bugün

Gamsız olmak... Kısa ve net.
Dediler, mutlu olmak için Mutlu etmek gerekir didiler!
parayı harcamamaktır.*
Bir tutam kekik ve bir çay kaşığı karabiber ilave edin.
Sabah erken saate alarmi kurup uyanmak ve sonra alarmi kapatip tekrar uyumak. Alarmdan sonra ki o uyku anneme 5 dk daha dedikten sonra ki uykunun yerini tutmasada guzel.
er kişiyi üzen hiç bir şeyi siklememek.
Antidepressiv.
mutlu olmayı istemektir. istediğiniz sürece yollar size açıktır. kapalı olan izler sadece zihinlerinizdedir. yolun uzunluğu veya bozuk olmasının bir önemi yok. kendinizi mutlu edecek birkaç maddeler belirleyin ve onları yapın. mesela ben, siriusun gözlerine bakmayı çok seviyorum ve beni mutlu ediyor. aramızda 50 mt ' de olsa o gözlere bir şekilde durur, baktığımı göresiye kadar dikilirim. bunu her gün yaparım. ummadık anda karşısına çıkarım ve onu güldürürüm. evet bunlar beni mutlu eder ve bu dediklerimi yaparım. mevcut şartlar altında zorda olsa beni engellemiyor.
ha çikolata yiyin lan.

(bkz: seviyorum ulan)
Oturup onun gülüşünü izlemek.
(bkz: çekirdek içi biriktirmek)
hepsini bir anda yada kolaya koyup içmek. *
istemek fakat ısrarcı olmamak, eldekiyle yetinmek, kesinlikle karşılıksız aşka tutulmamak.

çikolata yemek bide. her ay çikolataya cebimden özel fon ayırırım.
sahilde çekirdek yemektir.
Sanırım elindekilerle yetinmeyi bilmek en önemli yol.
Mutlu olmak gibi bir görevimiz yok. mutluluğu hedef haline getirdikçe haz düşkünü, bencil, huzursuz insanlar oluyoruz.
akıllı kadınla evlenmek.
bugün tüm çapulcu halime rağmen çok güzel bir kadın çapkınca gülümsedi üstelik gözlerimin içine bakarak...
galiba bahar geliyor, bu kadın gülümsedi ya belki yakında bir işte bulurum kim bilir...
mutluluğun formülü, gerektiğinde önemsiz şeylerle meşgul olabilmektir. - edward newton
görsel
Kendi halinde yaşama.
Salmak. Salın ya bi her şeyi.
Ossurmak.
Bağ kurabildiğiniz ve sizin icin değerli olan kisiyle yanyana olmak bu yollardan biridir.
Bir kaç arkadaşınızıda alıp Şehirden uzaklaşıp köye gidin şiddetle tavsiye edilir. Bugün yaptığımdır.
gönül akkor böyle gelmiş böyle geçer dinleyin.
şu müziği dinlemektir ;
https://www.youtube.com/watch?v=OLSs7iH4l4k

dinleyince gayet mutlu ediyor beni, hatta bazen gülüyorum. galiba psikolojimi bozdu bu müzik.