bugün

Arkadaşlar Benim Mustafa Kemal'e Saygım da Var Sevgim de...
Ama Ölçülerine Değinmek istiyorum..
Kendisine duyduğum sevgiye gelince ;
Mustafa Kemal'in Hz Muhammed' e (sav) Duyduğu Sevgi Kadarıyla Seviyorum..(Yani Hiçten de Öte Bir Hiç)
Kendisine duyduğum saygıya gelince ;
Mustafa Kemal'in Alimlerimize saygı duyduğu ölçüde saygı duyuyorum.
Herkesin Mustafa Kemal'a karşı bu hassasiyeti göstermesini rica ediyorum.
YUNANI YENDiM DiYE BAYRAM YAPMAK
BiR PEHLiVANIN BiR ÇOCUĞU YENDiM DiYEREK MÜKAFATLANDIRILMASI GiBi ABESLE iŞTiGALDiR!
YUNANI BiZ 500 SENE BiR VALi iLE iDARE ETTiK 500 SENE!..
"Cumaya gitmeyen erkek bacımızdır" sözünü söylemişmiş.
Bu ülkenin Çanakkalede 400 bin başlıkta adı geçen şahısın inklapları için 500 bin şehit vermiştir.
cumhuriyet düşmanlarını böcek gibi ezmiş büyük lider..
kendi düşüncesinden başkasını görmeye tamammülü olmayanların ATA sı. aman karşıt düşüncede 1 kişi olmasın. ata baya özgürlük vermiş ki küfürsüz hakaretsiz eleştirilere küfürle karşılık veriliyor. sizin özgürlüğünüz silivride biter. toki çalışıyor...
ağzından salyalar dökülen gezicilerin atası. küfür etmek olimpiyatlara alınsa her daim altın madalya alan sporcularımız hazır.
Atatürk olmasaydı ibadet edemezmişiz, o Allah ile kul arasına girilmesini engellemişmiş, halbuki Atatürk döneminde hacca gitmek yasaktı, yani Allahu Teala’nın evi kabul edilen Kabe ile aramıza giren M. Kemal’in ta kendisiydi. Allahu Teala’nın kanunlarıyla yönetilmemizi engelleyen ve kafir batının kanunlarını zorla Müslüman millete dayatan birisi hakkında “Allah ile kul arasına girilmesini engelledi” demek ya cehalettir, ya da çakallıktır.
ülkeyi kurtardı diyorlar, tam olarak ne kadar doğru bilemiyorum.
moderasyonun taraflı bir şekilde entrylerimi sildiğini düşündüğüm hakkında eleştiri yapan herkesin lince uğradığı kimilerinin atası kimileri için ülkeyi kurtarmış falan filan. atatürk olmasa ile başlayan cümlelerle çokça yer verilir kendisine. şu atatürk olmasaydıya birazda ben örnek vermek isterim. umarım bu yazdıklarımda forum chat entry tarzında değildir.
Atatürk olmasaydı, Vatanımızı işgal altında tutan düşmanlar neler yapardı, yapmak isterdi?

