bugün

emperyalist karıştı milli Görüş cizgisinde bir insandi.ayrica kıbrıs harekatinda da epey emegi vardir. bu bile saygi duyulmasi icin yeterlidir.

allah rahmet eylesin.
Milli görüşün kurucusu, rahmetli siyasetçi, başbakan ve mühendis.
ufkunun genişliğiyle beni etkileyen tek lider... biraz özal da farklıydı... Erbakan'ın tek kızdığım yönü, orduyu karşısına almak istememesiydi... askeriyenin kendisini anlamasını bekledi durdu... hakaret eden komutanlara bile aldırmadı...belki de bir ferdin bile burnunun kanamasını istemeyecek ölçüde islami yönüydü. "bir kişiyi öldüren bütün insanlığı öldürmüş, bir kişiyi kurtaran bütün insanlığı kurtarmış sayılır anlayışına bağlı olması zaafıydı..
allah rahmet eylesin...
zekasına söz söyleyenler görev aldığı tanklara, Türkiye'de ağır sanayii hamlesi başlatmasına, itü'yü kaç senede bitirdiğine ve bitiriş notuna baksınlar...
rahmetliğin, kadayıfın altı üstü esprileri avama seslenme esprisindendi.
Bahçeliye göre necmet erdimah.
https://m.youtube.com/watch?v=AGAii_s7WKU
iran ajanı merhum lider,allah rahmet eylesin.
insanların ne kadar nankör oldugunu bir kez daha görmemizi sağlamıştır.

erbakan zamanında memurların refah seviyesinin ne kadar yüksek oldugunu gidin dedelerinize sorun.

şimdi adliyenin karşındaki fotokopici avukattan,sanayideki kaportacı mühendisten,hastanenin karşısında sağlık malzemeleri satan dükkan sahibi doktordan fazla kazanıyosa ülkede bi şeyler ters gidiyodur.

ülke esnaf imparatorluğuna döndü.
bir cadde ismi.
Konyalı olmamasına rağmen en çok taraftarı oradan toplamasından ötürü oralı sanılan sinoplu çerkez.

Konya demişken 80 darbesinden bir hafta önce geniş bir mitingi vardır hocanın. istiklal marşının yuhlandığı, laik devlet yıkılacak elbet sloganlarının atıldığı bir miting. Kenan paşa'nın, kendisine kodeste bol bol istiklal marşı dinlettiğini tahmin etmek hiç zor değil.

80 sonrasını da incelemek lazım. Mesela kurtçü hareket ilk siyasi partisi dep'i kurmadan evvel hangi partiyi destekliyordu. Solcuları shp'yi peki muhafazakarları. Eveeet. Tabi ki erbakan hoca'yı.

Siyonistlerin demir bileğini büken iman dolu yüreği, çöl kaçkını muammer kaddafi karşısında ufalanmıştır niyeyse. Tabii, yaşantıları gecmişi şişirmek (osmanlı, abdülhamit, menderes) ve geleceği masallarla hayal etmek (2023) olan islamcı tayfa bunları bilmez. Bilse de bilmez...
Tam bir üçkağıtçıydı.takiyye kavramını siyasete sokup kitlelere öğreten eğitimci.
Suriye'de iç savaş çıkaracaklar dedi.

Ve Suriye'de iç savaş çıktı.

Üçkağıtçı mıydı?
dönemin show tv'si, stv'si, zaman gazetesi, Hürriyet'i, Milliyet'i Sabah'ı gibi mason medyası tarafından eşi görülmemiş bir şekilde saldırıya uğraması ve Amerikancı paşalarca köşeye sıkıştırılmış olması ülke menfaatine çalışan bir insan olup olmadığı sorusuna fazlasıyla yeterli bir cevaptır.

Getirdiği para yönetimi sistemiyle bu ülkenin 200 milyar dolarının faizlere gitmesini önlemiş, elde kalan parayla memura %35 zam yapmıştır. Hem de devlet bütçesine hiç yük olmadan... Ama bir trilyon kayboldu diye yıllarca başının etini yediler.

