bugün

Ben galiba lise mezunu kalacağım. Aldığım tepkileri paylaşırım.
Yozgat bozok üniversiteli iktisat mezunu jennifer larca eleştirilen durum.
Eved.
kisinin ne mezunu olduğu önemli değildir. insani değerlere sahipse ve kendini geçindirecek düzeyde bir işi varsa hiç de yadirganmamasi gerekir ki artık üniversite okumayan insan neredeyse kalmadi kazanmasi cok kolay olduğu için. zira üniversite sınavı 2 milyona yakin kisinin girdiği bir sınav ve tercih kılavuzlarına bakıldığında 1 bucuk milyonuncu siradan öğrenci alan bölümler var, bu insanlar çıkıp ben üniversite mezunuyum diyorlar 2 senenin sonunda, ama bakiyorsun kendini hiçbir alanda yetistirmemis ilerletmemis. bu durumda ben oyumu yukarida belirttigim ozelliklere sahip lise mezunu beyden kullaniyorum
ne kocalar var iki üniversite bitirmiş oturmasını kalkmasını konuşmasını saygıyı bilmiyor. o yüzden ön yargılı olunmamalı.
lise mezunu erkek çok zengin değilse üniversite mezunu bir bayan için tavsiye etmeyeceğim şeydir.
Annemin yaptığı şey. Kendisi üniversite mezunu fakat bu aralarında hiç sorun olmamış şimdiye kadar.
haklı isyandır. ben bile türkiye sıralaması ilk 10000 den aşağı kızlarla konuşmuyorum. bu insanların yaşama amaçlarını merak ediyorum cidden.
lise mezunu kalmak gerçekten büyük sıkıntı. okumak artık açıköğretim yoluyla çok kolay. eskiden de vardı ama yeterince yaygın değildi. sınavlar her ilde yapılabiliyor artık. bence kişi kendine uygun bir bölüm seçip açıköğretim yoluyla eğitimine başlamalı. evlilik hususu da para, terbiye, sadakat gibi kavramlara göre değişecek durumdur.
doğru değildir. okumanın yaşı olmaz. önce beğendiği ve öğrenmek istediği bir bilim dalı veya bir etkinliği belirlesin ve eğitimini alsın. açık olarak ta yapa bilir. eğer öyle eğitimini almak istediği hiç bir şey yoksa evlenip çocuk yetiştirmek için uygun kimse değildir demektir. bu bir genelleme değildir. elbette türlü durumlarda üniversite okuma gereği duymayan insanlar mevcut
Çok güzel bir kız tanıyorum bu şekilde. Aslında tanışıyor sayılmayız selamlaşacak düzeyde sadece. Ama güzel kız... Ve lise mezunu, çirkin, üçüncü evliliğini yapacak bir herifle evleniyor. Adamın maddi açıdan bir zenginliği de yok bu arada. Bazen kızları anlamak gerçekten zor. Bazen mi dedim? Hep zor.

Lise mezunu olması kötü bir şey değil aslında. imkanı yoktur okuyamamistir. Kendini başka alanlarda geliştirmiştir. Kimin söylediğini hatırlayamadım şimdi ama söz şöyleydi; "eğitim hayatıma okul yüzünden ara vermek zorunda kaldım." gerçekten de diploma her şey demek değil. Ama bizim halkımızda da kendini geliştirmek ne kadar var tartışılır. Kendini geliştirmeye çalışanla da dalga geçerler. En basitinden yukarıda Bozok iktisat diye dalga geçmiş. Var olan sistemde oraya gerçekten bir şeyler öğrenmek için gidip çabalayan adamla neden dalga geçersin ki? Elestireceksen her ile universite açan zihniyeti eleştir. Meslek liselerine değer vermeyen zihniyeti eleştir.

Edit: cehaletin sistemle alakası olmadığını söyleyenlere köy enstitüleri der susarım.
dünyanın en normal durumlarından biridir.
Üniversite okuyan her insan mükemmel, bilgili, kültürlü değildir. Önemli olan tahsil yapılmış okullardan ziyade insanın kendini nasıl ve ne kadar geliştirdiğidir. Cahillik, diplomayla aşılabilecek bir şey değil.
Yatakta diplomasiyla yatmayacagi icin sorun yoktur.
kızın ne mezunu olduğu yazılmamış. tahminim kız da bi sikim mezunu değil ama yazar arkadaş kızın güzel olması sebebiyle diploma kısmını es geçmiş.
üniversite okumayı bi bok zannedenlerin bok attığı durum. ulan bu gözler yüksek yapıp iki kazı güdemeyen davarları gördü be.
Universite mezunu olup lise mezunundan daha cahil insanlar varken böyle bi kıyasa gerek yok.
Üniversitede gızlarla gezip tozmamış iffet timsali bir beyle evlenmektir.
eşimin yaptığı eylem. gayette memnun.
Üniversite okuyupta adam olamayanda var. Önemli olan yeterince olgun ve insan olması.
15 mi sonuç?
üniversite mezunu olup mal olan insan kaynıyor her yer .
zengin biriyle evlenmektir.

bu ülkede ne kadar okursan o kadar az maaş alırsın.

Not: üni öğrencisi.
Evlenilir neden evlenilmesin. Ne mezunu olduğunun ne önemi var. benim için kişinin toplum içindeki hal ve hareketleri, kendini geliştirmesi, karakteri vs. daha önemli. görende her üniversite okuyanın üst düzey bir zekaya sahip olduğunu sanır. Genelleme yapmak istemem ama afedersiniz birçoğu orospu çocuğunun teki. Böyle olacağına hiç olmasın.
kardeşim adam olduktan sonra ilkokul mezunu olsa da olur.
hayatın gerçeklerinden bir tanesi.
öyle demeyin, belki de kendini geliştirmiştir.