1- Siyasi gücüde içinde bulunduran hilafeti derhal kaldırırlardı.
2- Hemen eğitime müdahale eder, gençliğin tarihlerini unutmaları için harf devrimi yaparlar, ülkenin alfabesini kendi harfleri olan Latin- Grek harfleri yaparlardı.
3- Ülkemizin kendi takvimi olan hicri takvimi ortadan kaldırıp bir kilise takvimi olan Gregoryan takvimi olan Miladi Takvimini yürürlüğe koyarlardı.
4. Ülkemizin içinde var olan Kur'an esaslı yasaları kaldırır, onun yerine batının çeşitli yerlerinden ithal hukuk yasalarını bu ülkeye zorla dayatırlardı.
(Medeni Kanunumuzu iSViÇRE'den, Ticaret kanunumuzu ALMANYA' dan, Ceza Kanunlarımızı iTALYA' dan alırken, sayı numaralarına kadar sadık kaldığımızı biliyor muydunuz?)
5- Kılık kıyafet devrimi yapıp, her türlü kültürel asimilasyonla, ülkedeki insanları "Batının" olan kendi giyim kuşamlarına zorlar, ve bu kurallara uymayanları asarlardı, keserlerdi, idam ederlerdi.
6- Ölçü ve tartılarımıza varana kadar herşeyi değiştirirlerdi.
7- Her köşeye sömürünün diğer adı olan faiz kurumlarını "Bankaları" koyarlardı. ( Hatta Hindistan müslümanlarının bu işgalden kurtulun yine dünya müslümanlarına ağabeylik yapın diye gönderdiği paralarla da iŞ BANKASINI kurarlardı.
8- Tatili cumadan pazara alırlardı. iş saatlerini ve eğitim saatlerini kendi "dini" tatil günlerine göre ayarlarlardı. (Allah Kur'an da Müslümanlara Cuma gününü tatil yapmış ya o yüzden ingiliz ve Yunanlılar bunu zevkle yaparlardı herhalde?).
9- Bu ülkede güzellik yarışmaları düzenletirler, halkı ahlaki olarak yıkmak için, bu ülkenin kızlarının güzelliklerini kullanmanın ve faydalanmanın yollarını aratırlardı.
10. Kendi gibi olmayanları "Uygarlık Dışı" barbar ilan eder. Sokaklarda ve kamu kurumlarda, okullar'da, baş örtüsünü yasaklarlardı. (dedik ya; Allah Kuran da müslümanlara ne emretti ise tersini yaparlardı. Değil mi tesettür de kuran da emredilmiş?).
11- Dini devlet eliyle hutbelerden kullanıp, buna hayır diyenleri köktenci diye yaftalarlardı.
12- islami eğitim kurumlarının hepsini kapatıp, onların yerine kendi ideolojilerini yansıtan eğitim kurumlarını bu ülkeye enjekte ederlerdi.
13- Genelevleri açıp birileri kapatmasın diye içişleri bakanlığına bağlarlardı.(Hem iyide vergi getirirdi ha.. Böyle bir pisliğin önünü açmışsın, sürüm de çok olurdu, ciro da?).
14- Ankaradaki Osmanlı arşivlerini yakarlardı, yıkarlardı, ulaşımı yasaklarlardı, ve bu arşivleri kendi başkentlerine getirirlerdi.
15- Birçok etnik unsuru içinde barındıran Osmanlının içten içe kendisini eritmesi ve birbirine düşmesi için "Ulus Devlet" fikrini yürürlüğe koyar, herkesi kendi alfabelerini kullanmaya, kendi dillerini kullanmaya zorlarlardı. Bu yolla yıllarca kardeş yaşayan halkları, Kürt'ü-Türk'ü-Laz'ı birbirine düşürürlerdi.
16- Her alanı Allah'tan bağımsızlaştırırlar, Allah'ın emirlerinin etkisini her alandan kaldırmaya yürürler, insanlara Allah yokmuş gibi düşünmeyi öğretirlerdi.
17- Dizileriyle, filimleri ile , islam'ı kötülerler insanları müslüman kardeşlerinden ve tarihlerinden utanacak hale düşürürlerdi.
18- Yılbaşı, çam ağacı gibi hristiyan geleneklerini bu ülkeye enjekte eder, Yunanlı mitolojij tanrıcıkların günlerini bu ülkeye propoganda ve reklam ederlerdi, (Sevgililer Günü Vb).
19- Açık açık kürsülerden Allah'ı inkar eden propagandalar ve konuşmalar yaparlardı.
dünya tarihinin gördüğü en büyük liderlerden birisidir. çoğu insan atatürk ün zekasına becerisine hayran kalır. atatürk ü en az seven kişiler atatürkçüler , kemalistler ve laikçilerdir. onlardaki boş sevgidir. onlar işin şov kısmıyla uğraşır. ama atatürkü anlamamk bambaşkadır.
çok zor şarlar altında bize şu an üzerinde bulunduğumuz vatanı bahşetmiş türk milletinin kurtarıcısı ve türkiye cumhuriyetinin kurucusu.
bazı elitist kesim tarafından öğretileri yanlış anlaşılmış değerli şahsiyet. bakıyorum adam ne demiş diye; ''zenginlerin utandığı ülkeler kötü yönetilmiş, fakirlerin utanığı ülkeler iyi yönetilmiş'' demiş. burda atatürk fakirliği öyle bir şey yapın ki olmak imkansız olsun anca aylak, tembel herifler fakir hayati yaşasin hatta öyle zor olsun ki bu fakir olmak, olan utansin demek istemiş ama beyimiz(elitist bey) bu lafı başka tarafından anlamış, kendi zenginken daha zengin olmuş bir de fakirin elinden tutmadiği gibi üstüne onunla dalga geçer olmuş.
yani diyeceğim odur ki anlamıyorsan uygulama aga kendini rezil ediyorsun.

edit: n*
"bir an öldü sandım"

(bkz: sarmal ironi)
son zamanlarda sözlükte epey bir eleştirilen son başbuğ. eleştirilerin çoğunun hep aynı terane olması ilginç değil.
''ateist'', ''din düşmanı'', ''mason'' vs.

