Ülkücünün duruşu olmaz fiyatı olur.

Diye boşa denmiyor.
kınıyorum kendilerini. ortamlarda milliyetçiyim diye geçinip antalya, izmir ve muğladaki mültecilere zerre ses çıkarmıyorlar.

ha pardon onlar çağdaş ve aydın yerleşimciymiş mülteci değilmiş. kökeni ırak ya da suriye olsaydı mülteci olurdu (!)
Burada şu sorunsalı irdelemek gerekiyor kanımca. "Ülkücülüğün Türk milliyetçiliğini değil islamcılık ve Osmanlıcılığı savunan bir ideoloji haline gelmesi "..
---
kınıyorum kendilerini. ortamlarda milliyetçiyim diye geçinip antalya, izmir ve muğladaki mültecilere zerre ses çıkarmıyorlar.

ha pardon onlar çağdaş ve aydın yerleşimciymiş mülteci değilmiş. kökeni ırak ya da suriye olsaydı mülteci olurdu (!)
---

1/ cevap yetiştirdiğin adam millet belirtmemiş, bir ayrım yapmamış. senin götünden uydurduğun gibi "ırak ve suriyeliler gitsin. ama antalya, izmir ve muğladaki mülteciler kalsın" anlamına gelen bir şey söylememiş.

2/ zaten kimse böyle bir ayrım yapmıyor. bu senin "aman her akp aleyhine açılan başlığın altına iki elim kanda olsa karşı bir uydurmalıyım" diye, "onları istiyorsunuz, peki bunları nye istemiyorsunuz" diye götünden uydurduğun bir argüman.

3/ "antalya, izmir ve muğladaki mülteci" diyerek herhalde ordaki yerleşik alman ve rus emeklileri kastetmek istedin. hepsini aynı zübük getirdi, hepsi defolsun gitsin. yanında bu ülkenin insanının sırtından zıkkımlanan ünyeli gürcü haini de götürsünler.

4/ "antalya, izmir ve muğladaki mülteci" diyerek herhalde ordaki yerleşik alman ve rus emeklileri kastetmek istedin. sanki ülke paylaşılmış da, oralarda suriyeli yok. git izmir'e basmane'ye de orda öpsün seni suriler, zenciler.

5/ kökeni ırak ya da suriye olsaydı evet mülteci olmazdı. ortadoğudan gelenler mülteci olamıyor. üstüne sınırdan davar sürüsü gibi kayıtsız kuyutsuz toplu giriş yapanlar da mülteci olamıyor. kanunlarımız böyle. memurmuşsun ya, sen nasıl memursun?

6/ "antalya, izmir ve muğladaki mülteci" ne demek? herhalde ordaki yerleşik alman ve rus emeklileri kastetmek istedin. onlar da mülteci değil. sen mülteci ne demek biliyor musun?

7/ gelir kapısı burda akp goygoyculuğu yapıp, sıkışınca da "ben muharrem inceciyim aabi" diyen, gerçeklerden kopmuş, hayatı yalancılık olmuş bir zavallısın.
1) mültecinin ne demek olduğunu gayet iyi biliyorum ama sizinkilerin konudan çok haberi yok galiba. milliyeti arap olunca yerleşimi veya vatandaşlığı da olsa hepsi mülteci oluyor ne hikmetse.

2) muharem inceci olduğumu kim söyledi, bir sonrakine dersini daha iyi çalış. o verdiğim oy tepki oyuydu kim olduğunun bir önemi yoktu muharrem ince denk geldi, muharrem inceci olsam bundan önceki cumhurbaşkanlığı seçiminde ona verirdim.

3) beni bu kadar detaylı tanıdığına göre ya gibson'ın fake hesabısın ya da o tayfadan birisin. tekrar söylüyorum laf sokacaksan dersini çalış da gel.

sen şimdi 2. maddemi de anlamayacaksın siz tepki oyu nedir bilmezsiniz çünkü. biz koyun olduğumuz için (!) arada sırada tepki oylarıyla tercihlerimizi değiştiriyoruz. internetten öğrenebilirsin ne demek olduğunu.