bugün

fb düşmanı, gs goygoycusu . çok çok bilgili basketbol yorumcusudur . iyi yönleri de var, kötü de .
nba' i ve basketbolu bu ülkeye öğreten basketbol okyanusu . diğer yorumcuların aksine basketbolu bir kültür olarak gören, yaşayan , anlatan adamdır . son 40 yılın abd lise ve üniversite liglerini bile ezbere biliyor . ve çok eğlenceli, esprili bir adam . ayrıca bu ülkedeki en iyi spiker . 2010' da tüm ülkeyi sesiyle kenetlemişti .
ismet badem, murat kosova, kaan kural ile birlikte, televizyondaki basketbolun sesidir.
Kendisi inşaat mühendisidir.
basketbolun bu kadar ilgi görmesinde efes takım kadar olmasa da katkısı var olan spiker.
afedersin ama bok gibi anlatıyo maçı ilk defa faul kaçırdı diyo daha 30 saniye önce herif 2'de 1 atmadımı nerenle izliyon maçı,sürekli ağlıyo hayır kosova gibi çoşkulu anlatıp ağlasa bişey demeyecemde berbat bi spiker.
Laboral taraftarının taraftarligi, bağlılığı karşında gozleri doldu, boğazı düğümlendi, konusamadı reklam arasına gitti.

Amk fener taraftari anca selfi ceksin.
her pozisyonda hakemlerden yana dert yanıyo yani olurda bu kadar olmaz arkadaş.
Ulan bu adam var ya fenerbahce kopegi. Galatasarat ucluk attikca sesi boguluyo.
Fanatik derecede fener köpeğine bu maci anlattrıyorlar .
Fenerli ya da değil farketmez "Türk Basketbolu" diye bir şey varsa bu adam net bunun olmasında rol oynamıştır.
(bkz: murat turatanoğlu)
jenerasyonuma ve bana basketbolu sevdiren kişi.
gecen eski efes maclarinin ve milli maclarin ozetlerini izliyorum youtube'dan. birsey farkettim.

mac anlatirken 2 lafindan biri ''iceriyi zorladi'' olan kisilik.

bir de ozetler basketten baskete geciyor ya surekli iceriyi zorladi, iceriyi zorladi diye diye kafam bi milyon oldu valla.

sevilen basketbol spikeridir. bu aralar mac anlatmiyor sanirim ama.
bağbi diksın deyişiyle mest eden efsane. (bkz: bobby dixon)
zamanında buralarda gömdüğüm ancak git gide emerikın aksanı hoşuma giden spiker. köpeği var the barz.
'ante tomic yumurta bile kıramaz' çıkışıyla güldüren yorumcu:

https://www.youtube.com/watch?v=Svi1_XFHbfI
ben kucukken (evet ben kucukken de vardi bu adam, hep vardi) hep maclari anlatmaya amerika'dan gelirdi sanirdim. maclari anlatip oraya dondugunu ya da direk amerika'dan mac anlattigini.
Çok sevdiği dostunu kaybetmiştir.

Başı sağolsun.
bir dönem ismet badem'le birlikte iyi bir ikili olmuşlardı. basketbol maçlarını bu ikiliden dinlemek büyük keyifti. üzüldüğüne eminim.
görsel
görsel
fb tv ye transfer olmuş. hoş gelmiş.
türk basketbolu açısından yaşayan efsane niteliğinde olan basketbol adamı/yorumcusu.

değeri bilinmelidir sonuna kadar.
bir an önce kitabını alıp okumam lazım dediğim adam.
ben murat murathanoğlu ve yorumcumuz ismet badem

iyi akşamlar...

ib: barac gibi adam orda topu alınca dışarı mı çıkarır topu boyu 2.20 midir 2.40 mıdır adamın?!

mm: yok 2.80..