bugün

Memleket ne hale geldi be edepsizler.

Kerimcan durmaz ın kankaları herhalde.
bunların komuta ettikleri orduyla savaşa girmek, terörle mücadele...

müslüman olanlarımız el fatiha okusunlar, ülkenin ardından.
imamlı, islam sancağını hakkı ile taşıyabilecek mücahidler yetiştirecek üniversitelerdir.
Şu yukardaki yorumlara bakaraktan ;tövbe çoğu askerliğin kenarından geçmişse. Bundan 20 küsür yıl önce en zor yerlerde askerlik yaptım ve oradaki arkadaşlarım ilk teslim olduklarında çoğunun saçları böyleydi. Akşam olupta rütbeli subaylar evlerine gittiği zaman üst devre askerler berelerini aynen sekiz köşe kasket gibi takarlardı. Lakin alt devre askerlerin o şekilde takmalarına izin vermezlerdi. Kovuşlarda sigara içmek, palaskayı çıkarıp atmak bunlarda vardı. Ama o birlik varya! Kuzey Irak ta, Hakkari de terörün anasını ağlatırdı.
E kuzum bu adamlar üniversiteden bahsediyor. Derdiniz ne anlayamadım?
bu kurumun başarılı olma ihtimali görünmüyor. belki de bilmediğimiz bir dilde bireysel silahlanma çağrısıdır.. Kimbilir. Tanrı yardımcımız olsun.
raktörünün askeri eğitimi sadece tank asteğmeni olarak askeri görevini yapmış olması.

sadece şunu düşünüyorum:

birileri türk ordusunu yıpratmak ve etkisiz hale getirmek istese en fazla neler yapmak isterdi?
görsel
Diyecek bir şey bulamadım .
ucube kelimesinin vücut bulmuş halidir bu. ötesi değil.
550 kusur öğrenci alınacakmış.. 25 mayısa kadar başvuru varmış. Gazi ve şehit çocuklara ek kontenjan varmış. Sınav haziranda.
"Atatürk'e hakaret"i kınamamıştır.

http://www.haberturk.com/...-ataturke-hakarete-kinama
Bir ülkeye verilebilecek en büyük zarar onun ordusunu yok etmektir.
harp okullarının yerini tutması imkansızdır zaten avel halk için göstermelik açılmışlardır. bu coğrafyada ordusuz kalmak ise yok olmaktır.
http://www.yenicaggazetes...it-nasil-olur-42754yy.htm
5 bin öğrenci alımı için 230 bin kişi baş vurmuş.
Kız öğrenci için bin kişilik kontejan bile ayrılmamıştır. Bu adamlar hava harp okuluna bu yıl kız öğrenci bile almayacaktı da ordudaki kadın askerlerden tepki gördü diye geri çekti kararını. 500 kız alması bile hayal bence.

Ve de tam 53 bin kız aday başvurmuş. Elli üç bin. Yememiş içmemiş başvuru süresi içinde 53 bin kız asker olmak isteyip başvuru yapmış.
Mülakatlara çağırılacak listeye bile girmem imkansız artık. Hayır canım ne intihar etmesi.
ciddi anlamda sıçan yer.

ulan benim kazanıp mülakatlarına gitmediğim yıl (2015) da ygs-1 puan türünden 250 puanın altında alanı astsubay myo mülakatlarına bile çağırmamışlardı. benim ygs-1 puanım 340 dı hava harp okulu ve deniz harp okulunu kazanamamış kara harp okuluna yetiyodu.

şimdi ygs-1 de 212 puan alanları kara harp okuluna çağırmışlar.

yuh vallahi yuh.
Başvuru sonuçları açıklanmıştır. Ne hikmetse "erkek adaylar için 250, kız adaylar için 350 baraj puanı uygulanmıştır" diye açıklamayı sonuçları söyledikten sonra yapıyor. Bugüne kadar hiçbir harp okulunda baraj uygulanmadı. En yüksek puan alan kişiden ihtiyaç kadar sıralandı. Benim bildiğim baraj puanı başvurudan önce açıklanır da aday ona göre başvuru yapar. Madem böyle bir düşünceniz vardı bunu başta söylemeyip öğrencilerle oynamak neden? Başvurular bittikten sonra benim şu kadar baraj puanım vardı demek.. Ve de kızlar için 350 puan ne lan? Ygs de 370 alan zaten tıp kazanıyor 350 barajı ne, bu kadar nasıl uçtunuz? Harp okullarına kız almamak için her şeyi yapıyorsunuz zaten. Hava harp okuluna kız kontejanı bile yoktu senenin başında, üstelik ilk kadın savaş pilotu bizim ülkemizden çıkmışken insan utanır. Ama bu sefer etkili olmuş tebrik ederim. Düşünceniz doğru 350 alan kız zaten harp okuluna başvurmaz.
Kızlara yüksek baraj koyulmasını destekliyorum. Sınav sonrasi bsraj açıklamalarının sebebini de açıklamalarını da merak ediyorum.
yaklaşık 1 yıl kadar sonra kapatılacak sözde askeri eğitim kurumudur. akp burayı iran daki devrim muhafızlarının yetiştiği okulun bir benzeri olarak tasarladı ve açtı, bir nevi parti ordusu kurmak amacıyla kullanacak zaten bu öngörülmeyecek bir durum değil ama dediğim gibi planladıklarını hayata geçirecek kadar uzun süreli olmayacak hayatı.
kadının akıllısı bize gelmez diyen üniversitedir.

imam hatipler ve imam hatip kılıklı üniversiteler kapatılsın.
disiplinli bir kurum olma ihtimali yok.

150 yıllık askeri okullara yazık oldu.
ehehehhdj gulduren universite. fotograflar gercek mi ya?

yillar boyunca her sabah okula, cok emin degilim (hatta emin degilim,tek bildigim beyaz askeri kiyafetli olmasi) ama herhalde deniz harp okulu ogrencisi bir cocukla ayni otobuste gittim. ben ne kadar paspalsam o cocuk o kadar duzenliydi; ben ne kadar sakalliysam o cocuk o kadar sakalsizdi; benim ustum ne kadar pisse o cocuk o bembeyaz kiyafetlerin icinde bile daha beyazdi. kisin da oyleydi, baharda da oyleydi. hic egri durdugunu gormedim, hic de otobuste bir yere yaslandigini. hani insanin bir oglu olacaksa boyle olmaliydi.

simdi bir debu fotograftaki moronlara bakiyorum, su turbanli, kopek maskesi kullanmasina gerek olmayan aptallara ve bagcilar apacisi gibi sac trasi olan belki de ulkenin en gerizekali tiplerine. hic militarist bir adam degilim. vatan yer yurt sevgisi gibi hislerim yok denecek kadar az, ama icinde vatan, toprak gibi kavramlarin oldugu bir ortamda bu orospu cocuklarinin isi ne?
kahrol düşman al sana bombiş.
Mezunları maun suresi söyleyerek düşmanları korkutup kaçırmak için özel eğitim almış en iyi askerleri yetiştiren okul.
bu fotoğraflar ne olum, ben düşman askeri olsam gülmekten savaşamam, güzel taktikmiş.
Fotoğrafları görünce gerçekten vatanım adına üzüldüm. Hedefim msü ve kara harp okulu.
Edit: su tiplere bak amk böyle olduğunu sanmıyorum. En azından ben böyle olmam...
Türbanlıların doluştuğu yer yakında feraceli be karaçarşaflılarıda orada göreceğiz.