bugün

Müslümanlar bilimi düşman olarak görmez, müslümanlığı kullanan dinci tayfa buraya dikkat " dindar " değil dinci tayfa düşman olarak görebilir. Çünkü işlerine gelmez.

Agnostik bir birey olarak Türkiye' de ki ana sorunlardan biri olarak gördüğüm bir önerme.
(bkz: oku)
az biraz da hocalara geçirmek lazım. bir ilmihal kadar bilgisi ile koca koca laflar etmeyi bırakıp verdiği örnekleri de adam gibi vermesi lazım. Mesela Farz-ı kifaye'yi anlatırken verdikleri ilk örnek cenaze namazıdır. Ulan it, ilim öğrenmek de farz-ı kifayedir desene. hiç olmazsa oradakilerden üç-beşinin kulağına girse bir şeyler değişir.
vikipedi'de* müslüman bilim adamları* yazın. ondan sonra konuşun.
Islamın adını kirleten aciz bir insan bilime karşı gelir. islamı benimsemiş bir insan kuran dahil birçok kitap okur öğrenir. Öğrenmeyen ya da öğrenmeye caba sarf etmeyenler müslüman olmaya hakkı yoktur benim gözümde.

Diyeyerek konuyu kapatır noktayı koyarım.
Başlığı açanın ihsan Fazlıoğlu'ndan acilen ders almasını istiyorum. not: adamın yanına tutarlı sorularınızla gidin. Size ilk cümleleri muhtemelen şunlar olacaktır: Hangi Müslümanlar? Kaçıncı yüzyıl ? Hangi coğrafya ? Hiçbir şey bilmiyorsunuz. Bizim ülkeye oku deme de ne dersen de ....
Başlığı açanın ihsan Fazlıoğlu'ndan acilen ders almasını istiyorum. not: adamın yanına tutarlı sorularınızla gidin. Size ilk cümleleri muhtemelen şunlar olacaktır: Hangi Müslümanlar? Kaçıncı yüzyıl ? Hangi coğrafya ? Hiçbir şey bilmiyorsunuz. Bizim ülkeye oku deme de ne dersen de ....
Şaşıracak birşey değil. Bilim düşünmeyi, mantık yürütmeyi, bildiklerinden bilmediklerini bulmayı gerektirir. Din ise söyleneni eleştirmeden söylendiği gibi kabul etmeyi.
Müslümanların değilde bir kesimin gördüğü doğrudur. çünkü onların otoritesini zayıflatır.
cunku muslumanlara gore de dunya 7bin once yaratildi ve duz. niye, cunku her sey insan icin. niye, cunku allah en cok insanlari sever

oysaki siz, dunyanin duz olmadigini, dunyanin milyonlarca yil once gelisiguzel olustugunu kanitlayinca binlerce yillik propaganda cokuyor.

dinler bilime dusmandirlar; cunku bilim insanlara cevap verir. oysa dinler insanlara cevap verdiklerini iddia ederek binlerce yil var olmaktaydi. bilim, dinin en onemli propaganda aracini elinden alir, merak ve cevap.
Müslümanlar bilimi düşman olarak görmezler. Yobazlar, gericiler, dinciler düşman olarak görür. Çünkü işlerine gelmez.
bilime gözlerini kapatan sadece kendine karanlık yaratır. müslümanlar istiyor ki fizik bilimi reddedeyim ama cep telefonu yapabileyim. biyoloji/evrim bilimini reddedeyim ama ilaç üretebileyim. ama olmuyor. bilime gözlerini kapatan ancak dünyanın asalağı ve korsanı olabilir.
ibni sina
Cabir bin Hayyam
Harezmi
Farabi
Ali kuşçu
Hezarfen Ahmet Çelebi
Lagari hasan Çelebi
Biruni
Evet gerçekten düşman olarak görüyorlarmış.
ibni sina'dan biruni'ye hepsinin avrupa'da eğitim gördüğünü bilmeyen çomarların islam bilime yakın diye üfürmesidir.

gavurda eğitim almak kolay değil mi?
o kadar iyiyse kendi ülkelerinde yetişselerdi de görseydik...
ilk inen ayeti " Oku!" olan bir dinden bahsediyorsunuz değil mi?
Müslüman olarak bilinen akılcı bilim adamlarının düşüncelerinin islam'a uymayan çok yönleri vardır.
Bu yüzden din bilginlerince dönemlerinde çok eleştirilmişlerdir bugün olduğu gibi.
Gerçeklerle yüzleşince insan tabiki de düşman olur. Bilim kurgu değildir din gibi. ispatlanmış bir gerçekleri var.
Müslümanlar bilimi düşman olarak görmez, burada bir yanılgı var bence.

Bilime karşı olan, bilimi düşman olarak gören kendini müslüman sanan ve kendinden başka müslümanı kabul etmeyen YOBAZLARDIR.

Bunu ayırmak gerekir. Neden yobaz müslümanlar bilime düşman diye sormak lazım bence.

nedeni de çok aslında.

Bilim demek eğitim demektir, eğitilen bireyler yobazların yalanlarına inanmazlar.

bu sebeple yobazları yok etmek için bilime sarılmak gerekir.
ilk ayeti oku tamam anladık da. Sonra ki saçmalıklar ne? Rabbin seni kan damlasından, yumurta sarısından, krepten.
Sadece müslümanlar değil, evrim yasası'nı kabul etmeyen herkes bilimi düşman olarak görür.
Bilim, gerçektir, gerçeğe inanmayan yalancıdır.
Her türlü gelişmeyi reddeden mormonlar hristiyan tarikatı. Bunun elbet müslüman,hindu,yahudi versiyonları var. Böyle bir genelleme yapan zihin en büyük yobazdır. Ben müslümanım bilimle sorunumun olmasını düşünmek bile zor.
bütün insanlığın kendine örnek alması gereken davranış biçimi. bilim ve teknoloji insana mutluluk getirmez. dünyayının yaşanmaz hale gelmesinin en büyük sebebi teknolojik gelişmelerdir. avcı-toplayıcı dönemde ne kadar mutluyduk halbuki.
islam tarihini bilmeyen yazar söylemi.
"beşikten mezara kadar ilim öğreniniz."
Şun diyenin sike sürülecek aklı yoktur. Müslümanlar diye nitelendirdiği coğrafya beyni kadar küçük olmadığı için bunu da düşünemez, sadece konuşur.