bugün

her karakterin degiştigi anda bir tek ismail abinin degişmedigi sahnede ne yalan söyleyim ben bile çok sevindim lan.
--spoiler--
bir dolu dolu neptün yolu programına daha hoşgeldiniz.

öncelikle belirtmek isterim ki geçen bölümde ki kavurmalı pide yiyen uzaylı kaptan karakteri çok iyiydi. ayrıca nuri bakkalın kapandığını öğrendiğimiz bölümdü. dayarsan insanlara bozuk, ikinci el ürünleri, erdal bakkal ayakta kalır, nuri bakkal kapanır.

'ne kadar çekim gücü o kadar tehlike' ile aynı anda hem toplumsal mesaj verip hem çekim gücü diye bağıran firmalara ayar verebilen dizidir.

gerek arada görünen mecnunun yatağının başında ki beşiktaş posteri, iskenderin şerefinizle oynayıp hakkınızla kazanın dokundurması ve yağmurlu bir günde görmüştüm seni ile izleyen beşiktaşlılar için çok daha farklıdır bu dizi.

bu arada lafın bi yerinde sakallı bebek geçti. o da ayrı efsanedir.

gün batarken ardından tepelerin, veda vakti geldi teletabilerin.
--spoiler--

son çıkan olaylarla dizinin bir nebzede olsa tadı bozulacağı için olayı çıkaran bozuk duş musluklarına değinmememiz, dizinin sihrini bozmamamız kanaatindeyim ayrıca.
dün gece ki bölümüyle yine kahkalar attırmıştır.

--spoiler--
uzaylı zekiye: artık devir değişti.

mecnun: ee tabi çelik de değişti.

uzaylı zekiye: yok ya kafa hala aynı.

mecnun: hala dongi dongi yani.

--spoiler--
setinde kavga çıkan dizi. Basroldeki bir oyuncunun diger bir bayan basrol oyuncusunu başka bir bayan basrol oyuncusunun azmettirmesi ile kaldirimlarda hatri sayilir bir şekilde dövmüştür.
öpüşmenin bokunun çıktığı dizi. ali atay da dünden razı zaten kızın dudaklarını ağzına komple almaya. yakında burun da kaynar aradan. köşeye yatır s.k de sen de rahatla biz de.
erdal iskender'i süper oynadı ama maalesef iskender erdal karakterini çok ama çok kötü canlandırdı.

