bugün

(bkz: ve şimdi ayarlar)

böyle bir şeyi iddia edenlerin genelinin hayatı ''elektronik müzik'', ''justin bieber'', ''şanzelize cafe'' kelimeleriyle ifade edilebilir.
bir kaç yıl öncesinde sık dinlemeyi bırakmama rağmen kopamadım; emektir.

bilgisayar ortamında yapılan müzikleri yere göre sığdıramayanların metal müziğe laf atması ve bunu en basitinden ve kült şarkı olan ''nothing else matters'' üzerinden yapmaları ise başlı başına alay konusudur.

örnek; http://www.youtube.com/watch?v=iijKLHCQw5o (çalınan aletler ve çeşitliliği bile yeter. laterna, gayda, yan flüt)

hiç bir müzik türü, metal kadar onlarca çeşit barındırmaz; heavy, black, thrash, melodik, goth, aor, doom, hardcore, grunge ve daha niceleri, hatta bunlar bile kendi adları içerisinde ayrı türler barındırır.

http://www.youtube.com/watch?v=5c9AyhH1og4 kabul et bir kıpırdanma oldu yüreğinde.
saygı duyulması gereken yerde taksici muhabbetine dönen başlık.
diğerleri müzik mi? hımına .....
Pop muzık, ılahı, cart curt 2 3 akorun tekrar etmesı. Chorus verse chorus verse outro olarak ılerler. Kıcınızı sallayarak orada topladıgınız kanı beynınıze gonderebılsenız farkı anlarsınız. Kamyon gıbı dıstortıonlar sıze cıglık attırmıyorsa, bass gıtar nırvanaya ulastırmıyorsa, baterı kafa sallatmıyorsa, brutal/scream/clean vokal ruhunuzu oksamıyorsa sıktır edın dınlemeyın. Etrafıma bakıyorum da konserlerde sızsız de ıdare edıyoruz. Sız bır boktan anlamadıgınız ıcın gıdın gotunuzu sallayın.
ruha giden kanalları çoktan açmış, metalin safi gülürültü ve gıjıgıjı bir tür olmadığını keşfetmiş insandır.
öğrenmişiz bi "nating ens medırs dinliyöler abi yea."

dinliyolar lan. he var mı?

şu şarkıyı sıcak adana gecelerinin yüze vuran ılık esintileri eşliğinde astral seyahatin gözler kapalı ve bilinç açık versiyonunu yaşamadan dinleyip yarısında kapatıyorsanız, değil iron maiden metallica, allah gelse size birşey yapamaz.

http://www.youtube.com/watch?v=axeyRII0zy8
herhangi bir müzik tarzına insan niye bu kadar nefret besler, niye en iyisini ben biliyorum havalarına girer, neden ötekileştirmeye bu kadar meraklıdır? sorularını akıllara getiren zavallı insan serzenişidir.
bir müzik türü olduğunu anlayabilecek iq'ye sahip herhangi bir insanın yadırgamayacağını düşündüğüm durumdur. Herkes kulağına hoş geleni dinler. kimi için özenti de olabilir ama özenti bile olsa insan için önemli olan keyif aldığı işi yapmasıdır.. sırf türkiye'de yaşıyor diye türk sanat müziği dinlemek de aynı ölçüde ahmaklık olarak değerlendirilebilir, fakat dikkatinizi çekerim, bu şekilde değerlendirmiyor ve herkesin kendi hoşlandığını dinlemesi gerektiğini söylüyorum. yargılamak ya da yadırgamak büyük saçmalık..
türk sanat müziğiyle tanışması gereken insandır. fakat önceleri nihavent makamıyla kendisini tanıştırınız ki geçişi kolay olsun.
hele bide kulaklık takmış, otobüse binmişse ve saat 8 ise...
Yazarın metali müzikten saymayarak, Justin Bieber'ın bir ''Hi'' bile demediği kişilerden biri olduğunu düşünmeme sebep olan başlıktır. Metal dinleyen insanlar da tüm altyapısı bilgisayar ortamında yapılan, şarkıcının sesinin bilgisayarda değiştirildiği, içinde 8-10 kelime içeren şarkının 4-5 kişi tarafından yazıldığı, insanı derin düşüncelere götürmeyen, her duyguyu hissettirmeyen, içinde bir çok farklı tür bulundurmayan pop müziğe bayılmıyor.

Kalite farkı da ortada zaten. http://galeri.uludagsozlu...ni-zanneden-insan-483674/

Bütün metal dinleyenler, şarkı sözlerindeki sistemin köleliği düzenini reddeden anlayışı, bilgisayarda efektlendirilmemiş, sanatçının gerçek sesiyle, gerçek enstrümanıyla yaptığı müziği seviyor(80'ler ağırlıklı). Metali sevmeyebilirsiniz ama ciddi ciddi metal ve türlerini yok saymak MTV'nin desteğini esirgemediği sözde dünya yıldızı kişileri cebinden çıkartabilecek onlarca önemli isme saygısızlık olur. A Headbangers Journey belgeselinin son cümleleri de metali reddedip hissedemeyelere gelsin o zaman.

''Metali ya hissedersiniz ya hissetmezsiniz. Metal size o her şeyi ele geçiren güç hissini vermiyorsa, saçlarınızı diken diken etmiyorsa, bunları hiç anlamayabilirsiniz. Öyle olsun anlamayın. Çünkü etraftaki 40000 metal hayranına bakıyorum da, sizsiz de idare ediyoruz.''
evet. zannettiği gibi gerçekten de müzik dinleyen insandır.
metal müziğin de iyisini kötüsünü biliyorsa sıkıntı yaratmayacak insandır. metal müzik var metal müzik var amk.

bazıları metallica gibi slipknot gibi lüzumundan fazla ünlü olmuş grupların yaptığı gürültüden ibaret. bi gitar bi bateri bulmuş dangırdatıp duruyo putperesler. bunları dinlerken müzik dinlediğini zannedenler ağır salaktır.

bazıları da therion gibi klasik müzikle metal müziği harmanlayıp önümüze leziz parçalar çıkarıyor. şarkıyı bizim anlamamız gerekmiyor,ruhumuz anlıyor çünkü. bunları dinleyen küçük bir güruh olsa da dinledikleri şey gerçekten müzik.

baktığın zaman ikisi de metal ama biri ergen kesime hitap ediyor,biri sanat arayanlara.
cözemedigim insan türüdür.

not: (bkz: adam haklı)
çiglik dinleyip müzik diyen insandir.
bu tarz aşağılamayla bir sonuca varacağını düşünmek anlamsızdır hiçbir şey düşünmemek daha anlamsızdır. efendim herkes istediği türde müzik dinler sonuçta o kişinin bu tür tını ve söyleyiş hoşuna gidiyor bunu değiştiremezsin o zaman eleştirmeye de gerek yok.
cevap bile verilmemesi gereken troll söylemi bırakın kendi kendine eylensin yavrucak.
metal müzik değildir zaten müzikten öte bir şeydir, doruktur.
güncel Önemli Başlıklar