bugün

satanizm bölünmez bir bütündür.
hak mezhepleri yok saymak, modernizm adı altında mezhepsizliği savunmak, herkes için ayrı bir islam anlayışını da beraberinde getirir. bu müslümanları birleştirici değil, ayrıştırıcı bir girişim olur. Yeni bir şey istemek demek, eskisinden vazgeçmek demek. peki yeni istediğinin ayakları yere sağlam basmıyorsa? Ya daha fazla bölünmeyi beraberinde getirecekse?

Önyargısız olarak, işin aslını öğrenmek isteyenler mutlaka izlesin: https://www.youtube.com/watch?v=MSKxc-A93P8
Cübbeli hocanın bu konudaki görüşü: https://www.youtube.com/watch?v=rl_BEVSooME
mezhepçilikle baş etmenin bir yolu yoktur ve hiçbir fikir ilerledikçe birleşmez tam aksine daha çok ayrılır.

çünkü muhammed zamanı zaten yetki kendisine, bir yorum var ve çağ, mekan, içinde barındırdığı uluslar az. zaman ilerliyor, çağ değişiyor ve bir sürü kültürle etkileşime giriyorsun. bu bir sürü soru, bir sürü yorum demek.

ee tek bir bakış yok, çağ aynı değil, dine katılan etnik unsurların taşıdığı kültür de var ama sen o dönemle bu dönemin aynı olacağını söylüyorsun. bu hikayedir.

şu an bile bir sürü yorum var. zaten kimse ben sunniyim, ben şiayım, ben vahabiyim demiyor, hepsi benim yorumum doğru, ben gerçek islamım diyor. hal böyle olunca sen adamlara kendini yalanlatamazsın.

mezhepçilği atalım dersen bile mezhepleri bitirmez, farklı bir görüş ortaya koyar ve bir ayrım da sen eklersin.
(#32337691)

Cübbeli kendisiylen çelişiyor. Ehli sünnet vel cemaat. Her şey tektir mezhepler yoktur. Sünnilik doğrudur.

Diğerleri kuranda geçmez diyor. Kuranda hanefilik, malikilik falanda geçmiyor. Sen mezheplere inersen onlarda yok.

Gece bu terlikle uyursanız peygamberi görürsünüz diye terlik satan adamı dinlemeye gerek bile yok normalde.
Sivilceli ergenlere hayat görüşü olması gereken cümle.
Oturun ezberleyin.
mezhepçiliğe karşı değilim. islamikler kendilerini öldürmezse başkasını öldürür. bari kendi içinde cıngıl çıksın birbirini öldürsünler böylece yok olup gitsinler.
birine dinin nedir diye sorarsan sana Sünniyim demez. Müslümanım der.
Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük bir lider olmasının kanıtıdır bu cümle.