bugün

dün kent meydanında bizzat gözlemlediğim olaydır. hatunumuz eteğini totosuna kadar çıkarttı bir güzel sonra sanki bunlar hiç yaşanmamış gibi oturdu. halbuki yaşandı ben gördüm arkadaşıma gösterdim falan.
karma eğitimin getirdiği rezilliklerden birisidir.
Yaşlı yaşlı adamlara bakma imkanı verir.
Kendilerini rezil etmek için yaptıkları eylemdir.
hemen her yerde gördüğüm olay. sanırsınki yorgan giymiş büyük geliyor diye kıvırmış. böyleleri genelde evinin asansöründe eteğini kaval kemiğine getirebilecek maharetli kişilerdir.
ananız da bacanız da hatta şu an birlikte olduğunuz dişi de bir zamanlar liseliydi ve aynı işi kesinlikle o da yapmıştı..
özellikle ayaktayken ayakkabılarını falan bağladıklarında daha da anlam kazanan şey.
lise yıllarında iken ciddi ciddi eteğin bel kısmında düzenek olduğunu zannettiğim kızların yaptığı kıvırma işidir. lan olm 10 saniye önce diz altı seviyesindeki etek senin bir göz kırpma sürende dizin 3 santim üzerine başka türlü nasıl çıkacaktı ki..
bunu beğenilme kaygısıyla açıklamaya çalışan yazarların olduğunu görmemizi sağlamıştır.

bizim lisede de çok vardı. (bkz: kaşarlık)

lafı eveleyip gevelemeye gerek yok. sen yaptın diye baskı, beğenilme vs. sallamana gerek yok.
genellikle beğenilme isteğiyle arkadaşlarına uyan kızdır. heves ediyordur, abarttığında kulağını çekmek iyi gelebilir.
ben lisedeyken eteğimi kıvırırdım, dizime gelirdi anca. öylesi bi uzunluk.
Sözlükte nasıl bir popülasyonu varsa hemen savunmaya geçmişler.

Beğenilme, aidiyet hissi, maslov'un gereksinimler hiyerarşisinde ilk sıralardadır. Götü başı açmanın bununla ilgisi yoktur.

Karşı cinsi çekmenin kendi cinsine de kendini ustun göstermenin en kolay yoludur bu. Aklıyla, zekâsıyla ilgi çekemeyen ya da buna uğraşacak kadar meşgul olmak istemeyen kişilerin tercihi...

"Reddedilmiş şimdi ağlıyor, kedi ciğer ilişkisi ehehe bakın tespit yaptım" diyerek lisedeki kasarliginizi saklayamazsiniz. Bilakis daha komik duruma dusersiniz.

Çevresinde ilgi çekmek istiyorsa başka işlere de heves edebilir. Zâten ilgi çekmek istemesine kimse bir şey demiyor. Takip ettiği yola diyor.
Vaktiyle sahsiminda yaptigi bir cesit dikkat cekme arzusu sonucu urunudur.
ilgi çekmek amaçlı yapıldığı doğrudur. Kaşarlık diyip geçmek tabii ki kolay. Bakın bakalım kendi kızınızda bunu yapınca bir gün böyle rahat kaşarlık diyebilecek misiniz?

Liseli erkeklerin zekayla çekilebilecek olduğuna inanan biri yazmış. " zekayla ilgi çekmek yerine kaşarlıkla çekiyor" ulan orası lise. Şaka mısın? Lisede hangi erkek zekaya bakacak? Libido lan bu gözleri kararıyor erkeklerin ana babalarını unutuyorlar ne zekası?

insanların ne kadar acımasız olduğunu hatırlatayım sizlere. Sırf eteği uzun biraz kilolu yada çok güzel dikkat çeken biri olmadığı için dalga geçilip bunalıma sürüklenen onlarca lise çağında insan. Zekiler. Ama ilgi çekemeyip "inek yeaağ bu salak tipe bak öğğ" laflarına maruz kalan insanlar. Ne kadar da kolay kaşar bu diye yargılamak. Çünkü hiçbir halt bilmeden eleştirip yargılarız sadece.
(bkz: dikkat çekmek)
uzun etek giyip kezban olmamak içindir.
ne lan öyle, diz altına kadar etek. imam hatip okuyanlar gibi.

diz kapağının 4 parmak üzerinde kıvırırdım ben. zaten normali de bu. ondan kısası yollu olur.
(bkz: liseyi özlemek)
sınıftaki erkek arkadaşlarını tahrik etmek içindir. bu da bir suçtur.