bugün

haberlerde halk ne mutlu türküm diyerek şehit oldu deniyordu. ulan o zaman ben başka ülkenin haberini izliyordum herhalde. çünkü benim gördüğüm adamların hepsi yallah bismillah allahu ekber diyordu.
böyle bir sözü olan liderin vardı türk milleti.
Sözle değil kimlikle ve kafatasıyla olacak bir şeydir Türklük. Kanda taşımak Türk doğmak gerekir.
vatan hainlerine ve düşmanlara dert olan ulu önderin sözü.Ne mutlu türküm diyene.
türk olmayan mutsuzdur, hepiniz türk olun şeklinde söyleniyorsa ırkçı bir söylemdir. fakat türküm, mutluyum şekliyle söyleniyorsa ırkçı bir söz olmayabilir.
Demokrasinin olduğu laikliğin olduğu ülkede 8yıl boyunca mecburi söylettirilen söz.
"Turk milleti zekidir. Turk milleti caliskandir.
Ne mutlu Turk'um diyene!"
görsel
Atatürk'ün sözüdür.
Türklüğü unutturmak için hanedan'ın Türk kadınlarla evliliğini bile yasaklayan (sırf türk kadınla nikah kıydığı için hunharca öldürülen genç osman'ı hatırlayalım) osmanlı padişahlarına ait bir söz değildir.
ne mutlu araplaşmadan türk kalabilene!
Bu güzel yazının yazdığı panolar tabelalar kalkıyordu hemde bu demokrasi nöbeti tutan sözde vatanseverlerin desteklediği kişiler tarafından tabii beyinlerini kullanamadıkları için bunları sorgulayamıyorlar.
bu söz sadece türklere yakışır. bir nesil ötesi güneydoğudan göçenlere yakışmaz.
örnek linkte. korktum şerefsizim. ork gibi bir şey.

http://www.youtube.com/watch?v=4SroeUc1fqY
Orospu çocuğu kürtlerin çekemediği söz.
alıntıdır

''Ne Mutlu ki Türküm'' diyemeyenlerin listesini yaptığımızda ilginç bir sonuca-karışıma ulaşıyoruz.

1- Kürt Milliyetçileri
2- Arap Milliyetçileri
3- Ümmetçiler

Ne kadar da doğru söylemiş.
ne mutlu kürdüm, lazım, çerkesim diyene.. sonra dayak yiyene..
"ne mutlu türküm diyene",diyebilene,hissedebilene.
türk olamayan orospu çocuğudur.
Bir şey daha (bkz: türkün türkten başka dostu yoktur) arapmış, kürtmüş fasa fiso bunlar hep.
Cümleyi her duyduğumda Atatürk'ün söyleyişi yankılanıyo zihnimde, daha güzel söyleyeni görmedim, duymadım.
mustafa kemal atatürk'ün ince zekasını gösterir. ne mutlu türk diyene değil türküm diyene ırkçılık ve farklılıkları ortadan kaldırmıştır.
Çok şükür Ki iyi ki türküm Türk olarak doğdum Türk olarak öleceğim ne büyük şerefdir benim için ne mutlu Türk'üm diyene !
ırkçı bir sözdür. söylendiğinde yeryüzündeki tüm etnisitelerin kendi etnisitesine dâir 'ne mutlu x'm diyene' beyânında bulunmalarını haklı ve doğal kılar mantığı kendinden menkul biçimde.
Bağıra bağıra söyle gururlan ama kimseye zorla söyletme. Irkçılığın alemi yok.
Üç kıtada ayak izim
Üç kıtada dilim sözüm
Türküm, türküm diye sazım
Avaz avaz söyleyene
Ne mutlu türküm diyene!!!
Ne yazmış be hafız.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sözüdür.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar