görsel
Hep arjantine attığı gol ile hatırlayacağım şanssız forvet.
bugün doğum günü. 40 demiş.
görsel
Hayatımda futbolcu sempatisi olan insan değilim ama 98 dünya kupası ingiltere maçlarını sırf bu adam için kaçırmadan izlediğim doğrudur.

Edit: tarih 2002 de olabilir.
görsel
jokey olmuş.

görsel

http://www.ntvspor.net/fu...-5a197749f17ac01f2cb87981
ingiltere milli takımının kendini harry kane ile avundurduğu şu sıralarda aklıma owen, rooney, heskey, bent, smith, shearer gelir ve duygulanırım. onca sakatlık geçirmesine rağmen uzun süre üst düzey futbol oynamış baya da bir ödülü olan zamanının en iyilerinden bir forvet oyuncudur. 173 cm boyu vardır. atikliği ve sert şutlarıyla hatırlanır.
"Alex Ferguson, Benzema'yı alamazlarsa beni alacaklarını söylemişti. Real Madrid'e gittiği için Benzema'ya teşekkür ederim. Onun sayesinde Manchester United forması giydim."

görsel
stoch'un 1 kademe üstüdür.
2004 yazında şöyle bir açıklama yapmıştır ;
real madrid, 2 senede 1 şampiyonlar ligi'ni alıyor. yani bu demek oluyor ki, yakın tarihte şampiyonlar ligi kazanacağım. liverpool'dan bunun için ayrıldım.

sonra ne mi oldu ?
ne owen, real'le şampiyonlar ligi kazanabildi. ne de orada kalıcı olabildi.
liverpool ise o sezon şampiyonlar ligi'ni kazandı.
ne demişler; büyük lokma ya, büyük konuşma.

1 alt modeli için: (bkz: fenerbahçe ye şampiyonlar ligi için geldim)
Şu anda Santiago bernabeu da figo ve Ronaldo ile birlikte tribünden real-granada maçını izliyor. Az önce kamera onları çekince gördüm. Figo ve Ronaldo böyle şakalar espriler falan Owen da öyle köşede melül melül oturuyor. Zaten Real taraftarları için Owen bir anlam ifade etmez. Newcastle da oynadı. Onlar için bir anlam ifade ediyor mu? Hayir. Peki manu için? Hayır. Stoke City? Kimse bilmiyor bile. Bir anlam ifade edebileceği tek takımı 2004 yılında terk etti. Peki bizim için ne anlam ifade ediyor? Sadece bir futbolcu işte. Emekli bir futbolcu. Hepsi o kadar.
eski ingiliz millî futbolcu.
ilk ciktigi tarihte gelecegin en iyi forvetlerinden biri olarak on gorulse de yasadigi muzmin sakatliklar futbol hayatini sekteye ugratmistir. Hizli, guclu, yere saglam basan super bi yetenekti oysa.
98 fransa'da arjantin'e attığı gol efsanedir.
Raul ve Ronaldo gibi iki forvete sahip Real e hangi akla mantığa uyarak gittiği merak konusu. Bence de onlardan bir eksiği yok ama nasıl böyle bir maceraya atılıp bu riski aldı hala anlayabilmiş değilim.

Bir de şampiyonlar ligi kazanmak istiyorum diye gitti o sene Liverpool aldı şampiyonlar ligi ni.
1978 dogumludur.

Fransa 98'in wonderkid lerindendi.
Kurt golcü.
Efsane forvetlerden biridir. Evet.
olm biz yaşlandık bu adamlar da emekli oldu.

nerdesiniz owen, nerdesiniz figo, nesta ?
Bir ıngiltere efsanesi. Liverpoolda oynadığı donemlerde efsaneleşen daha sonra real madrid'e giden ıngiliz santrafor. Real de bir bok yapamadı ama newcastle unitedde tekrar doğdu denilebilir. En iyi sezonlarindan birini geçiren newcastle birde owen ismini kadrosuna katınca premier league nin en iyi takımlarından biri olmuştur. Newcastle United in başarısı sadece owen olmadı.

(bkz: shay given)
(bkz: damien duff)
aslında beşiktaşa faydalı olabilir almeidayı satıp oweni getirsinler adamın hem ismide var forma satışlarında filan patlama olur.
futbol kariyerinin geldiği nokta çok hoşuma giden futbolcu. beter olsun derdim ama olabileceği kadar oldu ve bıraktı.
Futbol kariyeri 2004 ten öncesi ve sonrası diye ikiye ayrılsa renk olarak beyaz ve siyah diyebiliriz. Arada hiç gri olmadan kariyeri beyazdan siyaha dönmüştür.
spikerlikte fena olmayan futbolcu.

http://www.ligtv.com.tr/haber/owena-bak-sen
liverpool'u bırakarak hayatının hatalar zincirini başlatan ve kariyerini kendi elleriyle bitiren forvet. emekliliği yakınken giderayak una yumurtaya da bulayıp kek kıvamına getirmişler. http://www.radikal.com.tr...owena_veda_sakasi-1133303