bugün

Suçluların sıklıkla kullandığı teknik. Tipik bir seri katil özelliğidir mesela.
Bazı kelimeler insanda baya derin yaralar bırakır. Hesaplı kitaplı iş yapmak yerine içinden geldiği gibi olman ya da hiç düşünmedigin şeyleri düşünmek ve yapmakla suçlanman vs.
Çok şey yazdım.. gene yazdım sonra sildim. Ne yaparsan yap insanların anladığı kadarsin cunku. Niyetinin iyi olmadığını kazimissa kafasına sen artık iyi niyetli olamazsın o gözde. Yazacak bir şey de yok. Sadece su kelimeyi duyduğunda içindeki acıya sebep olanı artık affetmek bile istemiyosun.
boş iştir, bu devirde kimse kimseyi manipüle edemez.
1 numaralı kuralı, karşı tarafı manipülasyonla suçla.
Satış temsilcileri, avukatlar ve bir de sorgu detektiflerinin alışkanlık haline getirdiği hede. Ha bi de bizim peder.
manipulasyonda firdevs yoreoglu gibi olacaksin.
Doğru yerde doğru cümleyi kurmak bütün olay.
Bunu erkenden çözmüş biri olarak manipülatör oldum ve tabi buna zamanın insanları çok iyi bir kaynak oldular.
görsel
görsel
Doldur-boşalt.
karşundaki kişiyi, profesyonel bir zihin oyunuyla kendi kontrolüne almak, yönlendirmek. veya da yönlendirme sanatı.
(bkz: iyi polis kötü polis)
Finansal piyasalarda, kağıt üstünde suçtur. Uygulamada ise:

(bkz: ata sporu)
yöneticilerin çalışanlar üstünde yaptığı şeylerin genelidir aslında hep sen mi haklısın amına koyayım niye kendi düşüncene göre adamı yönlendiriyorsun dedirten keline.
ne yazık ki ülkemizde sadece insanların yönlendirilmesi ve bir olguya ve ya kavrama yöneltilmesi için kullanılıyor.. resmen gaza getirme, kandırma.
(bkz: siyasi manipülasyon)
Bazı ülkelerde ağır cezası vardır...

Manipülasyon bir insanı zehirlemeye eşdeğerdir.
kötü bir durum. allah kimseye göstermesindir.
"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların hikayelerini dinlemek zorundayız." sözünde ifade edilen çarpıtma ve yönlendirmedir.
seçim sayesinde sıkça duyduğumuz bir kelime oldu.

kart manipülasyonu https://www.youtube.com/watch?v=JmraxBgEZog

tekrar izledim editi: böyle şerefsizlik yok *
Şimdiki iktidarın yaptığıdır.ve onları destekleyenlerde manipüle edilmiş bireylerdir.
son 10 yıldır ekonomik olarak değil de genel gündem ve siyasette sık sık yapılandır.
Yapilmasi icin çok yüksek sermayeye ihtiyac vardir.
başbakanın şu günlerde kendinden olmayanlara sıkça yaptığı şey.
yarım saattir mastürbasyon diye okuyup ''bu sözlük çok bozdu yahu.'' dediğim başlık.