bugün

alışılmış konfordur. zira konfor terkedilmesi zor bir eylemdir.
dengesizlik; her anlamda.

Bir de üzerine cilası: umursamazlık.

Sonuç:aymazlık.

görsel
tüm problem modern insan olmamızda zaten adı altında her sorumluluğu ona yüklememiz, yapamadığımız her ot bok modern insan dertlerimizden zaten, oysa ki her şeye çare var... Ah bir kabullensek, problem kendimiz desek, cesareti bulabilsek.
parayı bütün insani ve manevi değer yargılarının önüne koyma.
görsel
doğduğundan itibaren ağzında teknolojiyle doğmuş gibi yaşaması.
tüketim
hızlı tüketim ya da.
Hepimiz bir şeylere kendimizi o kadar kaptırıyoruz ki benliğimizi unutuyoruz. Problemimiz budur yani.
(bkz: hırs)
götünün büyük olması.
Seks.

Halen tabu olarak görüp karşı cinsi gözde büyütenler var.

ilkel atalarımız uçanı kaçanı affetmezken biz haala hacı şakir..
sıkılmadan, ara vermeden, sanki olacakları bilmiyormuş gibi binaları yükseltmesidir.
şarj....
Sevişememek, sevişmek için kırk takla atmak zorunda kalmak.

Halbuki friends with benefits olaydık, ah keşkem.
Dünyada devlet kavramının var olduğu her yerde bulunan kapitalizm ile birlikte insanların hayatı tamamen parasal olarak bir şeyleri elde etmek isteme çabası ile bireyselliğin ön plana çıkmasını sağlayan ve bu durumdan dolayıdır ki yalnızlık ve buna bağlı depresyon hallerine girmesi yada insanı değerleri unutup daha çok bencil olması sorunlardan bir tanesidir mesela .
her şeyi çok çabuk tüketmektir.sevgiyi,eğlenceyi,hayatı çok çabuk tüketiyoruz sonra vay efendim hayat sıktı ben intihar etcem.
(bkz: kendisi)
maddiyatçı olması, maneviyatı itelemesi. Sonuç olarak hepsi mutsuz.
Kabızlık.
sevince gidip konusamiyorsun cünkü olmuyor. elden gidiyor.
Modern olmak!

Biraz doğal olmak gerek. Doğaya açılmak, o şaşalı partilerden biraz kurtulup köy düğününe gitmek gerek. Lüks mekanlar yerine, 3. Sınıf lokantalarda pilav üstü kuru yemek gerek. Her şeyi bıraktım balık tutan amcalarla bir balık tut bakalım kalıyor mu problem? Yani demem o ki; ruhumuzu modern hayattan alıp gelişine özgür bırakmalıyız. Bedenen köleleştiğimiz modernlikte, ruhumuz bari özgür kalsın!
modern olamamasi.
hala selamun aleykum diye selam veren tipler goruyorum 2016 yilina 2 ay kadar gibi bir sure kalmisken.
selamün aleyküm.

modern insanın en büyük problemi paradır.
Modern kalabilmek için aşırı solcu olmalıdır hatta bu ilk şarttır.
gereksiz tüketmek, gereksiz tüketmek için gereksiz çalışmak. Sonrası ip söküğü zaten.
Modernleşmeyi batılılaşmak olarak algılamaları.
(bkz: işsizlik)
ikinci anlamda işsizlik.
güncel Önemli Başlıklar