bugün

seri katil tipli barbaros arkandayız reis.
ebruyu, ebru gündeşe bir tek ben mi benzetiyorum?
yarım saatte 4 farklı teknikle 4 karides pişiren adamın elendiği rezalet yarışma.
bu sene maşallah jüriler iyi çalışıyor

Gay kadrosunda Sedat
Türbanlı kadrosunda geçen sene eda/güzide bu sene mature Esra
Ukala kadrosunda serhat
Yakışıklı kadrosunda emir/wailson
Fitne fucurcu duygu/Ayyuce...
somer şef'in sürekli yediği, danilo'nun "bugunkü yemeki ıspanakı" dediği, mehmet şef'in durmadan azarladığı yarışma.

geçen dönemden tek farkı isimler.
cocuklugundan beri meslegin icinde pismis 5 yildizli otel mutfaklarini yoneten adam da birakin bagirsin sinirlensin egolu olsun.

mutfakta disiplin onemlidir yoksa steward bile sizi sikine takmaz.
mutfakta yasanan hatalarin faturasi sefe kesilir.

emin olun memmet yalcinkaya da para olmasa oradaki hicbir seye katlanmaz o yemeklerin hicbirini agzina sokmaz sinirlerinin bozulup cildirdigini en min. halini belli ediyor.

adam karides temizlemeyi bilmiyor mundar etti karidesi gelmis sef olmaya calisiyor.ben olsam kendimi tutamam cildirir tokatlarim aq.ben sana boyle mi anlattim boyle mi gosterdim diye.

biz bu saclari bosa dokmedik max.350 kisiye yemek yaparim kepcecinin kol kili yemege dusmusse suc benimdir eksiklik disiplinsizlik benimdir.

acin gastronomi mehmet sefin yonettigi mutfaklari calisma performansini izleyin.bu adam gencken de boyle sinirli asabi programa has bir davranis sekli degil.

ayrica cok hasin ve seksi bir abimizdir.yemegin tadina seks yapar gibi bakar.
gülşah çok sevimli, çok tatlı bir kız.

ama bir tanya değil.

final yolunda seninleyik danya!
Barbaros’la eray’ı kapıştırırlar. Finale ikisi kalır.
Bu yıl kavga gürültü zirve yapacak gibi duruyor. Biraz bakayım dedim takım seçmelerine ne var ne yok diye. Kırmızı takımda büyük entrikalar döner bence. Bir kaç sivri isim var. Ben mavi takıma daha bir ısındım. Reytingi ağlatır acun abi.
barbaros, eray ve serhat arasında geçeceğini düşündüğüm yarışma...süpriz at olarak da ebru'yu görüyorum. başka kimsenin şansı yok bu sene.
Kirmizi takım cok fena karışır.ayyuce ve kankitosunu yerler orda serhat ile barbaros eray ve ugur dörtlüsü ittifak halinde sonlara ittifak bozulur.

Final de barbaros serhat olur diyorum.ayrica kizlar ile erkeklerin ayri evlerde kalmasi tam bir facia.
Twitter'daki yorumlara bakıyorum da... Hala anlamamışlar bu formatı. Bu formatta yemeklerin yapılması değil yapılmaması, yarışmacıların tabir yerinde ise "batırmaları" için var. Kim yemek yapmadan önce hazırlık yapmaz? Elbette yapacağı yemeği ezbere bilen bir kişi. Amaç yemeklerin "batırılması" olmasa neden süre sınırı koyulsun. işte bu formatın sihiri... Yarışmacılar yapamayacak, Şefler kızacak, Yarışmacılar arasında çekişmeler olacak... Yoksa her şeyin düzgün gittiği, yemeklerin düzgün çıktığı bir mutfağı kim izlesin?
mavi takım ezdi.

aycüce potaya çok yakışır, yanına da furkan.
kızların ve erkeklerin aynı evde kalmamasını faica olarak nitelendiren yazarları ortaya çıkarmış olan tv yarışması.
bbg evi mi lan bu? alt tarafı bir yemek yarışması.
Barbaros gibi kral bir yarışmacı varken digerleri baya sönük. Son 2'yi oynamalı. Serhat uyuzu da elenir insallah. Evet.
barbaros +1. bu duygu ile aycuce resmen birbirlerinin aynisi amk. ıkisi de cahil ve aptal, ikisi de mental olarak hic guclu degil, ama ikisi de is cevirmeye calisiyor. ulan siz var ya barbarosun elinde rezil olacaksiniz amk. sut bebeleri.
eray mıdır nedir bi tane dobik var onu atsınlar ya. zekası olmayan insanın laf sokma hakkı da olmasın bence. yani o iq ile solunum vb basic hareketler dışında bir şey yapacak zeka yok bu adamda.
orada gozune lens takan uzayli kasli bir kadin var sanirim kirpik lifting yaptirmis gozlerini de sonuna kadar aciyor.

ben bu tip kadinlardan hic hoslanmam mehmet sefin yerinde olsam ona yerleri sildirir paspas yaptirirdim.
Eğitici değildir.
Sadece şovlardan ibarettir.
Kalitesi arttırılabilir ama reyting uğruna...
Gelecek sezon katılıp renklendiregim yarışma programı.

