi istemiyor düzeyinde.

ab müzakereleri için fasıllar açılması için papa heykeli altında imzalar atıp, ankara da gündüz vakti havai fişek atan kişiler söyleyince çok komik.,

ben o zaman ki cahilane aklım ile bunu bilir iken avrupa bizi istemiyor savını bugün savunanlar utanmıyor.

devlet yapısının yeniden dizaynı denen şeyi fiili hale getirmek için ab kriterleri ve her açılan yeni fasıl ile daha fazla oyulmadı mı ulus devlet, ordu, yargı.

e bunların olacağını ön görenler o gün ülkenin gelişmesini istemeyen dar görüşlü adamlar sıfatına layık görülür iken; bugün söyleyenler milliler yani. bak bir şey daha öğrendim.

ülkenin rahat edeceği gün, bir kişinin kişisel çıkarları doğrultusunda hareket edebilme imkanı tanıyan bir ucube sistemin geldiği gün değil, o çok sevdiğiniz ayrıştıran dilin, kutuplaştıran söylemin, en millli olduğunuz iddiasının çürüdüğü gün olacaktır.

tarihte buna örnek vermek gerekir ise, amerikan ingiliz mandaları dışarıdan kontrollü devlet modellerini ön görürdü ve savunucuları vardı. torunları, onların torunları eğer bunu biliyor ise utanmak zorunda kalmışlardır. ve siz bugün savunduğunuz manda nın milli olduğuna dair savlarınız ile beraber fazlası ile utanacaksınız. sizler torunlarınızın dahi utanmasına vesile olacaksınız.
Paragrafa evet diktaya hayır!
kendi yazında demişsin zaten tayyip ne isterse yapabilir diye. e yapsın öyleyse. terörü bitirmek için başkanlığa gerek yok.

neresinden tutmaya çalışsan elinde kalıyor. kusura bakma.
madem samimisin bence bir daha düşünün.
lakin akpli değilim demene rağmen yazindaki endişe; akp nin ilerde tek başına secilemeyecek olması demişsin.

üzgünüm arkadaş olmamış.

hadi selametle.
demis ki arkadaş; kürtlerin bu nüfus artışıyla yakinda koalisyon kurulması kaçınılmaz. öyleyse başkanlık gelsin. o mantıkla bir süre daha çoğaldıkça başkan o kafadan olacak. eğer problem oysa; sadece halının altına süpürmüş oluyorsun. ama evi bok götürüyor haberin yok.
görsel
(bkz: kör oldum)

Ulan kaçıncı silip geri yazışım bilmiyorum. Ciddi ciddi yazayım dedim baktım çok ciddi oldu. Sonra dedim dalga geçeyim o da olmadı. En iyisi çok şey etmemek sanırım. Hayır bide tam ciddiye alıyım diyorum böyle bir gülme tutuyor. E ne diyelim hayırlısı..
Zannettiğiniz gibi tüm meclis atatürk taraftarı değildi ne demek olm? Niye böyle zannedelim biz? Ilk mecliste her kesimden her görüşten insan olduğunu daha dün öğrenmiş at kafalılar sizlersiniz bizler değil.
okuyan belki kör olur da mührü kazara evete basar umuduyla yazılmış yazı.

edit: uzun uzun açıklamış ak çomar entrysinin silip kaçınca başlığın başa kalmasıdır. çomarlarda adet sanırım uzun ve boş konuşmak. silmek de bu kadar kolay olabiliyor.