bugün

Mazda yuva yapmış söğüt dalına...
internetiniz hayırlı olsun ısmet bey.
görsel
babamın arabası. çocuklukta babamı çok zengin bi adammış diye anlatırdı annem bana. ben de mazdayı zengin arabası sanırdım. anneannem ise yok len fakirin tekiydi derdi. artık hangisi dogruysa.
arıza vermiyor diyenlerin hiç birisi mazda sahibi olmamıştır. Alında görün ebenizinkini
Mazda'nın son 60 yılda ön konsol ve direksiyondaki değişimi

Pek tutulmayan ama en az arıza yapma özelliği olan japon araba markasıdır.
çok sağlam, kolay kolay arızalanmayan bir araba markası. 323'ün hatchback olanı, rx serisi ve eski kasa 626'ya hastayım. bunların bir de çift kabinli b2500 modelinde pikapları vardır tam ülkemizde dağda bayırda kullanmalık, zeytinliğe vs. gidip gelmek için yapılmış arabalardır. boktan arabaların bile 150 bin lira olduğu şu günlerde alacağınız bir eski model bakımlı bir mazda bile sizi az üzecek ve konforsuz da bırakmayacak markalardan biridir.
Kullanıcıları genelde memnuniyetlerini belirtseler de asla piyasa arabası olamamış bir markadır. Değer artışı diğer markalara nazaran azdır.
bilinirlik ve yaygınlık anlamında bir toyota olamamış ve suzuki, mitsubishi ve ısuzu'ya göre daha şanslı bir japon markası.
veilside bodykitli bi rx7 birçoğunun hayalidir.

rip han
ülkemizde iyi arabalar değer görmez , bellenilmiş birkaç marka var birde fanatikleri. parçası pahalı derler almazlar arkadaş bozulmuyor ki bir kere değiş bir daha zor. parçası ucuz gibi iki de bir bozulur zaten verdiğin işçiliğin haddi hesabı olmaz.

birde distiribütör firmaları kötü tanıtım yok destek yok. insanımızda ön yargılı. yoksa ne arabalar var ama araba alırken yakıt, parça hesaplıyor millet sanki şirket yaptığı km belli hatta dizele motora para bağlayan var.

tesadüf birinden 90 model bir araba aldım japon malı adını çoğu duymamıştır. seri, konforlu , az yakıyor mühendislik konuşturmuş adamlar şahin, broadway olsa iki kat para isterler. hayret ettim bu araba nasıl satmamış zamanında diye.
Kuvvetli bir firma tarafından Türkiye distribütörlüğü alınmadığı için ülkemizde tutulmayan bir marka 90 larin başında kullanmistim ve gerçekten memnun kalmıştım.
bakimlar arasindaki sure diger markalarin yarisi kadar ve daha sik bakim icin servise gidiyorsun. hal boyle olunca turkiye de tutulmuyor yoksa gayet iyi araclari...
Mazda dünya çapında en az sanayi yüzü gören arabaların başında geliyor. Sağlam bir araba fakat ülkemizde yeterli servis ağı ve yedek parça pahalılığı nedeniyle tutulmuyor.

Ülkemizde bir arabanın tutması servis ağına ve yedek parça ulaşımına bağlıdır hemen hemen.
kia ile birlikte kaliteli olup da hak ettiği değeri ülkemizde göremeyen iki markadan biridir.
Mazda hiç bir zaman hayalim olmadı hele ki 90 ların başında doğanlardan az farklı fiyatlarla milpa hürpa gibi gazetelerin kurduğu yan şirketler tarafından taksitle oldukça çok adette satılmış orta direk memur arabasıydı işte o kadar. Bakma şimdi pilli kol saati bile bize pahalı geliyor hükumetin vergi dayatmaları yüzünden nerde kaldı Mazda Nissan falan..
japonca'da "matsuda" olarak yazılan ve okunan marka.
görüntü ve dayanıklılık anlamında çok iyi olan ünlü araba markası.
TÜRKiYE'DEN ELi AYAĞI ÇEKMiŞ ARABA MARKASI.
Distribütör kurbanı sorunsuz markadır fakat yedek parça ve 2.el piyasası yüzünden sıfır km araçları çok satmaktadır.gelin görün ki 3 serisi şuan nerede olursa tasarımıyla dikkat çeker.
Ayy eski küçük arabam. .
90 lı yılların başında 626 ve 323 ü çok sattı ama nedense sonradan bu markayı kimse almadı.
2015 yılı cirosu 28 milyar 376 milyon dolar olan şirket.
Mazda ford olmuşsa niye ford dururken Mazda alsınlar. .