bugün

harama girmenin, nefsine uyup rahat davranmanın müslüman olmaya engel olmadığını bilen kızdır. karıya giden erkek de adama giden kadın da, içki içen insan da, açık giyinen kadın da... evet dinen haramdır yaptığı ama bu insanların müslümanlığını sorgulamak kimin ne haddine??? hatta kim olursa olsun, ne yaparsa yapsın; bi insanın herhangi bir ameline bakıp onun inancını sorgulamak kimin ne haddine???

kalpleri evirip çeviren Allah iken, iman Allah ile kul arasında özel ve hayati bir mevzu iken, müüslümanım diyene "sen nasıl müslümansın?" demek bile bu cümleyi kuran için (itikadi açıdan) tehlikeli bi adım iken...

(bkz: derdin ne senin be adam)
müslüman olmak için baş örtmek mi lazım tamam dinin gereği ama mini etek giyen müslüman değildir diye bir anlayış olamaz.
kara çarşaflara girip içine hiç bir şey giymeyenden daha müslüman olan kızdır. teallam... ulan müslümanlığı, inancın derecesini giydiği kıyafete göre mi oranlıyorsunuz?

- oo hacı bugün çok müslümansın!
+ öle bi giyiniyim dedim işte.
müslümanlık giyime kuşama dair belli kurallar koymuştur. ancak kimse giyim kuşamı tercihlerinden dolayı kafir diye nitelendirilemez. sadece günahkar bir müslüman olur.
müslüman olup günah işleyen kızdır. müslüman değildir denemez.
baş örtüsü takıp sevgilisiyle kayalıklarda , ücra köşelerde işi pişiren kızlardan daha müslümandır. milletin eşinin , dostunun namusuna , inançlarına ne düşündüğünü bilip bilmeden iftira atmak sizi büyük müslüman yapıyorsa. ben hepinizden daha müslümanım.
(bkz: bi bitmediniz aq)
seksi giyinip örtü örten örtülüden hiç farkı*yoktur laf ederken önce örtülüler örtünün onurunu versinler
sonra konuşsunlar diye cevapta verir .
akp´li pennsylvania müslümanlarına göre müslüman olmayan kızdır.

mekke müslümanı olan ve nur kitabını değil kuran´ı kutsal kitap hz. muhammed´i de fethullah abinin üstünde gören "mekke müslümanlarına" göre o kız pekala da müslüman olabilir.

mevlana "100bin kere zina etmiş olsan bile gel" diyebiliyorsa- o kız da bal gibi müslümandır.
ee müslümandır. elbiseye göre yargı yapılamaz.
ahlakta da, namusta da ben müslümanım deyip çarşafa bürünen, türban takan sıkma başları, sakal bırakıp, kucağına torunu yaşındakileri oturutup kendini tatmin eden şerefsizleri skip atan kızdır.
mini etek giyeni dinden çıkarmıyolar sonuçta. diyebilir. belki de çok iyi bi müslümandır. (bkz: nerden biliyonuz ki)
müslümandır.
birincisi bu yazarcık imanın şartlarıyla sevap günahları karıştırmış durumda

ikincisi bu tarz örnekler fazlasıyla mevcut misal alkol kullanıp muslumanım diyen insanlar,zina yapıp müslümanım diyen insanlar dedikodu yapıp müslümanım diyenler,iftira atıp müslümanım diyenler vs saydırmayın bana.herkesin büyüklü küçüklü günahları var o zaman hiç birimiz müslüman değiliz

üçüncüsü bu tür durumlarda hemen kapalı açık karşılaştırması yapmayın lütfen yahu yeter yanlış davranan ya da doğru davranan insan vardır.
dördüncüsü sen kimsin de insanların imanını yargılıyorsun?
daracık pantolon, topuklu çizme, destekti sutyen giyip, yüzünü boya kovasına daldırıp çıkaran, bir de türban takan kızlarımıza göre daha dürüst olan kızdır.

