bugün

http://www.youtube.com/watch?v=eFD6Uc44TVs
dün gece gerçekleşen saldırıdan sonra olay anını paylaşan bir ablamızım kullandığı ifade.

ilk akıllara gelen ise firavun'un ifadesi olan 'Musa'nın rabbi'. kadının konuşurkenki haleti ruhiyesi bambaşka zaten. sireti suretine ne denli sirayet etmiş durumda ortada. hali çok derin. adeta maddeden o an sıyrılmış manada kaybolmuş.

psikolojik desteklerini eksik etmezler inşallah. rehabilitasyon bu tarz infiallerde çok önemli.

edit: eklemeyi unuttum kendisi Kızıldeniz'de boğulmadı firavun'a kıyasen. inşallah imana kavuşmuştur ve bu vahşet en azından onlar için yeni bir başlangıç olur.
neye sığınıyon abla. dikkat et cariye diye almasın senide yanına. 1400 sene önceki hayali karakter seni kurtaramaz.
(bkz: dönüş ancak onadır)
Muhammed'in Allah'ına sığındım. Embesilde diyor ki 1400 sene önceki Muhammed seni kurtaramaz. Muhammed'e mi sığınmış kadın avel ?
Büyük ihtimal birden çok semavi dinin bulunduğu bir kültürde yetişen birinin beyanıdır.
allah bir değildir, benzerleri vardır. ben mesela spagetti canavarının allahına sıgınırım.
görsel
Feministin feministligi kocayı bulana kadar,
Ateistin ateistligi ucak sallanana kadardir diye bir görsel görmüştüm uzun zaman önce.
Bu kadını ilk gördüğümde aklıma o geldi.
Her insanın içinde fitratindan gelen inanç mevcut. Mevcut olan inancı insan kendi iradesiyle örtmeye çalışır. inancsizlik dediğin şey de budur.
Umarim başına gelen bu acı olay, hayatında yeni bir sayfa açmasına vesile olur.
o kadın haddini aşmış böyle saçma bir söylem olamaz. bir defa peygamber efendimize "muhammed" diye hitap edilmez. ayrıca muhammedin allah'ı sözü ne kadar saçma bir ifadedir çünkü yüce allah (c.c.) bütün insanlığın, bütün canlıların, bütün dünyanın ve alemlerin yaratıcısı ve allah'ıdır.

edit: kadın büyük bir şok yaşamış, eşi vurulmuş o andaki ruh halini az çok anlayabiliyor ve ona saygı duyuyorum ancak ne olursa olsun bilinçli konuşmak yada düşünerek bazı kelimeleri ağızdan çıkarmak gerekir diye düşünüyorum. orada allahıma sığındım yada rabbime sığındım dese hem sevap kazanacak hemde daha mantıklı konuşmuş olacaktı. ben bu kadının kötü niyetli yada inançsız bir insan olduğunu kesinlikle düşünmüyorum sadece benim vurgulamak istediğim düşünmeden konuşmasıydı. kendisine geçmiş olsun diyorum ancak unutmasın ki hepimizin rabbi allah'tır ve o birdir.
Kadın şok anında, eşi vurulmuş, 39 kişinin öldüğü saldırıdan sağ kurtulmuş. Mantıklı bir şeyler söylemesini mi bekliyorsunuz? Bütün bilinciyle konuşmasını mı bekliyorsunuz?
Ateizmi ve sapkınlığı çökerten açıklama. Gece kulübünde eğlenen allahsız kadın başına kötü bir şey gelince allah diyor, muhammed diyor. Demek ki sapkınlık başa kötü bir şey gelene kadarmış. Allah affetsin herkesi. Mutlak dönüş onadır.
okuyunca bile içimdeki ateist öldü.
en kısa zamanda hacca gidip şeytana taş atacağım.