Barbaros hayrettin paşa ile birlikte çalıştım, getir götürünü yaptım, ama katılsaydım o benim getir götürümü yapardı.
15 yasindan beri yemek sektorundeyim en dipten basladim. bu yarismaya ben de katilmak istedim ama odenmesi gereken kredi borcum var ve sartlar nasil bilmiyorum.

ben sinirli arizali bir adamim diskalifiye falan olurum.
riske atmayim dedim.

yoksa herkese getir gotur yaptirirdim.
Celal’den masterchef olmaz. Celal’den iyi bir komi olabilir.

Sedat’ı da geç. Manikürcü muhabbeti yapıyor.

Furkan çok şımarık. Şımarıklığı kadar da bir iş yapmıyor ve sadece bunu gizliyor.

Uğur sürekli yağ satamam, bal satamam, ben yapamam. Özgüvensiz.

Duygu.. Yani varlığı yokluğu fazla bir şey değiştirmez.

Barbaros.. Yetenekli ama inanılmaz böbürlenme peşinde. Bir de iğrenç bir gazcılığı var. Buna da herkes düşüyor. Daha da düşerler.

Serhat lakers’ın point guard’ı gibi takılıyor ama en azından uçuşu bıraktı. O da iddiasını tam yansıtmayan hatalar yapıyor ama yine de iyi.

Ayyüce... bu kızın bakışlarını başka bir insanda görürseniz ondan her şeyi bekleyin. Ben de başka birinde görmüştüm, ordan biliyorum diyelim. Riskli. Sinsilik falan değil bak, ayrı bir şeyden bahsediyorum.
bu sezon tamamen ''Reyting'' amaçlı kadronun kurulduğu bir yapım olmuştur.
Öncelikle şunu belirtmek isterim bu seneki yarışmacilar çoğu tirt
Zaten geçen senenin şampiyonu cemre şöyle bir şey paylaşmış Instagramda
"Bunlar bizim elimize su bile dokemez".

Erkeklere bakarsak

Serhat:tam bir artist.rolunu iyi yapıyor.vay efendim ben Amerika'ya gittim geldim demekle olmuyor o işler. ilk gün daha bir salatayi yapamadın takım kaybetti

Barbaros: gereğinden fazla profesyonel.
Bence bir katakulliye gitmezse son 4 ten biri kesinlikle barbaros.
Bir kere adam kıyafeti bile usta aşçı işi.
Artı dün fırını yakmadiklarini o farketti.

Sedat:bir halt çıkmaz bu adamdan. Ha kızlara yapışır.gruplasmalara girer en fazla son 7/8 de uçururlar

Emir: sırf genç kızlar izlesin reyting gelsin diye alınan kişilerden biri
Fazla barinamaz
Ki Berker yada hatta Rezzan bile emirden daha iyiydi

Eray: fazla antipatik.sirf kavga çıkarayım belki reyting yaparsam beni tutarlar derdinde
En fazla son 7/6 da gider.

Celal: seçimlerde bile kimse seçmedi bunu sona kaldı
Fazla yaşamaz

Furkan: adamin ilgi alanı pasta tatlı.ama nereye kadar. Masterchef bir tatlı yapma yarışması değil.ki normal yemeklerde baya zorlanıyor
ilk elenen 7 kişiden biri kesinlikle Furkan olmalı

Kızlar

Duygu/Ayyuce (aycüce): ikisi Bence beraber form doldurup beraber başvuru yapmışlar
ikiside fena sinsi

Özgül/esra: bunlarda kendi aralarında grup kurmuşlar.aralarina gulsahida alıp muhtemelen erayla Gülşah birşeyler olursa erayida alır 4lu kanka olurlar

Ebru: bayanların içinde favori olabilir.bi kumpasa gitmezse son 4te ebru var
işini gayet ciddi yapıyor.

Gülşah: saf birşeye benziyor ama içinden bir Diablo çıkarsa şaşırmam
ilk elenen 5 kişiden biri olabilir

Benim son 4 favorim
(Yemeğe göre)
*Ebru
*Özgül
*Barbaros
*Eray
Ha aradan sıyrılan olur mu bilemiyorum.
ayyüce nin kendi kadar bir de yerin altında var.

(bkz: aycüce)