bugün

hayatı 240p kalitesinde yaşamaktır...

gözlük = High definition.
Doktora Programına devam edenlerde her yıl bir derece artan hastalık.

(bkz: kitap okumanın zararları)
(bkz: miyop olmak)
Kitap okumaktan veya yakından tv izlemekten olduğunu sananlar cahildir. Tek kaynağı genetik faktörler ve ergenlik çağında büyüyen vücut ve göz yuvalaridir.
denize dalarsınız ve çıktığınızda bir şey değişmez.
Eve gelip lenslerı çıkardığınızda gözlüğü bulamamak daha doğrusu görememektir , denize havuza girdiğinizde hayata küstürür .En kısa zamanda gözün çizdirilip, kurtulurması gereken durumdur .
gözlük takmayı gerektirir. Uzağı net görememektir. Bombok bir durumdur, gözlüksüz tv bile izleyemezsiniz.
bombok durumdur.
işkencedir, astigmatla birleşmiş halini söylemiyorum bile. Gözlüğünüzü evde unuttuğunuz zaman yanınızdan geçen arkadaşınızı görmezsiniz ve bana selam vermedin diye tribe mağruz kalırsınız. Hayat zor.
zordur oğlum zordur.
Gözlük takmaktan artık bir sure sonra gozluk yokmus gibi goruyor zannetmektir.
otobüs durağında tekseniz eğer otobüsü kaçırmaktır. o otobüs gelecek de duracak da siz de numarasını okuyup bineceksiniz... arkadaşlarla pes atarken televizyonun dibine girmektir, böylelikle 3d keyfini her yerde yaşamaktır. sabaha kadar sayılabilcek kötü özelliği vardır lakin şu an aklıma gelen iyi özelliği de ışıkların bokehleşmesidir. sağlıkle göz şehrin ışıklarını nokta nokta görürken siz parıl parıl parlarken görürsünüz adeta bir los angeles adeta bir vegas.
Gözlüğü takmak işkence gelir ama gözlüksüz de hiç çekilmez. Size selam verenleri katil sanmanıza bile sebep olabilir. En iç acıtan olayı inatla herkesin "bunu da mı göremiyon? Yuh!"demesidir. O an gözler dolar burnun sızlar .
Gözlerin uzagı gorememesıdır. Lakin yüksek derecelıler sürekli gözlük takmak zorunda olduğu için sürekli uzagı görebilir (gözlük ıle). Fakat bide benim gibi derecesi 0.25 0.75 arası olanlar vardır ki ıskencedır. Gözlük taksan olmaz, takmasan olmaz, bir an gözler harika görür, az bir yorulursun kör gibi burnunun ucunu gormezsın başa bela bir durumdur.
sürekli numaran artabilir. illaki gözlük takar ,gözlük koleksiyonu yaparsın. rengarenk çerçeveli gözlüklerin vardır. yağmurlu yada soğuk havada otobüse binmek istemeye bilirsin zira sıcak havayla buluşan gözlük camlarının buharı seni rahatsız eder. yıllarca gözlük kullandıktan sonra bıkkınlık gelir lense heves edersin.hatta harçlıklarını lense ayırabilirsin gözlükten oldukça masraflı. bi gün para kazanıp lazer operasyonu yaptırmayı hayal edersin ama bi yandan da risklerinden korkarsın. yinede gözlüklü olmanın ayrı bi havası var miyopcuk sağolsun.
1995te 1numero ile başladı, gün itibari ile 3,5
Lanet olsun gözlük kullandıgım yıllara, lensle tanıştım, herkese tavsiye ediyorum, çıkarmadan uyuyorum uyanıyorum, banyoya giriyorum, 1aylık lensi 2ay kullanıyorum. Oh misss.
En çok denize girince eksikliginizi hissedersiniz. Insanlar sevgilileriyle şakalasirken siz denizden çıkarken havlularinizin olduğu yeri bile zor bulursunuz. Lens falan da sıkıntıdir yüksek numaralarda. Lazer operasyonu içinse herkes farklı bişey söyler.
uzaktan yakışıklı gelen erkeğin yakınlaştıkça çirkinleşmesi durumuna alışmaktır. gözünde sadece silüetler şeklindedir insanlar. biri ile buluşacaksanız aceba o mu değil mi sorusu ile kafayı bozmaktır. yolda karşılaşılan kişiye görülemediği için selam vermemek selam vermediği içinse trip yemektir miyopluk.

bugün 2.25 derece miyop olduğumu öğrendim ehliyet vesilesi ile.

gözlüğü aldım. ben ayrıntıları göremediğimden kendimi güzel sanardım. hayata küstüm vallahi takmam bu gözlüğü.

ayrıca gözlerden doğal olarak gelen retrica efecti gibidir efem. ayrıntılar sivilceler felan görünmez. herkesi kusursuz sanarsınız.
Zordur. Çoğu zaman garibanlıktır. Sosyal hayatınızı ve sıkça hayata bakışınızı bile etkiler. Hatta (bkz: umut sarıkaya)'nın bununla ilgili bir yazısı (bkz: yalnız ve güzel) vardır ki "hay ağzın bal yesin" diyesi gelir insanın.
Miyopluğa alışan insan bir zaman sonra ne lens ne gözlük takmak ister.
Çoğu zaman gerçek dünyanın halini görmemek gerektiğinin daha güzel olduğuna inanır.
Karşınızdan gelen insanın rahatsız edici bakışı, uzaktaki birini saçma tavırları, insanların kötülüklerinin yüzlerine işleyişini görmemek miyopları daha mutlu kılar.

Bir süre sonra birkaç dolmuş kaçırmak, uzaktaki tabelayı okumak için birkaç adım fazla yürümek miyop insanına koymaz.

Getirileri götürülerinden fazla olan göz kusurudur.
görsel

Evet.
(bkz: reticent) in olduğudur. Yazık onlara.
müşterim olmaktır.
uzaktaki her şeyi titrek görmektir.
Hayat her zaman flu gibidir netleşmez. Ta ki gözlük, lens derdinize derman olana kadar.
Karanlıkta şiddeti artan meret. Geçen akşam annesine doğru koşmakta olan olan köpeğin biraz daha yaklaşınca aslında küçük çocuk olduğunu farkettiğimde kendimden utandım.
Sevmediğin kişileri görmemektir.