Adam gibi adam... Zeki, duyarli, gercekçi, centilmen, egitimli, egitimli, egitimli...
Fetullahçı devşirme dönmeler bok attığına göre kesinlikle iyi adamdır.
Yakında partiden ihraç edilir. O koltuğu buna yedirmezler.
gördüğüm en başarısız siyasetçilerden biri. siyasetçi dedim ama belki de stand-up'çı demeliydim, neyse.

açıkçası bana itici ve güvenilmez gelmiştir. gürültülü bir erdoğan karşıtlığı ve ne olduğu tam anlaşılamayan bir iki söylem dışında halka bir mesaj verememiştir. milletvekilliği hariç devlet kademelerinde bir makamı doldurmamış olması bence en büyük eksilerinden biriydi. chp gibi sabah akşam liyakat diyen bir partinin böyle bir aday tercihi bence söylemleriyle tezat oluşturdu.

sonuç olarak bu şahsın aday olarak ortaya atılması bence en çok daha önce içişleri bakanlığı yapmış, meclisi yönetmiş meral akşener'in önünü kesmiştir. bu bilinçli bir planlama mı yoksa başarısız siyasetin sonucu mu, biraz da siz düşünün.
(bkz: trash)
nedense yaptığı dönekliği herkes görmezden geliyor ya da kimse söz etmiyor. adeta fanları üç maymunu oynuyorlar şu süreçte.

daha 1 ay önce kurultay talep etmem, karşısına rakip olmam, beni aday gösterene ihanet etmem diyen bu değil miydi ? hatta daha 2 gün önce benden kurultay lafını duymayacaksınız dedi bu adam! şimdi yaptığı nedir peki? ben kurultay demem ama örgüt halleder, gerekeni yapar gibi bir söz.. bir de kurultayı kılıçtaroğlunun toplamasını teklif ediyor evet çok farketti.. gerçekten sözünün eri bir adammış muharrem bey! kılıçtaroğluyla yaptığı görüşmede adama resmen çekil git demiş. daha 1 ay önce asla rakibi olmam ben vefalı bir insanım dediği adama şimdi aldığı tavırlara bak.

fanları da hala türlü kelime oyunlarıyla o aslında öyle demek istemedi falan diye savunma yapıyorlar ya ne söylediği ortada! bu çok açık.

akp seçmenlerini çomarlıkla yobazlıkla yaftalıyorsunuz muharrem incenin şu hareketlerini görmezden gelerek ya da savunarak onlardan bir farkınız kalmıyor.
iyiplilerin zübeyde hanım önerisine karşı ismi (ince) beşiktaş'ta bir parka verilmiş tip.

Cehaplılar atatürk'ten daha fazla sevmişler kendisini. Hadi bakalım.

Kendisine karşı kk'yı destekliyorum. Kk adamdır.
her zaman lafı koyacaktır.
Biran önce CHP'den ayrılıp parti kurmasını beklediğim, güzel insan.
halk tv'nin haberine göre yarın 11.07.2018 tarihinde aşırı önemli açıklamalar yapacakmış.

ortalık yine kan gölüne dönüşecek.
Siyasi kariyeri bence bitmiştir. Secim sürecinde 50 gün vurgusu yapıyor ama esas sorun süre yetersizliği değil siyaseti bilmemesi. Siyaseti bilmiyor diyorum çünkü seçmene doğru mesajlar veremedi. Aynı şeyleri vurgulayarak kampanya yapacaktın madem o zaman kilistar aday olsaydı.
ister sevin ister sevmeyin, bu adam milleti kucaklıyor.
An itibariyle Habertürk'te. Apolet konusunu fazla uzattığını ifade etti.

Seçim gecesi yaşananları anlatıyor. Ancak hâlâ cevapsız kalan sorular var. 50 bin sandıktan sonuç alınamayan bir seçimi izah etmedi.

