bugün

bu tanımı benden önce yapan ibiş varsa öncelikle icimden küfür ederek özür diliyorum. aradım bulamadım. neyse

vardır efendim bunu yapan ibişler. yani bir metrobüs düşünün ki millet fortçu sanmasın diye şekilden şekile giriyorum. yani dayak yemeyim kadınlar bağırmasın diye kadınların yakınından kaçıp gidip 50 lik amcaları fortluyorum. öyle bir kalabalık. anahtar kilit gibi gidiyosun.

sonra sıcak ter kokusu taşak kokusu afedersin. sonra gözüne gösteriş meraklısı bir ibne ilişiyor. eline almış kitabı. götü birine teslim etmiş. birine de yaslanmış kitap okuyor. yol zaten yarım saat. aklı sıra hava yapacak.

ulan sen de metrobüs kullandığına göre zaten hepimiz gibi farkir piçin tekisin. kime neyin havasını yapıyosun.
Dönem ödevi yapmakta olan liselidir
(bkz: kitap özeti)
metrobüste yer bulduktan sonra yapılacak işlemlerden biridir.
zamanını değerlendirme konusunda birçoklarından daha iyi olan insanların yaptığı havalı bir davranıştır.okumaktan zarar geldiği görülmüş olsa da çok nadirdir.
araştırma yapan üniversiteli de olabilir.

yapılamayacak olan için ise;
(bkz: 500t de kitap okumak)
muhtemelen 2 durak sonra inecek. ama entel dantellikle kız düşürme derdinde olan abazatör bu fırsatı kaçırmaz.
metrobüse binen ihtiyarlara yer vermemek için yapılacak en ideal hareket.
ayakta yapılıyor ise yanındaki insanların da kitabı okumasına vesile olabilecek eylem. sayfayı çevirmesini rica edebilirsiniz.
Ancak oturan kişinin yapacağı bir eylemdir. Yaşlıların gazabından kurtulmak için yapılır. Kitap okuyandan yaşlıların bile yer isteyemeyeceğini anlatan bir durumdur.
yaşlılar yer istemeye çekiniyor. en sevdiğim durum.
1. 5 saatlik işkencenin çabuk geçmesini sağlar. Metrobüse binilir, körüklerin oraya geçilir ve sırt körüğe dayanır. Tercihen sağ ya da sol kolunuz ortadaki demirden içeri geçirilip birleştirilebilir. Böylece ani hızlanma ve frenlerde daha emniyette olursunuz.
yapamadığım-yapamayacağım şey- daha telefondan bişi okurken başım dönüyo- midem bulanıyo- kusmam geliyo.
O eylemi yapandan uzak durun.
Okuyan insan tehlikelidir aman diyim dikkat edin.
kitabı iki eliyle tutuyordur. oturmadan okumak mümkün değil zira.
zordur. o insan kalabalığında nasıl rahatsız olmadan başarıyorlar, hayret.
bazı arkadaşlarımızın gözlerinin içine bakan yaşlı teyzeye yer vermemek için kullandığı pek etik olmayan ama etkili bi yöntemdir.
Sadece oturarak giden yolcuların yapabileciği eylemdir.
yolculuk esnasında mide bulantısı gibi bir sıkıntı çekmesem neden olmasın kitap okumanın yeri olmaz!
Dur-kalklar ve gürültü yüzünden konsantre olabiliyorsan helal olsun okunur.
güncel Önemli Başlıklar