bugün

(bkz: bizim gelin bizden kaçar başını örter kıçını açar)*
ne giydiği ve nasıl giyindiği kendisini ilgilendiren, kendi tercihini yapmış kişidir. kişi istediğini giyer, hatta kendisiyle de çelişebilir, gayet normaldir. önemli olan kimsenin kimseyi yargılama hakkı olmadığıdır. sadece amacıyla çelişmiş görünüyor dışarıdan bakılınca. ama zorlarsak hepimizin hayatında vardır böyle çelişkili durumlar. misal ben fakir kulunuz da, satanist olmama rağmen evde kedi beslemekteyim *. peki yadırgıyor muyum? asla. inançları ve kadınsal dürtüleri arasında sıkışmışlar ona üzülüyorum.bazen de ters açıdan empati kurmaya çalışıyorum. birilerinin giydiklerime, saçıma başıma felan karışdığını düşünüyorum. işte o zaman çıldırıyorum. " insanların ne giydiği sizi neden ilgilendiriyor, kimsiniz siz? " diyesim geliyor.

naçizane fikrime gelince; her ne adına olursa olsun " ister din diyin, ister toplum baskısı " kadınlardaki begenilme iç güdüsünü bastırılamayacağına inanıyorum. bazen sokakta görüyorum, inandığı için örtünmüş ( ben bunu müslümanlığın, gereği ya da ön şartı olarak görmesemde ), ama bi yerden sonra kadınlık içgüdüsü ortaya çıkmış. türban, ayakkabı çanta uyumuyla. bazen de onlar adına üzülüyorum. her kadın gibi güzel görünmek istiyorlar. onların inandığı şekilde ise sanırım bu, nefsini yenememek oluyor. bu yüzden her ne kadar toplum tarafında türbanlılardan daha fazla tepki görselerde " carsaf " giyenleri her zaman daha samimi bulmuşumdur.
"Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" söz öbeğini kullanmamıza sebeptir.
başını örtmeyi namus, iman göstergesi olarak görürken mini etek giymekte herhangi bir sakınca görmeyen arada kalmış insanlar topluluğudur. sorsan bacım hayrola diye, ee başım kapalı görmüyomusun, diye cevap verir sana. ama kızma abisi (ablası) böyle külliyen arada kalmış bir memlekette bu garip kızcağız arada kalmış çokmu. (bu entry herhangi bir resim veya screenshot a bakilmadan yazılmıştır, ilgilenenlere duyurulur.)
üstü şişhane altı tophane..bu ne perhiz bu ne turşu. karektersizliğin tavan yapmış hali.
türbanına ihanet eden bayandır. türbansızın da giymemesi önerilir. insanların dik dik bakışlarına maruz bırakan, lüzumsuz bir giysi şeklidir. hiç gereği yoktur.
muhtemelen mini eteğinin altında bir de uzun etek olan kişidir. uzun kollu badisinin üstünde de askılı bir badi daha mevcuttur. yaptığı tek şey gerçekten inancı için kapanan kişilerin de kendisiyle aynı kefeye konulmasını sağlamaktır.
aile zoruyla başını kapatan, muhtemelen çok da olgun olmayan zavallı kızdır. istemediği bir dünyaya dahildir ve bir şekilde dışavurumdur bu. ama herkesin karalamasına maruz kalır, kişiliksiz denilir kendisine. her türlü acıdığım kızdır.
başlıgı daşşak başlık olarak gorup kıl olmaktayken dun ogle satlerinde gördügüm insan tipidir. Başı sıkı sıkıya baglı uzerinde bi manto ama mantoun onu açık içinde de mini etek diyebilecegimiz dizin 3-4 parmak üzerinde bir etek ve sivri topuklu çizme dize kadar. vay arkadaş diyorum baska da bir şey demiyorum.

ever, bursa - inegöl'den bildirdi.
mini eteğin altında bir da pantolon varsa ya da sadece evde giyiyorsa çok sorun olmayacak durum. tabi altına giyilen pantolonun üzerinde mini eteğin tesettür çerçevesinde de olması şart.
''Şaka mısın'' dedirten dangalak kız modeli.
mini etegin altina pantolon giyen türbanli bir bayandir. giyilen pantolon dar ise hedef tas gibi görünen kalcalari kapatmaktadir. amac ise abazanlarin bakislarindan bir nevi kurtulmaktir. yani tahmin edilen gibi basinda türban olan hatun kisinin bacaklari ortada degildir. ayrica bu sekilde mini etek giyen hatunun yaptigi yanlis ise mini etek giyen hatununda yaptigi yanlistir. türban takmasi asla yanlis yapmiyacagi anlamina gelmemelidir.

Edit: anlamayan arkadasim icin; hatun kisi turban takip ayni zamanda bacaklari acik sekilde mini etek giyip sokaga ciktiginda halk tarafindan linc edilecegini bilmeyecek kadar aptal degildir. bundan dolayi kisa bir etek giydiginde altinda genelde pantolon giymektedir. sozlukte ise bu durum " bacaklari acik sekilde mini etek giyen türbanli" olarak empoze edilmeye calisilmaktadir.

bol kötülemeli günler dileriz efendim.
bastırılmış duygularına alttan (bacak bölmesi) hazne vererek akışına yön veren insan kişisidir bu bağyanlar.. oldukça verici hayat felsefesi göstermem ama ellettirim olan , renkli kişiliklerdir
bir anda köşeyi dönüp karşınıza çıkınca michael jackson'ın Thriller Klibini görmüş gibi oluyorsun.
başörtüsü ya da sizin değiminizle türbanı hangi zihniyetle taktığının farkında olmayan insandır, başörtüsü çoğu insan için alt tarafı bir bez parçası olabilir ama onu takanlar için bi' kimliktir, bu tarz insanlarda henüz o kimliği kavrayamamış olanlardır.
kendine tezat bir kişiliğe örnektir.
namahrem statüsündeki insanların yanında "türban" kriterlerine uygun dolaşan, eşinin yanındaysa kişisel istek ve zevkine göre mini etek giyen bağyandır. baba, amca, dayı gibi akrabalarının yanında açık dolaşmaya izni olsada eşi kadar rahat olamayacağı için belli ölçülerdeki mini etek şovunu eşine saklayan akıllı kişidir. **
erkeklerin olmadığı bir ortamda giymiş olabilir. kadının kadına göbek deliğinden diz kapağına kadar olan kısmı caiz değildir, erkekte olduğu gibi. kulağımıza çalınanlar, fantezilerinizi coşturmak gibi olmasın ya, tesettürlü kadınların yalnızca kadınların olduğu ortamlarda bayağı coşkun giyindiği şeklindedir. Body'ler, taytlar, şortlar havada uçuşuyormuş yani. neticede caiz, dışarı çıkarken de başörtü + tesettür. amaaa mini etek gene de ihlal eder sanırım, diz kapağından yukarıda kalıyor, ortamda yalnız kadın olsa bile.
bizim gelin bizden kaçar başını örter münasip yerlerini açar dedirten durum...
Çoğu türbanlının yaptığı olay.

(bkz: iç çamaşırı giymeyen türbanlı)
mini etekli kızın türban giymesi durumudur. hoş olmayandır, saten kumaş giysindir, teşhircilik yapsındır.
yoktur diyemeyiz ama mini etek giyen türbanlı değil, türban takan mini eteklidir.
içine de tanga giydiğini ve sütyen takmadığını düşündüğüm fantezik insan. belki bişeyde yoktur kim bilir?.
aile baskısıyla başörtü takmış kızcağızdır.
"maldır" olarak devam ettirilebilitesi olan kelime grubu..