Yerler. Bu ülkeyi düzlüğe çıkaracak adamın başının etini de yerler başını da yerler. Yediler de zaten.
Erbakan hoca Türk siyaset tarihindeki en iyi müslümanlardan bir tanesiydi. Ancak yaptığı siyaset ne ülke yapısına Ne de dünya siyaset ortamına uymadı. Bundan sebeptir ki bir darbe ile alaşağı edilmesi kaçınılmaz oldu. Ruhu şad olsun.
Allah affetsin de benim müslüman olduğuna Bile inanasım gelmiyor.bu ve bunun ekolünden gelenlerin tek inandığı din makyavelizm.
abi adam vefat ettikten sonra askere gittim, leopard tugayında görev yaparken meğersem o muhteşem tankların geliştirme çalışmasında başmühendisin erbakan olduğunu öğrendim.
Gururlandım şimdi ne yalan söyleyeyim. Çok gururlandım hemde.
benim memurum işini bilir.
Yıllar önce " ilk olarak Suriye'yi bölecekler, Suriye dağılırsa bilin ki sıra Türkiye'ye gelmiştir " diyen kişi.
adam gibi adamdır. ayrıca atatürk'ü de gayet sever ve bir bilim adamıdır herşeyden öte. ruhu şad olsun.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
büyük hırsızlardandır, neyseki geberip gitti. çaldıkları da yanına kaldı. zaten bunun öğrencilerinin de eli uzundur.
Büyük ustadlardandır dava adamıdır çok zekidir. Onun gibi insanlar bu dünyaya az gelmiştir. Mekanin cennet olsun hocam.
o dönemde hocanın projeleri ile dalga geçmek için ne karikatürler çizildi, ne alaylar edildi. yazık, sen nur içinde yat hocam ben senden razıyım.

görsel
Rte'den her türlü iyiydi.

Yine de badem gözlüdür.

Diğer badem gözlüler için;
(bkz: süleyman demirel)
(bkz: ahmet necdet sezer)
(bkz: turgut özal)
(bkz: tansu çiller)
(bkz: mesut yılmaz)
(bkz: adnan menderes)
Sene 1997 98 falan. Antalya'da 1 mayis yuruyusu var. Yanlis hatirlamiyorsam tam olarak callida ki emniyet mudurlugunun tam onunden geciyoruz kortej esliginde. O zamanlar bas parmakli isaretiyle tvlerde erbakani destekleyen insanlarin "basbakan erbakan" sloganlari nasil zihnimi isgal ettiyse yuruyus esnasinda amcamin sirtindayken bende "yasasin 1 mayis" "susma sustukca sira sana gelecek" sloganlarindan da gaza gelmis olacagim ki "basbakan eyybakannn!!" diye bagirmaya basladim. Kortejdekiler bastilar kahkahayi. Hayatimda en unutamadigim anlardan biridir. Isiklar icinde uyu reis, uzun zamandir dinsiz olan beni bile cocuk halimle iyi etkilemistin.
Farklı görüşte olsakta saygı duyulası adam.
"Biz yüzlerce yıl tek bir vücut hâlinde, bedenlerimizi birbirine siper ettik. Çünkü bizi birbirimize islam kar­deşliği bağlıyor idi. Bu ülkenin evlatları, asırlar boyu mektebe, besmeleyle başladılar. Besmele kaldırılıp ye­rine "Türküm, doğruyum, çalışkanım!" denilince, öbür taraftan Kürt bir Müslüman evladı; "Ya öyle mi? Ben de Kürdüm, daha doğruyum, daha çalışkanım!" demeye başladı ve böylece bu ülkenin insanları birbirlerine ya­bancılaştırıldı. Kendi millî ve dinî değerlerimizi bırakıp inkârcı, ırkçı ve materyalist politikalara sapıldığı için ülkemiz onlarca yıl bir felaketin içine sürüklendi. Dil meselesi bunun en bariz örneğidir."

-Necmettin Erbakan
Özü sözü bir adamdı.
güncel Önemli Başlıklar