Edit: Seçim sonrası Kılıçdaroğlu ile yemekte düğün muhabbetti de olmuş. Sözün ilk başı siyasi bir yemekti dedi. Tamam konuşulur da birçok şeyi ekranlarda konuşmam doğru olmaz derken keşke bu da özelde kalsaydı. Milletin düğün dernekten daha önemli konuları var.
"ben bitti demeden bitmez" adam adam. Şu anki chplileri emekli etme zamanı geldi artık. Gün ince günü.
Yitik er.
tekrar şans verilmesi gereken bir isim.
Çok değil şunun gibi 2 tane muhalif olsun bu ülke şaha kalkar. Muhalefet sanatını çok iyi biliyor.
an itibarı ile habertürk'te konuşuyor.

hala umuttur.

etrafıma bakıyorum. daha da başka umut verecek adam görmüyorum.

seçim akşamı chp'nin oyları sayma ve duyurma işindeki basiretsizliğine bunları ekran karşısında konuşmak doğru değil dedi. parti merkezindeki bu beceriksizleri tektek ekran karşısında deşifre etse çok güzel olurdu. da bunları chpliler biliyor zaten.
Ülkenin Yegane umududur.

Olursa muharrem inceyle olacak. Olmayacaksa zaten hiç olmayacak.
kemal trolleriyle kürtçülerin parçasını tutuşturmuş siyasetçi.

ödülleri boklarına karışıyor 'chp bizim istediğimiz çizgiden sapacak' diye.

adam "akp seçmeni ikna etmek için uğraşacağım, belediye başkan adaylarını belirlerken chp üyelerinin önüne sandık koyacağım, bu çağdışı tüzüğü değiştireceğim" diyor.

daha ne desin?

bu söylemden kim rahatsız olur ve mevcut çapsızların görevlerine devam etmelerini ister ki maaşlı köpeklerden başka?
çıkmışsın yenmiş çıkmışsın yenmiş derken ince ye aynen şöyle dedim içinden .

sende çık seni de yensin koçum sende durduğun kabahat zaten .

demek hala ince milletin gördüğü şeyleri göremiyor . hala kendi penceresinden bakıyor . işte millet buna oy vermiyor .

milletin penceresinden bakmayana oy yok artık .

chp kendi seçmenlerini avutma politikası üzerine oynuyor . tabi durum böyle olunca da sadece kendi seçmenlerinin oyunu alıyor .

bence kemal gayet memnun nasıl olsa hala koltukta olan o . şunu net olarak söylüyorum .

bakın değil chp li chp ile en ufak bir alakası bile olan kişi bile artık bu milletten oy alamaz .

ben bunu çok uzun yıllardan beri söylüyorum daha doğrusu bunu millette söylüyor zaten .

ama milleten haberi olmayanlar nerden bilsin nerden öğrensin ki ?

alırsınız kendi seçmenlerinizin kemikleşmiş oyunu oturursunuz yine aşşağı .

kaldı ki chp nin sıkıntıları saymakla bitmiyor ki . bir tane daha söyleyeyim .

chp nin sorunu ince kemal deniz yada başka bir isim sorunu değil tamamen zihniyet sorunudur .

yani millet ile uzaktan yakından alakası olmayan bir parti . bunu ince de fark etti ve tüzüğü müzüğü herşeyi değiştirmek lazım demeye başladı .

zihniyet taban tabana zıt milletle en büyük sorunu budur chp nin .

yani arabanın motoru yok istediğin kadar lastik değiştir yine gitmez .

chp nin bu zamana kadar çıkmasının sebebi ise ittire ittire dir . chp yi adam edecek adam var yok değil ama onu da chp tabanı sevmez .

