bugün

bitkisel sutlerin, peynirlerin hemen her cesidi var. o açıdan severim.
yiyecek içecek almak haricinde istanbulkart yüklemesi için de uğradığım mekan. yakınıma açıldığından beri daha da fazla alışveriş yapmaya başladım.
en sevdiğim ulusal market zinciri. mağazalarını gezmekten her zaman keyif alırım. genellikle yiyecek içecek ve atıştırmalık almak için uğrarım. yakınıma açıldığından beri daha da fazla gitmeye başladım. ürünleri kalitelidir. mağazaları ve ürün çeşidi ucuzluk marketlerine göre daha geniştir. çalışanları kibar, güler yüzlü ve daha özenle seçilmiş kişilerdir. pahalı olduğu algısı vardır, kısmen doğrudur fakat migros'un kendi ürünlerinden alırsanız 3 harfli marketlerle hemen hemen aynı fiyatı ödersiniz ve üstelik onlardan daha da kalitelidir. money kart sayesinde bazı ürünleri indirimli de alınabilmekte ve kampanyalardan yararlanılabilmektedir.
migros'un kendi markalarından alışveriş yaparsanız, 3 harfli marketlerle hemen hemen aynı fiyatı ödersiniz, üstelik ürünleri de daha kalitelidir. ancak genel olarak migros'un pahalı olduğu algısı var.
En kurumsal markettir.

Aksini iddia eden le coladır…
Kendi markası ile ambalajladığı "Osmaniye Yer Fıstığı" isimli ürünün satıcısı.
Bu ürün, %80 orta kalite fıstık ile %20 çöp ayarında fıstığın harmanından oluşmaktadır. Yani paranızın %20'si çöpe gidecektir.
görsel
Personel kalitesinde açık ara önde market.
Teşekkürler.
bana kendisinin "hayata başka bak" sözünü hatırlatan market.
edit: bu söz dimes'inmiş.
Kabuklu cevizi bayat tercih ediyorsanız doğru adres.
70. Yılındaymış.
69 liralık pizzaları iyi.
peynirli sigara böreği güzel oluyor.
zamları yapıp yapıp fiyat sabitleyen firmalardan biri.
satılan ürünlerin %99'unun piyasaya göre çok daha pahalı, illâ pahalı olduğu zincir market.

daha dün meselâ ; diş ağrısına çok çok iyi geldiğini ve epey etkili olduğunu bildiğim için uzun zamandır kullandığım diş macunu 'sensoydne hızlı rahatlama' almaya girdim.
114.90 tl'den 84.90'a düşürülmüş! bir iki gazete, sigara, ufak şu ile beraber diş macununu da alıp eve dönerken ilçeye özgü 4 şubeli markete de uğrayım dedim ve gözüm aynı diş macununa takıldı ve aman tanrım didim!
fiyatı 46.90 tl !
vay amıssıma! ulan dedim bu kadar kazıklamış olamam! dönüp migros fişini buldum cepten, onca fiş arasından çıkardım.
bu kez de ikinci şok !
indirimi de uygulamamış sevgili migros! bir 115 lirayı bir güzel yerleştirmiş sağolsun.

aynı ürün sıradan, lokal bir ilçe marketinde 47 lira , migrosta 115 lira amk!
aradaki farkı kazıklı voyvoda görse mesleği bırakır, saygı duyar amıssıma !
yaptıkları sigara börek hoşuma gidiyor. peyniirlisinden iki adet götürüyorum.
elif isminde kasiyeri olan market.
Kafam kadar harflerle Hiper ucuzluğun adresi gibi bir tabela atarak ironinin kralına imza atmış market.
pahalı ama kalitelir.
Diyarbakır'dan CarrefourSA'nın çekilmesiyle tüm mağazaları devralan şirket.
pahalı fakat kalitelidir.
görsel
bahçeşehir'deki şubesi çok büyük ve gösterişlidir.

görsel
küçükçekmece şubesinden.
En son ve ilk defa geçen yaz kapalı kasiyer gördüğüm market.
kapalı kasiyer çalıştırmayan market.