bugün

ne emmeye geliyonuz ne gömmeye. hani ateistlik muhteşemdi, en iyi seçenekti, atatürke ateist deyince niye çıldırıyorsunuz? kaldı ki kendi de bunu söylüyor bir de.
o zavallı yok hükmündedir.
Ateist de der cesedinin fotosunu gördüm gözü çıkmıştı ama göstermem de der. Devletin yol verdiği acun gibi kerameti kendinden menkul bir heriftir.
Yani zaten atatürk müslümandı diyen kimse kalmadı. Kimse de yemiyor zaten. Böyle diyene diğer tarihçiler gerçek bir tarihçi gibi bakmıyor.
diyebilir. bircok programda da bunu ifade etmistir. kemalistlerin atatürk dinsiz değildir demesine rağmen gerçeği söylüyordur. Bir adamı her türlü mecraya sevdirmek için yalan söylemeye gerek yok gercekler elbet ortaya cıkar. Kisacası dogruyu söylemiştir.
Bence tespit edilemez.
Şimdi kimse atatürk dindar, 5 vakit namazında biriydi diyemez. Atatürk içki içen, seküler yaşam tarzına sahip biriydi. Dinlerden pek haz etmediğini yakın çevresindekilerin hatıratlarından biliyoruz. Bana göre de atatürk ateistti.
ateisttir demez.
ateizm o zamanlar pek yaygın değildi, deist olabilir der.
birincisi, murat bardakçı tarihçi değil gazetecidir. araştırmayı, okumayı sever ama bu onu bir " otorite " yapmaz.

ikincisi, bu murat bardakçı'nın kendi düşüncesidir. herhangi bir ispata zaten dayanması mümkün değildir çünkü din kişilerin vicdanında ve içlerinde yaşanır, bakmayın siz şov düşkünü günümüz siyasetçilerine.
tanımamanın sebeplerinden sayılabilir. Zihniyete bak.
Atatürk'ün ateist olması beni ilgilendirmez emperyalist yobaz Osmanlı'yı kaldırıp Avrupa'ya ve dünyaya uygun bir ülke yaptı mı yaptı bu ülke için kanını döktümü döktü sorun yok bunları yapması zaten onu saygı duyulacak bir insan yapar.
savaşta bize ihanet eden arap seyhlerini cubbe-sakal kombininden dolayı tarz müslüman bulan yurdum yobazlarini tahrik etmiş açıklamadır.
olsa bile ona ne atanın yakasını bırakın .
Öyledir. Ya da değildir. Gocunmak saçma. Başkasının kıldığı namaz seni cennete götürmez,inkar ettiği de cehenneme götürmez. Boşver olm.
bilen bilir bu durumda islama göre imanı tehlikede olan tek kişi murat bardakçıdır.
tartışmaya değmez.
Murat bardakçıya gerek yok kendi söylüyor.

1922 tbmm açılış konuşması youtube aç izle.

Gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla hareket etmeyiz diyor.
Icine kadir misiroğlu tarihçi bozuntusu söylemi.
Kendine o kadar çok zarar veren birisi müslüman olamaz zaten.(((ATATÜRK'e saygım sonsuz))) ama benim için din ön planda.
Deistti.
http://www.youtube.com/watch?v=e58oouFL4bY
Murat Bardakçının sözüdür.
KÜÇÜK BEYiNLER ŞAHISLARI,
ORTA BEYiNLER OLAYLARI,
BÜYÜK VE KALiTELi BEYiNLER FiKiRLERi VE SiSTEMLERi
TARTIŞIRLAR.
(NOKTA)
başkasının dinini kendine dert edinmiş tatlısu müslümanlarını üzmüştür. yazık lan ben de onlara üzüldüm bak şimdi.
kişi ben ateistim demedikce islama göre bir müslümanın ona ateist demesi yasaktır. eğer ateist denilen kişi müslümansa bunu diyen adam dinden çıkar.
yukarıdaki metinde ne yazmaktadır? ile aynı mesabede bir karşılaştırmadır ve nettir: "kardeşim bu söz atatürke mi ait*" demiş m. bardakçı , sonra da" evet o'na aittir. eğer ona aitse de atatürk, yani bunu savunan her kimse ateisttir. " tarzında açıklama yapmış.
ulan örümcek kafalılık , fanatizmden kurtulamayarak kendi liderini eleştirmemektir. ben şahsen erdoğanın biiiiiirr sürü yanlışının yanlış olduğunu bilirim de söylerim de. örtbas etmek doğru mu yani ?
not. ver anam ver eksi ver de bu doğruluk değişir belki.
Kaynak olmadan yorum yapmamak gerekir.
murat bardakçi öyle bisey demez kıçınızdan uydurmayın.