bugün

maaş gelsin düzelir.
ben diyicem ama ego diyiceksiniz, ama vallah iyileştirme gücüm var sanırım

milletin hayatını düzene sokup bi yandan da ben hasar görüyorum.
O zaman namık Kemal den gelsin ;

Yok iştikâ-yi cevr-i felekten nisâbımız

Ser-levhasında hamd ile başlar kitâbımız.

Şair burada diyor ki ;

Biz, feleğin bize karşı çıkardığı çeşitli üzüntülerden, cevr ü cefâdan, hayatta karşılaştığımız sıkıntılardan şikâyet etmeyiz. Çünkü bizim kitabımız hamd ile başlıyor.

Kitâbımız fatiha ile başlar okunmaya, o'nun da başı elhamdülillah iledir...

Bir eksi gelmiş. Hakkaten meraktan soruyorum, neden?
Kesinlikle bir duble rakının yanında cem karaca açıp dinlemek.
biraz daft punk dinlemek.

ilaç gibi.
Ekstra izin yapmak.
spor yapmaktan, sağlıklı olmaktan başka hiçbir şey mutsuzluktan stabil bir şekilde çıkış sağlamaz.
henüz hayattasın, ve hiçbir şey bitmiş değil, hüzünde sevinçde.
güzel bir yerde sevdikleriyle güzel bir yemek yemek.
Sadece ve sadece zaman.
iyi gelecek bir şey yok o acıyı çekeceksin. Belki yarın bir köşe başinda hiç tanımadığın cansız yatan kanlı bedenini bulacak ama o acıyı çekeceksin. Bu var olmanın bir yanı. Hatta en gerçekçi yanı.
Hiçbir şey. Kafanın içinde sanki düğümlenmiş kablolar var gibi. Asla çözemezsin onları. Ateşe verip her şeyi uçurmak tek çaresi. insan bu tamir de edilmez ki.

Rutin mutsuzluk hali Psikolojiyi de epey bozar zaten. Kahkaha atıp hüngür hüngür ağlamaya başlarsın. Bu gülüşlerin hiçbiri gerçek bir gülüş değildir zaten.
Gülmesini sağlayacak şeyleri gerçekleştirmek.

Komik videolar ya da diziler izleyebilir. Kedi videosuna bile güldüğü oluyorsa onlara yönelmeli. Davranışlarımız ve düşüncelerimiz birbirine bağlıdır.

Gülerseniz mutlu hissedersiniz, bazen durumu sizin aktif hale getirmeniz gerekir.
bol kremalı bi yaş Pasta, ekler, yumuşak bi yatak, serin bir hava, hafiften esen rüzgar, sessiz bir ortam ve tüm bunlar bittiğinde sarılıp uyuyabilecegi bir insan.

resmen mutluluk paketi yaptım. böyle küçük seylerden mutlu olabilen biriyim işte
En sevdikleriyle kurulan rakı sofrası.
mutsuz eden sebeplere yönelmek. onu tanıdıktan sonra kabullenmek, üzerinde çözüm odaklı düşünmek. bir insan bir sorunu hakkında konuşursa, o sorun %50 iyileşmiş demektir. konuşun, paylaşın, önce içinizden dışarıya çıkartın.
uyumak.............
farkındalık. anlık olmaktan ziyada geçmişe. içinde bulunulan zamana. ve muhtemel geleceğe de tesiri olacağından. diğer her şeyden daha iyi gelebilir farkında olmak.

pek tabii iyinin çeşitli tanımları. anlaşılma şekilleri. hatta hissediliş biçimleri olabilir ancak mutsuzluğa son verme ya da ondan bir şekilde kurtulmanın tarifi hangi kelime ile yapılırsa yapılsın çok değişmez.

peki neyin farkında olacağız. hissettiğimiz her şeyin kendi sorumluluğumuzda olduğunun. peki neden. çünkü bütün sorumluluklarımız sadece bizim sorunumuz olabilir. peki bu ne işe yarayacak. bu ancak yaşamak suretiyle anlaşılabilir. başlayınız.
Başka bir insanın sarılması.
Vallahi sarılmak, anneye babaya abiye küçük çocuğa ne biliyim bir arkadaşa, kediye ama ille de sarılmak.
iyi bir dost, kocaman bir sarılma.
Böyle gerçek bir dostun vardır yaa çay koy geliyorum der kapıdan içeri girer girmez sımsıkı sarılır ve bütün her şeyi unutturur ve gülmeyi unutmuşken kahkaha atmaktan karnın ağırır.Öyle tatliş ve rahatlatıcı bir şey yok.
Hayatinin bir döneminde mutluyken veya motive durumdayken dinlediği şarkıları dinlemek.
müziktir ulan müzik sevmeyen de ne bileyim iyi olmasın mutsuz kalsın zaten.

hatta sikimsonik hayatınız varsa biraz bu aralar şu gaz şarkıyı bi dinleyin kendinize gelin.

https://www.youtube.com/watch?v=_PBlykN4KIY
Bu soruya eskiden ben derdim ama kendime iyi gelmiyorum artık.

tanrım beni değiştir.