bugün

para ve akabinde uzun zamandır almak istediği fekat alamadığı şeyi almak.
bak mesela bana bu fırsatı ver şimdi acayip mutlu olurum.
Kendime göre cevaplayacaksam bu soruyu ; para derim. Çok para veya çocukluğuma geri dönmek.
Daha fazla mutsuz edilmemesi.

Muhsin, insan her eşiğe alışıyor. Acının, kederin, gürültünün, stresin, kısacası her şeyin eşiğine uyum sağlayabilecek güçteyiz ama eşik arttığında alışma süreci sancılı geçer. Bu nedenle muhsin, gürültü yapmadan, acı vermeden, keder sunmadan, stres yaratmadan o koltukta usulca takıl. Bu eşikte güzeliz biz.
büyük ihtimalle enerjisi de düşüktür mutsuz insanın. güzel bir yemek, biraz spor, bir doz metacartin, sağlam bir duş ve sonra insan kendini daha iyi hisseder zaten.
O iyi gelir. Sadece o.
Başka mutsuz bir insan.

Biribirlerini iyi anlarlar, anlaşılmak iyi hissettirir.
Çekirdek çitlemek.
görsel
Su resme bakmak.
film izlemek, pasta yemek.
Rahatlatıcı müzikler olabilir. (şöyle 4 saatlik olanlar falan) Youtube'da falan bolca var. Olabilir diyorum. bilemiyorum. Olamayabilir de...

https://www.youtube.com/watch?v=BdhGQMDjBSQ
Saplanıp kalmış mutsuz bir insansa uğraşmayın, hiçbir şey iyi gelmez.

illa dip yapacak, ağlayacak hönkürecek, yaşama küsecek, zaman geçecek ve sonra iyileşecek.
enayi bir erkeğin ilgisi. sonra götüne tekmeyi vurup gönderirsin nolacak sanki. insan bir öptürür falan bari.
Onu çok sevdiğinizi gösterin.
Ben, Her şeyi güzelleştiriyorum allaha şükür.

tabı ki kendimi övücem sabah sabah. canım ben
Çiklota.
sabah sporu. kafanın içini genişletiyor adeta. çalışıyorsanız bisikletle gidin işe. mikemmel.
erkek erkeğe arkadaş iseniz böyle önce yan yana dururken kolunun altına alıp kendi vücuduna doğru vücudunu bastırdıktan sonra sırtına pat pat pat yapmak, erkek/kadın - kadın/erkek arkadaş ise sarılmak sırtını sıvazlamak, erkek - kadın sevgili ise sarıldıktan sonra alt duduş almak gibi basit aktivitelerdir. insan olarak temas etme ihtiyacı hissederiz böyle durumlarda. bazan görüyorum birisi ağlıyor artık dolmuş taşmış yanındaki ayu palamut gibi bakıyor sadece. lan kadın veya erkek her kimse teselli istiyor işte azcık şevkat göstersene vicdansız.
Hedefini gerçekleştirmek. Her problemi çözer.
onkoloji polikinliklerine gidip, ordakileri gördükten sonra sağlığının yerinde olduğunu hatırlaması iyi gelir.
Duyar yükleniyor... sabah sabah yüksek dozda duyar alındı, işlem tamam.
Temiz havada yürümek spor yapmak kesinlikle ve kesinlikle insana iyi gelir. Bunun dışında da insanın her zaman mutlu olması kendine bağlıdır. Hani demiş ya ömer hayyam, cennet de cehennem de insanın içindedir diye. Bu öyle bişey işte.
manidar mı bilmem, tesadüf bu ki başlığın gündem olduğu gün, bugün, 20 mart dünya mutluluk günüymüş.
görsel

en büyük mutsuzluklarınız böyle olsun.

(bu adamın karikatürlerindeki, “fıtı fıtı” , “şfffstt”, “tılık” diye çıkan sesleri yazması çok hoş bir ayrıntı değil mi ayrıca )

görsel
bulgur pilavıdır.
Mutsuz bir insan.
Evet, Nasrettin hocanın dediği gibi;
" bana damdan düşeni getirin"
Çikolata derdim ama bence mutsuz bir insana sarılıp biraz ilgi göstermek ona iyi gelir.