bugün

görsel
görsel
bu herifi görünce 2010 model ekşi enteli havası seziyorum. eskiden kendisi o tayfadan nefret ederdi ama şimdilerde o tayfaya özenmeye başladı. eğer eski günleri yad edip nostalji havası sezmek istiyorsanız videolarını izleyebilirsiniz
boş zerzevat. Laf kalabalığı yapınca sanal alem filozofu olduğunu sanmış ya da ergen tayfanın cilası yüzünden hep bunlar.
görsel
az heyecanla izlemedik.
göbek yapmış
görsel
görsel
değişik bir din anlayışına sahip adamdır.
malum şahıs döneminde nedense dindarlar eskisinden bin kat daha fazla ayrıldı birbirinden.
herkes bir diğerini sapkınlıkla suçluyor.
edip yüksel hadisleri inkar ediyor.
bu adam mutasavvıfların islamla alakası olmadığını söylüyor.
diğer oluşumları az çok biliyorsunuz zaten.
Beğenilme kaygısı gütmeden yazıp çizen bir adam.
bu adamın videolarda sartre ile dalga geçerken baya yarıldım. iki tane örnek bırakayım şöyle.

https://www.youtube.com/watch?v=QDQXozVvAeY?t=36m00s

https://www.youtube.com/watch?v=BwNE2rGCkwI?t=6m45s
inciden daha tanırım. etrafından aldığı onaylanmanın öz güveniyle kendini kaybetti. klasik ortadoğu sorunudur bu. onaylanan, söylediği söz bilgi olan insanlar yaratırlar sonra onları göklere çıkarırlar.

hele bir de yüksek tondan esip gürlüyorlarsa vay hallerine. ihya olurlar. bu gazı arkasında görenler bunu güç zannederler.

al enes baturu vur buna. gözümde farkı yok.
illuminatiyi ifşa edip çökerten bebe.
Rok'un genç hali gibi. her şeyi ben bilirim tavırları aynı, insanlara tepeden bakmaları aynı. Tipi de benziyor.

Not: yazılarını falan okumam ama bugün ekşide başlığını görünce ve youtube kanalı açtığını duyunca bi tipine bakayım dedim, baktım. işte hali, tavrı aynı rok. Rok'u tanımayanlar için: (bkz: rasim ozan kütahyalı)
Dünyayı çözdüm diye dolaşsa da Ekşi'nin yahudi olduğunu anlayamamistir.
Yazilarinin buyuk bir cogunlugunj begendigim, ancak videolarinda surekli olarak elinde bir sigarayla nonos gibi anlatim yapmasini begenmiyorum.
ideoloji karmaşası yaşayan çocuk.
Kendisini dünyanın en zeki insanı gibi görür, kendisi hariç herkesi eleştirir. Sorun herkesi eleştirmesinde değil, özeleştiri yapmamasında. Mesela varoluşçulara intihar etmeye götleri yemiyor der, kendisi sırf intihar etmemek için müslümandır.
son zamanlarda cok bozdu.2010 da falan bloglarını okuyordum acaip aydınlatıcı seyler anlatıyordu.sonra siyasete ve dine cok bulastı.yine de kafası calısan adamlardan birisidir kendisi.
boşuna vakit kaybedilmemesi gereken sözde modern müslüm blogger. bol küfürlü konuşmalarında sövdüklerinden hiçbir farkı yoktur.
(#37715646)

Düalizm'i tipik türk kafasıyla bakarak yorumlamış olan boş beleş adam.
severek takip ettiğim, insanları bir durup düşündüren kişilik.
Eskiden yazılarını takip ettiğim blogger.
Gizemli olan her şey ilgimi cekerdi, bu adam da aynen öyle konuşurdu.
Ateist değil, inançlı.
genelde liselilere hitap eden bir adam olsa da üslubunu samimi ve eğlenceli bulduğum için zaman zaman okurum. çok düşüncesine katılsam da vaktinizi doldurabileceğiniz daha iyi bir şeyiniz varsa o diğer şeyle ilgilenmeniz bu adamı okumaktan faydalı diyebilirim.