masonluk, ateizm vs hakkında sorsan üç kelime edemeyecek ortaçağ böceklerinin bu kelimeleri hakaretvari kullanması, kendilerince aşağılaması normal tabi. sonuçta bu arkadaşlar muhafazakar ve zaten beyin yerine omurilik kullanıyorlar. ne bekleyeceğiz bunlardan, derinlikleri ne olabilir yani?

bir de putlaştırılması eleştiri konusu. seküler bir ülkede kime tapıp tapmayacağımızı çöl bedevilerine sormayacak olmamız bir yana, abdülhamit'in ve o'nun gibilerinin bir ton yalayıcısı olduğu bir ülkede kendine yapılan övgüler azdır bile.
orta çağ böceklerinin sevmediği liderdir.

ama bir gün yeni bir atatürk gelecek ve bu orta çağ böceklerini tek tek ezecek.
Arapların kötülediği ulu Önder.

Arapların recmi of kors vacip.
(bkz: selanikli nin değiştirdiği şehir isimleri)
dünyaya gelmiş geçmiş en büyük kumandanın ta kendisidir. öyle büyük birisi dünya tarihi boyunca meydanlara az geldi. türk tarihinde ise hiç gelmedi. neden mi? o mevkilere gelen o büyük güçleri elde eden paşaların, beylerin, ağaların hepsi belli zengin ailelerin çocukları olarak çok sıkı ve güzel eğitimler ile o günlere geldiler. atatürk doğduğu günden itibaren hayatla olan mücadelesi zaten başlamıştı. bu başlangıç kendisinin kafasına şekillenen büyük adam olma idealini şekillendirdi. atatürk ilk baştan beri çok okumayı seven kültürünü kendi yazan ve geliştiren bir beyne sahipti. bu onun arkadaşlarından ayıran en önemli özellikti. savaş meydanında bile okumayı seven bir insandan bahsediyoruz. savaş aslında hiç ruhuna yakın olmayan bir kavramdı. kendisi savunma harici her savaş cinayettir demiştir. böyle bir liderin izinden gitmek çok mutluluk verici. çanakkale savaşı sırasında bir hat sanatkarını terhis ettirecek kadar sanata önem veren ince ruhlu bir insandı. kurduğu cumhuriyetin insanlarının da böyle olması istedi her zaman. açtığı köy enstitüleri her şeyle donanımlı ama en önemli insan olmayı bile bireylerle doluydu. nerede şimdi o bireyler? bulmak imkansız. başka toplumların 100 yılda yapamadığı gelişmeleri kendisi 15 yılda gerçekleştirdi. çok şey istemedi sadece özgür olan kendini idare eden bir adamın keyfi kararlarına bağlı olmayan aklıyla, fikriyle tamamen özgür bireylerin yetiştiği bir cumhuriyet kurulsun istedi. bugün bunu yapabiliyor muyuz? soru işaretleri çok. atatürk mükemmel değildi. o bir insandı fakat fikir dünyası geniş bir insan ve çoğumuzdan 1 adım değil 3 adım önde olan insandır. atatürk kendi yüzyılının değil ondan sonra gelecek her yüzyılın lideridir. bugün hala sevgiyle anılan çocukların şiir okuduğu, hasretle anıtkabir'de onu ziyarete giden milyonları gördükçe dünyada olmayan bu sevginin gücü onu sonsuza kadar yaşatacaktır. iyi ki onun gibi bir liderin izinden giden doğru evlatlarız.
kendine lider arayan gezi zekalıların ilk ve son durağıdır. keza alparslan fatih kanuni yavuz yakın tarihe bakarsak abdulhamid uzağa bakarsak çin sarayını 40 çeriyle basan kürşad dururken hop diye önümüze serilmiştir. yıllardır zorla şiirleri okutulur marşları söyletilir amma özgür ülkedeyiz kimin kimi seveceğine karışılıyor.
cumhuriyeti getirdim deyip ölümüne kadar tek adam olan paşadır.
dinbaz pezevenklerin sürekli bot attığı, türkiye'nin kurucu felsefesinin lideri olan yegane kişilik.

unutturamayacaksınız arap bokları.
"Tapmak" ile "saygı ve şükran duymak" kavramları arasındaki farkı görmekten acizlerin yorum yapmaması gereken devlet kurucusu.

Asıl sizin hayatınız bir şeye "tapmak/ tapmamak" üzerine kurulu olduğu için "sorgu sual" gibi bir kavram zaten olamaz lugatınızda.
Beni görmek demek, behemahal (mutlaka) yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız bu kâfîdir (yeterlidir).
Kendini ve başarılarını zamanında kanıtlamış Türkiye Cumhuriyetin in kurucusu istiklal mücadelesinin de öncülerindendir ancak özellikle son zamanlarda bir baltaya sap olamamış insanların ağızlarından düşüremediği büyük önder.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar