bugün

Araç kullanma hissiyatından tut sunduğu atmosfer, gerçekçi fizikler ve harika hikayesiyle benim için bir başypıt sayılabilecek oyundur.
1930-40'lı yılların atmosferini iyice hissettiren, bir italyan göçmenin mafia içinde yükselişi ve çöküşünü anlatan oyundur. Çıkmasının üzerinden yıllar geçmesine rağmen iyi hikayeli oyun deyince hemen akla gelir. Mafia temalı senaryo sevenlere kesinlikle önerilir
Vito adamdır.
Ben bütün dergileri ve wanted listesini toplamıştım. En sevdiğim sahnede vito nun babasını ağır şartlarda çalıştırıp öldüren boynu kalın mafyayı öldürmekti.
Oynarken sanki bir filmin içindeymişsin hissi yaratan, 4 defa bitirdiğim oyun.
Efendim Oyunda playboy dergileri var bilenler bilir. Eskiden memeler daha güzelmiş.
arabaların lastiklerine dikkatli bakarsanız fren yaptığınızda lastiklerin hafifçe ezildiğini görürsünüz.

bunun yanında hikayesi ve olayların güzelliği oyunu oynarken sanki bir filmin içindeymişsiniz gibi hissettiriyor, 4 defa bitirdim.
Oyunda çok güzel detaylar var. Mesela radyoda televizyon için uzaktan kumanda keşfedildiğinin haberini veriyorlardı. Bu tür küçük detaylar oyunları daha eğlenceli hale getiriyor.

aynı şekilde sigaranın zararlı olduğu 50 li yıllarda keşfedildiği için sigaranın zararlarını da anlatıyorlar radyo'da. gerçi buna benzer mesajlar da vice city de mevcut.

gerçekteki hallerine benzeyen arabalar bulabilmeniz mümkün. ford woody mesela ikoniktir.
Oyunda çok güzel detaylar var. Mesela radyoda televizyon için uzaktan kumanda keşfedildiğinin haberini veriyorlardı. Bu tür küçük detaylar oyunları daha eğlenceli hale getiriyor.

Edit: oyunun karlı bölümlerinde bir araba çalmıştım. Arabanın üstünde kar birikmişti arabayı hareket ettirdiğimde üstündeki karlar rüzgarın etkisiyle uçuşmuştu.
hikayesi, arabaları, giyim kuşamı ve müzikleriyle insanı mest eden bir oyun. elimin silmeye varmadığı nadir oyunlardan biridir.
Sürüş dinamikleri ve atmosferi mükemmel olan oyun. Özellikle 1940 lı yılların kış zamanı.
Ben hayatımda hiçbir oyunda bu oyun kadar gerçek manada araba sürme keyfi görmedim. Motor sesinden tutun arabanın çukura girip titremesine kadar her şey gerçek. Nasıl yapmışlar bilmiyorum ama kesinlikle diğer oyunlara da yapmalılar. Süper ya.
hikayesiyle,atmosferiyle her şeyiyle muazzam bir oyundur. bir yerden sonra vito scaletta reyizle bütünleşiyor insan.
Mutlusundur umarım senin yüzünden 12 liramdan daha oldum.
steam'de 12 liraya düşen oyun. indirim 2 eylül'de bitiyor.
Karlı sokakları ayrı, manzaraları ayrı güzel oyun. Müzikleri de dönemine uygun yapmışlar, harika gerçekten. Ayıla bayıla oynayıp üzüle sıkıla bitirmiştim. Efsanelerden.
Magazinleri ve wanted posterlerini bulana kadar anam ağlamış olan oyun. Zaman zaman efkarlanınca delta radyoyu açıp riverside manzarasına çekerim arabayı. Hop bu şarkı sonra. All I Have to Do Is Dream.
oyunu tekrar yüklemeye karar verdim. teşekkürler başlık.
efsanedir ve efsanelere kurşun işlemez .
oyunla ilgili bir mantık hatası aklıma gelmişken anlatmadan olmaz deyiverdim. oyun 1951 yılında geçiyor ama 1958 müzikleri çalıyor ama çok iyiydi yinede.
çıktığı yılın en iyi grafiklerine sahipti neredeyse ilginç detaylara sahip bir oyundu misal bir dükkanda cinayet işlersek geri dönünce polis şeridi ile kapısının kaplandığını görürüz bu arada o playboy posterleri manyaktı müziksel anlamda efsane müziklere sahipti rock and roll terimini bu oyundan duydum ve halen ritchie valensin come on baby lets go şarkısını dinliyorum.
Gece saatlerinde silah dükkânını basmak ayrı güzeldir.

Buradan Bay McClusky'nin ailesine sabırlar diliyorum.
En sevdiğim oyunlardan biridir. Godfather part 1 izlemiş, part 2 yi de şuanda izleyen biri olarak sadece vito isminin değil, cisminin vito carloene'den alındığı yeni görüyorum. Hatta karakterin mizacı bile aynı. Deli gibi Mafia 2 oynamak istiyorum sözlük.
Flm tadında bir oyundur soluksuz bitirmiştim.
Grafik, senaryo, oynanış ile bende güzel bir tat bırakmış mafia serisinin 2. oyunudur. Özellikle taş yollarda giderken aracın tekerleğinden çıkan ses beni ayrı bir tatmin ediyor.