bugün

Orhan Pamuk'un kitabında salladıklarına cevap olarak yazmıştır.

http://www.haberturk.com/...96692-cus-orhan-pamuk-cus
Orhan pamuk heralde yine nobel almak istiyor , vatanını batıya karşı ezip batının övgüsünü almak istiyor.
Orhan pamuk yine avrupa tribünlerine oynamış sayın bardakçı haklı olarak ağzının payını vermiştir.

Biz seni kar romanın ile sevdik pamuk kendinden tiksindirmeye gerek yok adam ol.
Pezevengin tekine ayarı sokup sokup çıkarttığı bir yazısı olmuş bardakçı'nın.
öz eleştiriyi geçip, ben kötüyüm, ırkım kötü, ülkem kötü, insanlar kötüye getirip cozutmuş yazara verilmiş cevaptır. yazarların yeni trendi bu galiba. ne yenisi be 10 yıldır hal böyle. her toplumun infialleri ve sebep olan suçluları vardır. fakat, aynı zamanda değerleri de vardır. yazar kişisinin bunun bilincinde olması gerekir.
değerli yazar murat bardakçı'nın bir haine haddini bildirdiği yazısıdır.

orhan pamuk tam bir köpektir. bir insanın halkına bu kadar düşman olması, batılılara yaranıp, üç kuruş para kazanacağım diye halkını olmadık iftiralarla karalaması ihanet değildir de nedir?
daha geçen aylarda bir dizi vardı, adam oğlunun yavuklusuna tecavüz ediyor, oğlu da adamı vuruyordu. haklı adam, kitabı almadım henüz de muhtemelen orhan pamuk yine az söylemiştir. bu ülkedeki iğrençlikleri, aptal töreleri, hurafeleri ele alan bir roman yazsa, 24 ciltlik olurdu.
yetmemiş ama başlık cuk oturmuş. sen ne tür bir orospu çocuğusun orhan pamuk şeklinde başlık açsa niye açtın diye kimse sorgulamaz herhalde.
Nasıl bir yazarsa, ulkesinde hic sevilmiyor.
ulan bu ülkenin diyaneti fetva yayınlamadı mı bir iki ay önce ?

''Babanın öz kızına şehvet duyması haram değil! '' diye...

bu ülke orhan pamuk'un dediklerini her gün kat be kat artırarak yaşıyor.
https://www.youtube.com/w...v=6Js3NcVVDVM&t=0m16s
yok efendim ülkeyi ensest ilişki yumağı gibi göstermiş!? bilmem ne ne... sanki öyle bir şey yok. adam kafasına göre yazmış. sayın bardakçı fildişi kulesinden bir kaç tarih kitabı okuyarak ülkem insanının sosyolojik olmak üzere diğer her tür ''jik'' kavramını birbirine bağlayıp eleştiri,aydınlanma! olacağını sanıyor ama bilsin ki malum papyonluyla kokteyl partilerine katılıp iki ll'li entellerle bıdı bıdı konuşmakla olmuyor. sen kimsin orhan pamuk'u eleştiriyorsun!

klasik orhan pamuk üslubu. yine çok beğendim. başkalarının aksine şehname daha çok ilgimi çekti. okumadığım için hayıflandım. ama gel gör ki adam edebi diline,kelimelerle raks edişine, okurun en çok sevdiği olan merak ögesini inatla,illaki diri tutmasına bakmıyor da gidip ensesti çıkarıyor. çünkü ensest yok, ensest yalan?

(bkz: kırmızı saçlı kadın)

buna da (bkz: kar)

ağır gelir ama buna da (bkz: kara kitap)
(bkz: skib bıraktı).
(bkz: murat bardakçı nın beş yılda bir orhan a kurması)

cidden var böyle bir şey bu 3 oldu sanırım.
güncel Önemli Başlıklar