bugün

muhtemelen gelecek zamanda su seviyesinin yükselmesi ile yerin dibine batması muhtemel olan bir ada ülkesidir.
Hint okyanusunda bulunan tropik takım adalar. Fakat Jamaica ya da langkawi kadar eğlenceli bir yer değil bence.

görsel
görsel
görsel
Balaylarının gözde mekanıdır. Birkaç bin dolar parası olan çiftlere muazzam ve mahrem bir tatil imkanı sunar.
Gidersem ben de giymem bikini.

Entry gibi entry valla. Bilgi desen var. Tskler.
Erectocum, bikini giymeyecegine göre sorun yok. Git...

Güzel yer.

Evet
Bildiğin anlamda islam ülkesidir, bu bir…
Şu, deniz üstü oteller falan var ya, önlerine ikiler metrekare bir havuz var. Onu boşuna yapmıyorlar. Hem gel-git, hem de felaket köpekbalığı olduğu için denizde yüzemiyorsun, görüp görebileceğin o havuz zaten.
Pahalı bir ülke, her ama her şey anakaradan geliyor ve tabii ki, pahalı.
Git-gel bir 10.000 dolar harcanır.

Arkadaşım balayı için buradan yer ayırttı, sonra hatundan ayrıldı, sonra tatil yanmasın diye annesini aldı gitti, geldikten sonra kesintisiz 3 ay boyunca da kafamızı skti.. ülkeyi gitmeden ezbere biliyorum.
divler hakkında sürekli yapılan hakaret...
otel fiyatları iyi vize gerekmiyor fakat uçak biletleri pahalı be.
Size hiç Maldivlere gittiğimi söylemiş miydim?
yahu tamam, maldivilere gitmissin, yazida yazmissin bunun hakkinda ama ayni seyde 50 kere soylenmez ki.
bende gittim, hatta dunyanin neredeyse yarisini gordum filipinlerinden amerikasina, kubasina kadar. guneyde desen misirindan, fasina vs. vs. avrupada gitmedigim yer sayilidir ama her gunde bundan bahsedilmez ki.

he bu arada maldivilere gitmistin, di mi?
harbiden o kadar yazıyı üşenmeden Maldivler için mi yazdın?! hemde o kadar yolu 5-6 gün için mi gittin!?!
valla bravo.
Demek ben gittiğim yerleri aynı şevkle yazzam, 8 ciltlik ansiklopedi olur.
Balayı için tercih edilmesi gereken yerdir.

görsel
Balayı için güzeldir.

görsel
ortalama internet hızının 5.88 mbps olduğu ülke.
adalarını 35 bin dolara kiralanabiliyor.

https://www.milliyet.com....m=post&utm_campaign=1
görmeyi ve hatta ömür boyu kalmayı çok istediğim yer.

şu mavi ve turkuaz tonlarının güzelliğine bakınız:
https://www.maldivler.com...ent/uploads/2018/10/0.jpg

hint okyanusu'nda 1000'den fazla adadan oluşur maldivler. ne yazık ki küresel ısınma nedeniyle eriyen buzullar ve yükseleceği öngörülen deniz suları nedeniyle, çok da uzak olmayan bir gelecekte sular altında kalacağı tahmin edilmektedir.
görsel

Maldivler'in başkenti Male ...
görsel
görsel
görsel
enflasyon oranının %2.5 olduğu ülke. (2017 verisi)
kişi başına düşen milli gelir bakımından Türkiyenin 3 yıl ilerisinde olan ülke.
para birimi rupi* olan ülke.
devlet başkanının 78,074.17 dolar/yıllık maaş aldığı ülke.