müdürler göt olur hacılar. onca yıllık çalışan adamım göt olmayan müdür görmedim. ama müdür olmayıp göt olan gördüm. ya o müdür olmayıp göt olanlar ilerde müdür olcak ya da göt olmayıp müdürde olmayanlar götleşcekler. öyle yani kafalar karışıksa biraz demek ki.
hepsinin kocaman götü var , koyiyim o göte. swh
müdür müdür müdür? yoksa müdür göt müdür?
genelde asıl göt müdür yardımcısıdır.
rivayete gore hep gotler mudur olur derler ama istatistik tutmadigimdan kesin bi oran veremedigim durum.
mudurler got gote olur.
evrimsel aşamalardır. bir adet insan var elimizde, şimdi bu müdür olur. müdür olunca da belli bir süre sonra göt olur. müdürlük, ister istemez göt eder insanı.

not: müdür değilim, müdürüme küfür edebilecek kadar rahat bir yerde çalışıyorum.
işler tıkandığında anlaşılabilecek gerçekliktir. tıpkı kabız olmuşsun hissi uyanıyorsa işinde evet göt kendini hissettirmiştir.
yani müdürler göttür.
tüm müdürler göttür. Tüm götler de müdürdür

(bkz: tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan)
bkz:göt göt gülmek.
arkası sağlam olmayan müdür olamaz.malesef gerçek budur.
şimdi günün birinde bütünn organlar toplanip kimin vücudun müdürü olacagi konusunda tartisirlar. beyin, her seyin merkezi olarak müdür olmak icin en uygun organ oldugunu belirtir. boru degildir; düsünce, ruh, organ koordinasyonu, sinir sistemi... kalp ordan atlar; eger 30 saniye calismasa beynin meynin kalmayacagini vücudun en ana parcasi oldugunu neyin zirvalar. mide keza, yok der, ben olmasam besin alamaz, enerjisizlikten ne kalp ne beyin calisir der.

ancak asagilardan götün seslenmesi ile herkes irkilir. göt der ki "ben mudur olacagim ulen"

beyin "hadi lan göt" der, " sen olsan ne olacak olmasan ne olacak?" diye dalga gecer, toplum önünde kücük dusurur. herkes hep bir agizdan göte güler. göt de "durun ulen siz, ben yapacagimi bilirim size" deyip büzer.

1-2 gün icinde vücutta baslar bir sıkıntı. herkes üfler püfler, sikayetler baslar. bok yoluna söyle bir gitmek soz konusu olmustur. kalp "yahu götcügüm pardon sayin anus bey, diyorum ki bir acsaniz artik, sıkıstık bakin burada, ritmim bozuldu valla." diye yakarır. götten bir zirt bile cikmaz. beyin devreye girer: "yahu göt, olm ac sunu bak. dusunemez oldum baska bir sey, sapittik bak. ne olur ac sunu."

baktilar hala en ufak bir fis yok, oy birligi ile götü müdür yapip, kapiyi actirirlar. herkes selamete kavusur.

o günden beri bütün götler müdürdür. (bütün müdürlerin de göt oldugu rivayet edilir.)
Sonuç olarak müdür eşittir göttür. Yani eş anlamlıdır.
tavuk mu yumurtadan çıkar,yumurtamı tavuktan çıkar.
şöyle bir hikaye anlatılır.

vücudun bölümleri kim müdür olacak vücudu yönetecek diye konuşmaya başlarlar.
beyin
' herşey benim kontrolüm de kesinlikle ben olmalıyım ' der.
kalp
' ben olmasam hiç biriniz olmazsınız ' der.
derken böbrektir karaciğerdir herkes maharetini anlatmaya başlar. götten hiç ses cıkmamaktadır. derken bir koku basar bütün organlarda bi rahatsızlık
ve götten ses gelir
' beni müdür yapana kadar bu göt sıçmaz haberiniz ola ' der ve göt müdür olur.

o gün bugündür müdürlere böyle bi yakıştırma yapılır.
müdürden ziyade moderatörler göt olur, yada tüm moderatörler göttür.

şimdilik aklıma bu geldi. * *
müdür müdür müdür müdür? mantığındaki durumdur.
organların hepsi müdür olmaya heveslenmiş. başlamışlar tartışmaya.
ağız demiş: konuşmam.
kulak demiş: duymam.
böyle gitmiş organlar arası tartışma...
en son göt demiş: iki gün sıçmam o zaman görürsünüz ebenizinkini.

o günden beri bütün müdürler göt olmuş.
her müdürün götü vardır ama her götü olan müdür değildir.
(bkz: amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar)

müdürler göt olur kontrasıyla çözümlenebilecek sorunsaldır.
müdürlerin müdür olana kadar kıvrak olmaları itibari ile her ikiside değil daha ayıp birşey dedirten.
sarmal bir şekil itibari ile birbirlerine doğru evrimleşirler.
(bkz: müdüre müdür müdür müdür diye sormak)
hiçbiri.
böyle bir sorunsal olduğunu kıçlarından uyduranlardır o göt'ler.
müdürle göt arasında bir fark olmadığı için herikiside olabilir.