yani öyle bir çıkmaza girdi ki tam istediğim gibi hatta daha güzeli . hehehe
Adam kazandı mesajını yazdığı sırada bilinci yerinde olsa bu kadar kişisel bir ifade kullanmazdı diye düşünüyorum. Yani kendi diyor ya ismail küçükkaya için, ben o mesajı adam kazandı şeklinde değil tayyip erdoğan kazandı şeklinde verirdim diye. Madem bunu düşünüyorsun o zaman öyle söyleseydin. Ayrıca seçim gecesi sosyal medyaya hiç bakmadım gibi komik bir şey söyledi. Ulan olayın kendisi sosyal medya .
Muharrem ince'ye yönelik yoğun tepkinin ve bu kadar çabuk soğumanın
ana nedeninin seçim gecesi yaşananlarla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Seçimler öncesi yere göğe sığdırılamayan ince'nin bir anda yerin dibine sokulması iddia edildiği gibi sadece ince'nin yaptığı bazı hatalardan dolayı olamaz. Zira bu kitle seçim kaybetmeye ya da bundan kat ve kat büyük hatalara zaten alışmış bir kitle. Hatta çoğunluğu 9 defa seçim kaybetmiş Kılıçdaroğlu'na zoraki de olsa oy atan bir kitle. Referandumlarda yaşananlar CHP'nin ve diğer muhalif partilerin tutumu da ortada..ince'ye karşı duyulan his sanırım bir çeşit aşk gibiydi. Birine aşık olduğunuzu sanırsınız sonra aşık olduğunuz kişinin kendi zihninizde tasarladığınız gibi olmadığını anlayınca ondan nefret etmeye başlarsınız.ince ile olan ilişki akıl ve mantık ölçüsüyle değil aşırı bir takım duygularla birlikte kuruldu.
Bence insanlar Muharrem ince'yi ve vizyonunu değil, Erdoğan'ın koltuktan indirilmesine olan o umudu sevdiler.Şayet akıl ve mantık ölçüsüyle Muharrem ince ve ortaya koyduğu vizyon sevilmiş olsaydı, seçim sonuçları ne olursa olsun bu vizyon takip edilmeye devam edilirdi.Çoğu kişi bu seçimlerin son seçim olduğuna inanıyordu.
Bu seçimlerden yenilgiyle çıkmak çoğu kişi için her şeyin sonu demekti.
Herkesin aklında tek bir şey vardı, Kazanmak..
O yüzden insanlar ince'nin haklı olup olmaması ile yapacağı açıklamalarla falan ilgilenmiyorlar artık.Muharrem ince'nin kolay bir şekilde yenilmesi umutların uçup girmesi de insanlara ağır geldi. Çünkü o kahramanlaştırılan tüm umutların bağlandığı figür kolayca yıkılıp gitmişti.
Hatta bu durum o kadar ağır geldi ki ince'den nefret ettiler.ince'ye destek verdikleri için de sonra kendilerinden de nefret ettiler.
Tıpkı aşık olduğunu sandığın kişinin en nefret ettiğin özneye dönüşmesi gibi.Bu hayal kırıklığı,kaybetmişlik, yenilmişlik duygusuyla başa çıkmak kolay değil
Şimdi insanlar öfkelerinin ve umutsuzluklarının hıncını çıkaracakları birilerini arıyorlar.
Bizi yatıştıracak, uyuşturacak yenilgiden sorumlu günah keçisi lazım
Şu durumda günah keçisi de ince oluyor.
gündemden düşürme çabalarının son hız devam ettigi reyistir.

tabi bu şey bize yarıyor, seçim öncesi ölümüne savundugu kişiyi sonrasında adeta gömmek hatta " adam degilmişsin " demek hatta yer yer kaypakça hakaretler etmek bu zihniyetin bayraktarlıgını yapmak isteyenlerin da zamanla canını sıkabilir.

örnegin gelecek cumhurbaşkanlıgı seçiminde bu kanattan aday gösterilecegini düşünen kişi mevzuya o kadar sıcak bakmayabilir, neticede adamlar seçime kadar övüp sonrasında gömüyorlar.

kimse bu itibar suikasti riskini göze almaz.
(#39838467)
demirtaş kimdir? pkk'nın siyasi kolu olan hdp'nin genel başkanı. pkk kimdir? 40 bin insanı şehit etmiş terör örgütüdür. muharrem ince kimdir? pkk'nın siyasi kolu olan hdp'nin genel başkanını ziyaret eden chp'li cumhurbaşkanı adayıdır. rte kimdir? demirtaş'ı ziyaret eden ince'nin ziyaret ettiği adamdır? erdoğan kimdir? bahçeli'nin desteklediği adamdır. o zaman mhp terör örgütünün siyasi uzantısıdır.

allah aşkına bu sağcıların 40 yıllık ucuz vatan millet edebiyatına hala nasıl kanabiliyorsunuz ya. bir de diyarbakırlıyım yazmış. ben de sivaslıyım. demirtaş keşke mhp'nin başında olsa diyen 100 tane mhp'liyle tanışmışımdır. cümleye ben diyarbakırlıyım diye başlaman bile başlı başına bölücülük ama sen bunu kavradığında mezarda olacaksın herhalde.