bugün

içip de resim çektirmeyeni yoktur.
Birayla birlikte içmekten zevk aldigim Hede.
Tütün içilecekse keyfine varılarak içilmelidir. Bir nargile içicisinin muhteşem keyfini göz önüne getirin. içici, nargileyle bütünleşmiştir, başka hiçbir olayla ilgili değildir, bir elinde marpuç, öbür elinde maşa, gözü tömbekide, derinlemesine yaşamaktadır olayı. Hiç, nargile içerken cep telefonuyla konuşan görmedim örneğin.
Bu yüzden, yani sıradan bir tütün tüketici olmadığım için, nargile içmekten muhteşem bir keyif aldığımdan tütünle vedalaşmayı düşünmüyorum.
Canım sıkılınca bir nargile yakıyorum. içince öksürüyorum, öksürünce tükürüyorum, tükürünce damağım kuruyor, hemen çay içiyorum, fakat bütün bunların bende bir alışkanlık yapmasından korkuyorum. Bu düşünce bende efkâr yapıyor, hemen bir lüle daha yapıyorum, her efkârlandığımda nargile yakmanın bende bir alışkanlık olmasından korkuyorum. Canım sıkılınca nargile içiyorum ve yıllardır çok acayip sıkılıyor canım...
Bugünlerde en vahşi korku filminden beter kamu spotu ve olabildiğince meşum dış ses nedeniyle insanların görünce paniğe kapılıp çığlık atmasını, sağa sola kaçışmasını beklediğim hede. Yanına yaklaşırsanız radyasyondan ölürsünüz o derece.
bünyede acayip kafa yapan çokzararlıamansakıniçmeyin şeysi.
ben tek nefeste bacaklarımı hissedemiyorum, gülesim geliyo.
liselilerin yeni eğlencesidir. la bide fotoğraf çekiliyolar aye laaa.
duman çıkarırken fotoğraf çektirmek modaymış.
şimdiye kadar en sevdiğim aromaları elma anason ve espresso olan bir tütün ürünüdür. * *
Kamu spotlarıyla kullanımı azalmıştır.
genelde türkiyede çift elma diye geçeni sert olandır.

insanı rahatlatır. geleneklerimizdendir.
Aromasının arka yüzünde zehir vardır.
Bir arkadaşımdan içine çekmeden içilir diğer bir arkadaşımdan içine çekilerek içilir diye duyduğum sonuçta içime çekmeden içtiğim, güzel meret.
son dönem savaş açılan, leziz bir keyiftir. leziz ve farklı olan ne varsa savaş açılıyor zaten. alışkınız duruma.
bursa'da hem biramı içip hem nargilemi fokurdatabilecğeim bir yer bulamadığımdan uzun süredir tam tadına varamadığım meret. bilen varsa böyle bir yer yeşillendirirse hoş olur
hergün içilen.
Bakırköy kaktus kafede elmalı olanı tüketilmelidir. bu ne lezzettir arkadaş. fakirun marka tütün ile keyfe keder içilir.
Dumanı ile insanı mest eder. Yani o duman nedendir bilmem çok hoşuma gidiyor.

Evde de var ama kimse yok, tek başına yapınca kendin açmak zorunda kalıyorsun. O zaman n'apıyoruz? Yapmıyoruz. Kısmet.
O kamu spotu ile cafelerde asla yanına yaklaşmayacağım zımbırtı. O marpucu düşündükçe midem şaha kalkıyor.
Belki bir tane alıp evde içilebilir.
zorunlu yayın adı altında zararlarının anlatıldığı fokuruklu pipetimli dumanlı baca borusudur.
Nasil icildigini kimsenin asa tam olarak bilemedigi sonunda kisinin kendine has tarzi yakaladigi bir tutun cesidi.
*** spoiler ***

Nargile bir tütün ürünüdür. Dumaninda yüksek oranda karbonmonoksit ve ağır metaller ve kanser yapıcı kimyasallar bulunur. Üstelik bu duman sudan geçerken kesinlikle temizlenmez. 

Nargile bir çok ölümcül hastalığa sebep olur... Ucunda ölüm var.

*** spoiler ***
dışarıda içip gelsen dahi sabaha kadar üzerinde kokacak olan tütün ürünü. hele kapiçinoysa bittin.
kamu spotu reklamlarından nasibini almıştır. çok içmiyorum ama bu reklamlarla açıkçası tekrar düşünmeye başladım. sevdiklerimi uyaracağım birbir. bildiğin pislik yuvasıymış. sipsi mipsi hikaye yani.

(bkz: bir nargile neden 50 lira)
ilk kez içiliyorsa dumanı çok içine çekmemek gerektiğini pratik olarak anladığım hede. Başım ağrıyor yemin ederim ama elmalısı hoş.
Yeşilaycı insanı yoldan çıkarır o aroma.
Zararlı bir şeydir. Kamu spotu izlendikten sonra içmek insanın aklına geldiğinde dahi mide bulandırır.
Nargile seçimleri dolayısıyla cafelerden indirim almış insan söylüyor bunu, benim seçimlerimi sonradan menülerine eklemişlerdi, hey gidi hey.