bugün

krismısla yılbaşının aynı şey olmadığını öğrenmiş bir kere.

he fetva vermek sanamı düştü godoş diye cevap verilir ona ama sonuçta öğreniyor.

sen git fetoşun doğum gününü kutla ama yeni bir yılı kutlamaz müslüman de.
yılbaşı kutlar canım noel kutlamaz. bu yaşa kadar nasıl geldiniz bu cahillikte.
Vay vay vay

Müslüman kul hakkı yermi
Müslüman adam öldürur mü
Müslüman taciz tecavüz eder mi
Müslüman haram yer mi

Hepsini yapar ama Noel kutlamaz günah..
kutlamazsa kutlamaz kardeşim ne yapalım yani. sen de kutlama hayır neyi kutluyorsunuz anlayamadım her yıl gençliğe değil yaşlılığa doğru gidiyosun arkadaş farkında değil misin? sona bir adım daha yaklaşmanın nesi bu kadar keyifli açıklayabilen biri çıktı mı bugüne kadar? Bence o gece oturup ağla ya da hiçbir şey yokmuş gibi her zaman yaptığın şeyleri yap, her yıl da temcit pilavı gibi aynı türden başlıklar açılmasın lütfen mümkünse.
kutlamasın bize ne ?
görsel
işte bu rezilliğe ortak olmamak için kutlamıyoruz.
Yıl sonunu kutluyoruz biz. Bu yıl da ölmedik diye.
Bu nedir ya göz kanatan fotoğraftır. Türk milleti her yönden çok ezik. Neyse ki bunlar gibi hiç olmadım. Farkımı her türlü belli ederim ben kolay kolay böyle olmadım. Siz de yapabilirsiniz biraz gayret ama * .
Yıl değişiyor aq, ne meleği?
Yahu melekler -sözde- secde ettiği insana lanet okusa ne okumada ne. Sen işini yap kardeşim senin işin mi bu?. Amaç nedir? Sen insandan aşağısın bi kere.
insan bu, içecek de, zina da yapacak, zevk için istediği eylemi icra edecek. Ama bakıyorsun yok melekler lanet eder, yok melekler utanır, yok melekler şeytmez, yok melekler şunu yapar, bunu yapar...
Hep aynı masallar...
Tunalı'da ve Bahçeli'de sınırsız eğlenecegiz bakalım Nolcak?!!
Aslında doğru bir önerme...

Kuran’a baktığımızda eğlenmek üzerine hiçbir öneri yoktur.
karışık kuruyemiş içinden sadece leblebileri yesek de günah mı hocam?

en azından saat 00:00'a kadar leblebi, ondan sonra antep, kaju, bademe yumulsak; eğlencenin dibine vursak da mı?!'
Gerizekalı beyanıdır biz yeni bir yılın gelişini kutlarız Noel’i değil.
Evet kutlamaz
Kutlu doğum haftasi kutlar sonra ondanda vazgeçer.
Bütün yıl dönen dolapları, çocuk tecavüzleri, kadın cinayetlerini görmezden gel, vatanın parsel parsel satışına ses etme sonra mislimin yilbişi kitlimiz de. Tepenize göktaşı düşse de şu kabustan bir kurtulsak ya. Yeter aq yeeeter.
Niye lan müslümanlar hz isa düşmanı mı ?

Hz isa allahın peygamberi değil mi ?

Bence bütün peygamberlerin doğumgünü kutlanmalı, hatta o günler tatil edilmeli.
Aynen, mekke'nin fethi için kuran okur. Gelgelelim ki mekke'nin fethi de 10-11 ocak günlerine rast gelir. 1 ocak tarihinde yola çıkıldığı rivayet edilir. Fakat birisinin doğum gününü peygamberin doğum günüyle iliştirmek için nisanda kutlu doğum ilan eden kimseler yılbaşına alternatif olsun diye de 1 ocak'ı mekke'nin fethi ilan etmişler.
Kutlayana karışmadığı sürece ne yaptığı-yapacağı anca kendini ilgilendiren teist kutlamasızlığıdır.
Tamam o zaman.
He he

Peki yılbaşı gecesi Taksim'de falan omuzlarda gezen türbanlı bacılar kimdi afedersiniz..
bir müslüman olarak kutlardımda keyfim yerinde değil mutlu değilim dargınım neden ve hangi istekle neden kutlayayım yeni ve kötü bir yılın gelişini.
Taksimde kutlama yapacak olan müslüman suriyeli kardeşlerimize de anlatsana bunu.
(bkz: müslüman eğlenmez)
vizyon sıfırın altında -48284 falan.
Madem öyle kutlamayın amk! Kutlayana da karışmayın.