bugün

küçük dile küçük bir temas.
kusmak...

kustuktan sonra insana çok başka bir rahatlık gelir. anlatılamaz.
peynir ve ekmek her zaman iyi gelir. kustuktan sonra nane limon da rahatlatır mideyi.
mide bulantısına iyi gelen şeyler herkesin kullandığı bulantı için farklıdır, yalnız mide bulantısını en iyi gelen bir bardak kaynar suya şekerli su yapıp içmektir. en etkili ve kesin sonuç alınan yöntem budur.
uyumak.
bulanan mide, vücudun istemediği bir şeyin varlığını gösterir.
süreci uzatmaya gerek yok, kus kurtul.
kusmak tabiki. kesin çözüm.
kola. iyi gelir. Soğuk içiniz.
parmak sokup kusmak. kesin çözüm.
kusmak sanıldığı kadar o kadar da yararlı bi şey değildir. reflu gastrit ve ülser gibi milyon tane mide rahatsızlığı geçirmiş biri olarak konuşuyorum. eğer bir gıda zehirlenmesi, aşırı alkol alımı söz konusu değilse ve mideniz düzenli olarak bulaniyorsa bi doktora görünmekte fayda var. kusmak mideyi çok yoruyor ve kasiliyor, bu da mideye aşırı zarar veriyor. naçizane tavsiyem eğer sigara kullanıyorsanız bırakın, içki arada bir, ve aşırı mideye yüklendiğiniz günün sabahı bir adet lansor. tedavisi en zor olan organlardandır. aman çok dikkat.
dişleri fircalamak en iyi yontem bence. o agiza gelen ferahlik bulantiyi onluyo.
Nane-limon .
küçük dille oynamak.
sarı leblebidir.
metphamid.
nane yağı çok etkilidir. bir kesme şekere 3 damla damlatırsanız bulantınızı kesecektir.
nane limon iyi gelir ancak içerken mide bulandırır, hatta kusturabilir.
ekmektir. daha iyi bir şey bilmiyorum.
leblebi iyi geldiğini söylerdi hep büyüklerimiz bir kaç yerde de bu durumu okumuşluğum var ama bilimsel olarak etkili midir yoksa değil midir bilemem.
Dikkatinizi dagitacak herhangi birsey.
barsaklara kötü gelir. bırakın bulansın.bulanmadan durulmaz ne de olsa.
mide bulantisi ama hangi cesidi. yolculuktaki ise ekmek limon cola nane vs., bi yerden dustukten veya kazalardan sonraysa son dua, yedigin birsey dokunduysa kusmak, hamileysen yine kusmak, igrenc birsey gorduysen kacmak, igrenc bir koku geldiyse burnu kapatip yine kacmak, heyacandan ise derin derin nefes almak, kusan birini gorduyseniz kusmak saka saka kacin kokusu gelirse kesin sizde kusarsiniz.

ama is geri donusu olmayan noktaya gelmisse salin gitsin artik hicbirsey eskisi gibi olmayacak demektir. bide kusarken elinizle agzinizi kapatmaya calismayin, en buyuk yanlislardan biridir bu. koy gitsin kardesim. vucudun istemiyor demekki ne diye icinde tutuyorsun. elini ayagini batiriyorsun.
Valla ne yalan söyleyim hiçbir şey iyi gelmiyor.
O yüzden iğrenç ama itiraf ediyorum ne zaman midem bulansa parmağımı ağzıma sokup midemi bulandırır ve kusarım. Sonra rahatlarsın.
iğrenç ama etkili.
patlamış mısır, beyaz leblebi ve ılık süt. tecrübeyle sabittir.
Bende reflü var, yazılanların hepsini denedim banamısın demedi. Sadece uyuyunca geçiyor.