not: yanlış anlaşılmasın, türbana karşı değilim. sadece türbanın gerektiği gibi kullanılması taraftarıyım.
(#15812854) entrydeki tanıma uygun türbanlılardan daha çok medeni cesarete sahip olan kızdır.

http://www.youtube.com/watch?v=lShFFq0dQ7k

Götte daracık pantolon, kafada türban ne sikimse.
insanları giydiği eşyalar onların namuslu ,namusuz veya müslüman olup olmadığını göstermez ki tamamen o kişinin zevkine ait bir şeydir saygı duymak lazım. En azından insanlar siyah çarşaf giyip altlarınada saçma sapan çamaşır giyip çıkıyorlarsa bundan iyidir.!!!
tecavüz edip müslüman diyenim diyen adamlar da bu kızı eleşirir utanmadan.
Diyebilir efendim. Mini etek giymek insanı dinden çıkarmaz. Tevbe etsin.
kişi günah işleyip günahkar olduğunu kabul ederse gayet tabii müslümandır.
(bkz: Gösteririm ama elletmem).
mini etek giyenin dini sorgulanamaz başörtü takana siyasi simge damgası vurulamaz din üstle başla değerlendirilecek bir şey değil sanırım dar kafaların biraz biraz ne lan bildiğin baya genişletilmesi lazıım .
ülkemizde bolca bulunan kızdır. ha gerçekten böyle düşünüyorsanız 'ülkemizin %90ı müslüman islam ülkesiyiz biz.'' düşüncenizi gözden geçirmeniz gerekecek.
dedikodu haram olduğu halde dedikodu yapmayan bir tane müslüman ile karşılaşmadım şu ana kadar. bu da hayatımda henüz bir müslüman görmediğim anlamına gelmeli o zaman dedikodunun bilinçsiz yapılamayacağını göz önüne alırsak.

Hatta bununla bağıntılı örnek verecek olursak, bu tarz savlarda bulunan kişiler genellikle mini etek giymiş birisini gördüğünde onun arkasından konuşur, orospu damgası yapıştırır, vb. bu durum da islamda günah olarak belirtilmiştir. Hz. muhammedin de bu durumlara karşı bir çok hadisi bulunmaktadır. öyleyse bu tarz konuşmaları gerçekleştiren bir kişinin müslümanım demesi mantıksız olmalıdır.

Herkes dilediği kadar okur, aklı neye yatarsa onu mantıklı bulur. içki içip veya zina yapıp cezasını ölünce çekeceğini düşünmeyen olduğu kadar düşünen bir çok insan da var. hepsi de allah'ın verdiği aklı kullanıp, ona yatan yolu seçmiş kişiler ve sonuçta değerlendirmesini de allah yapacak. buna kimse karışıp hesap soramaz. yoksa ben de ayetleri kendime göre değerlendirip "bence bu ayete göre günümüzde türban takmanın bir anlamı yok. allah'ın verdiği aklı kullanmayıp da insanlar arası ayrıma yol açan, bu yolda gruplaşıp belli insanların zararını isteyecek seviyede insanlara nefret duyabilecek kadar insanlığından çıkmış kişiler dine zarar verdiği, yüceliğini gölgelediği ve gelecek nesillerin de dini yanlış öğrenip dinden sapmasına yol açtıkları için müslüman olabilmeleri mantıksız olur." diyebilirim, "salt kendi aklı ve kuran yeterliyken alimlerin, hocaların lafına itaat eden, islam'ın yoketmeye çalıştığı bir sistemi zorla yeniden oluşturan kişiler din düşmanıdır" diyebilirim. fakat nedir? bana düşmez, herşeyi bilen bir allah'tır.
müslümandır. (bkz: Allahla kul arasına girilmez)
yalancının en önde giden dörtlünün flamacısıdır. kendi attığı yalana kendisi de inanmak ister çünkü ölümden hafif korkar kızdır.
başı kapalı olan sokakta sevişip müslümanım diyorsa, o da diyebilir zannımca.

ayrıca

(bkz: leküm diniküm veliyedin)