bugün

türk tipi demokrasi'nin en sevdiği kürt tipi.

dolmabahçe'de olmasa bile, bir yerlerde kendisine şunlar söylenmiş olmalı;

şarkı söyle, mesela "kardeşlik türküsü" tuttur, ama kardeşlik nağmelerde kalsın.
kat'a ve asla melodisiz konuşma, yoksa sonun ahmet kaya gibi olur!
ve zaten sen öyle değilsin, 10. yıl marşı'na nasıl eşlik ettiğini gördük, sen kendini bize kanıtlamış bir maykıl ceksın'sın.

film çek, bir şeyler söylüyormuş gibi yap, ama bu sadece birikmiş gazı almaya yönelik bir sırt sıvazlama işlevi görsün. ki zaten o sırt bizim sırtımız değil.
eski türkücü, yeni yönetmen kişi. başarılı olup olmadığı tartışılır. tartışırken gişesini de hesaba katmak lazım. *
yönetmenlik yaptığı filmlerde kendi oyunculuğuna on üzerinden kaç verirdi? merak ettiğim adamdır.
sevene de sevmeyene de saygım olmakla beraber ayrı bir noktaya dikkat çekmek istiyorum.

bu sanatçımızın şarkıları genelde sloganlaşıyor...

(bkz: alem buysa kral benim)
(bkz: bu sevda bitmez)
(bkz: yıkılmadım ayaktayım)
(bkz: hepimiz kardeşiz)

işte herşey bir yana bu başarı bence...
omurgasız kalitesiz bir duruşa sahiptir. insanların acılarını pazarlayarak para kazanmaktan çekinmez. şeref sahibi olan hiçbir varlık insanlar üzerinden para kazanmaz. adama sorarlar sen ne cefa çektin? sen daha düne kadar kürtçe albüm yapmak isteyen ahmet kaya'yı protesto edenlerle beraber alkış tutmuşsun bugün neyi savunuyorsun demezler mi?
fetullahın parasıyla minareli filmi yapıp altınada ideolijisini yerleştiren insan olamamış varlık.
mayıs ayında 3 kitabı birden çıkacak olan yönetmen. kitaplarında 3 filmin çekim aşamasını konu alıcak.
kendince entellektüel yönetmen havalarında artis artis dolaşan etrafına hava atan şahsiyettir.
http://youtu.be/NnobC1bGnJA

nereden nereye...
severek izliyoruz...
yaptığı filmlerle insanların duygularını sömüren, sadece ekonomik rant sağlamaya çalışan insancık.
an itibariyle magazin sayfalarında, yat ta fena güzel hatunla koylara açılırken resimleri vardır, hatun mahsuna yapışmış vaziyettedir, mahsunun filmlerine gidenlere ona para kazandıranlara lanet edesim gelmiştir..
piyasa adamı.
2014'te vizyona sokacağı film için daha şimdiden 300 sinema salonunu kapatmış adam.

"sinema endüstrisi olmasaydı iyi film yapılabilirdi" sözünün yeni bir kanıtı.
ahmet kaya' ya linç kampanyasının ilk gününde alkış tutarak kampanyaya destek vermiştir. ahmet kayanın kürtçenin tanınması kampanyasının da kaymağını yemektedir ne zamandır. hayat ne garip.
türkiye hollywood'unun temellerini atan kişidir kendisi. nedenine gelirsek bu arkadaş dört film yapmıştır (beşincisi de yoldadır.) (bkz: çanakkale) daima izlediği politika halkın damarını bulmak ve sömüre bildiği kadar sömürmektir. bakıyoruz;
new york'ta beş minare; dini temel
gecenin kanatları; siyasi temel
güneşi gördüm; siyasi ve sosyal temel
beyaz melek; sosyal temel
aynı sömürüyü farklı yolla hollywood yapmaktadır ve maddi yönden başarı sağlamaktadır keza mahsun kırmızıgül de.
öyle ya da böyle kendini sağlam geliştirmiştir.
yardımı gördüm isminde film yapmasını beklediğim, sahtekar.
"belalım yaban çiçeğim" şeklinde yaptığı şarkılarla, varoşun cebinden aldığı paralarla, filmler çekmiş, bazılarına göre seviye atlamıştır kendisi.

umarım 150 sene daha yaşar yani.

ahmet kaya sürgünde ölürken, bunlar "adam" oldular halkın gözünde.
kanımca dio'dan, iron maiden'dan, aerosmith'den daha büyük bir müzisyendir. (2 grup ve bir abi %10 mahsun kırmızıgül etmez.)
kendine kürt sorununu, doğu sorununu görev bilmiş (kim verdiyse artık) bunu son derece ucuzca kullanan, bir popülist insan..

yeni bir dizi mi ne yapıyor da kendileri, yine sinirlerimi zıplatmış bulunuyor.

müthiş demagoji yapıyor, bu halkta bunu yiyor.

afiyetle...
(bkz: the dandique)
hırvatistan maçında oyuna girmesi muhtemel sanatçı.
hızlı olması ve çalım düşünmemesi gereken genç futbolcu. eğer avrupa'ya açılıp güneşi görmek istiyorsa.
şüphesiz hırvatistan maçının en iyisiydi. sahanın her yerinde o vardı. helal olsun. ağlıyorum sözlük!