bir de lütfen arda gitmesin; mecnun'a leyla çok, ezgi gitsin ya lütfen sonuçta o arda tıs tıs tıs.
burak aksakın artık kendini aştığı hangi kafayla yazdığı belli olmayan dizi. hadi o yazıyor da oyuncular ne yapıyor öyle resmen ağzım yırtılana kadar gülüyorum. sete girmek istiyorum ben yaa evet çaycı falan olsam orda mesela ismail abim dese 'çay bana' olmaz mı ki öyle. hem ne dedi mecnun dün akşam öyle resmen ilk defa bir dizi de 'tamam da'dendiğini duydum öyle büyük bir mutluluktu ki anlatamam. her gittiğim yerde 'da' kullanıyorum diye acayip bakşılara maruz kaldıktan sonra valla iyi geldi.
Sanıyorum ki son olaylar karşısında dizi eikibi ile ilgili verilmek istenen Şirinler Köyü imajı artık yok oldu. Fakat ne olursa olsun hiçbir şey L&M'nin televizyon tarihimizdeki en sağlam ve kalburüstü yapımdan biri olduğu gerçeğini değiştirmez. Hah , ne olur ? Muhtemelen 1-2 kişiyi diziden gönderirler. Onların yerine yeni hikayeler eklerler ve bunun da çok iyi yapılacağı benim gözümde kesindir. Son olarak diyeceğim , umarım (bkz: Ezgi Asaroğlu) yaşadığı şoku kolayca atlatır , kolay bir şey değil. Ben ilkokulda yediğim tokatı hala unutamadım ki medyaya düşmemişti benim olayım. Arda'ya gelince, ne yaptın be hocam ?
arda karakterini canlandıran ushan çakır'ın rol arkadaşına neden darp yaptı niye yaptı bilinmez ama bir bayana bu şekilde davranmak için hele ki siz tanınmış kişilerseniz ve de bu yaptığınız hareketin sadece orada kalmayacağını bile bile yapıyorsanız ya gerçekten ama gerçekten bir sebebi olmalı yada çok ciddi psikolojik sorunlar sahibi bir olmalısınız * .
fakat bilinen bir gerçek var oda şu ki bu basına da yansıyan olay iki kişininde özellikle ushan çakır'ın kariyerine çok ciddi zararlar vermiş. hemde kariyerinin zirvesi gibi bir yerdeyken ki herkes hem fikirdir ki ushan çakır daha iyisini yapana kadar kariyerindeki en sağlam iş l&m dir.
leyla ile mecnun çok bozdu öyle böyle değil bozdu yani
dendiğinde iplememiştim ama dün ki bölümüyle fark ettim ki bir şeyler çatırdamaya başlıyor. Bir durgunluk sıkıcılıktır gidiyor. tabi baştan aşağı böyle denilemez ama artık eski tadı vermediği kesin. ve bu da üzücü tabi..
sevenlerinin gönlünde apayrı bir paye edinmiş, sınıfının tek ve bir numarası dizi. bu tür yapımlara hiç aşina olmamıştık şimdiye dek. hiç el atılmamıştı. yarattığı imajla şu anda çok özel bir yerde. herkesin diline pelesenk olan konuşmaları olsun, takındıkları tavırlar olsun. hatta ve hatta doğaçlama çekiyorlar, o kadar katıksız bir şekilde canlandırıyorlar karakterleri, benliklerine bile işlemiştir. herkesin işini titizlikle yapması, yaptığı işten keyif alması ayrı kıldı bu diziyi. e tabi burak aksak'ın da hakkını teslim etmek gerekir. şu son yaşanan hadiseden sonra oyunculardan hiç biri ayrılmasın, yadırgarız. çok pis yadırgarız. bütün oyuncuları kabullenmiş durumdayız çünkü, eğreti olur.
fuzılının yazdıgı muhteşem olayların mevcut oldugu bır aşk senaryosu
eski tadı vermesede hala daha güzel,eğlenceli ve olabildiğine absürd dizi.komedi anlayışı senaryosundan dolayı biraz değişti sanki,eskiden karakter ve espri temelli iken şimdi daha bi olaylara,durumlara odaklanmış sahneler.bana öyle geliyor.

otostopçunun galaksi rehberine göndermeler falan mı oluyo,esinlenilmiş mi bilmiyorum ama 2 bölümdür andırıyor bana.özellikle bölüm başındaki plüton mesajıyla '' yazar kimse kesin okumuştur otostopçuyu '' dedim.

yahu bizim ali(atay) çaktırmadan çaktırmadan öpüp duruyor ezgi(asaroğlu) 'yi.vallaha ben size diyeyim...3 mü oldu 4 mü artık...
''ben bilmem bağam bilir'' arda * diziden çıkartıldıktan sonra eski günlerini aratacağını düşündüğüm akıllı çocukların dizisi.
--spoiler--
insan arkadaşına hiç kamil der mi.
--spoiler--

yardırmıştır.
28. bölüm itibariyle şimdiye kadarki en iyi bölümünü yayınlamış dizidir. ben şunu anladım bu diziyi izlerken abi. eğer bir ya da bir kaç bölüm vasat çıkarsa arka arkaya süper bir bölümün hazırlığı yapılıyor demektir. geçen bölüm de ortadaydı ama bu bölüme hazırlamışlar meğer. sezon başındaki ilk 3 bölüm de vasattı ama öyle bir bölüm yaptılar ki hepsini birbirine bağladılar dehşet bir bölüm çıktı.

--spoiler var büyük bir ihtimalle--

oyunculara ayrı değinmek isterim; bu bölümde mecnun'un babası olan cengiz bozkurt öyle bir oynamıştır ki iskender'i mimikleri geçtim sesi bile benzemiş arkadaş ilk başta cidden dublaj yapmışlar sandım. cengiz bozkurt iskender'i ne kadar iyi oynadıysa ahmet mümtaz taylan'da her zamanki yeteneğini bir o kadar konuşturmuş. sırıtması bile benziyordu lan. ama en çok ushan çakır benim dikkatimi çekti özellikle yavuz karakterini 30 saniye bile yapmış olsa birebir yapmış. yazık oldu adama. az akıllı dursaydı benim dizideki favori karakterimdi aaarda. çiçekçiyi söylemiyorum bile. tam bir fiyaskoydu leyla'nın peder. neyse iyi bir bölümdü, cümlemize hayırlı uğurlu olsun. hep böyle bölümler olması dileğiyle.

--spoiler biter--
hakkında çok yalan dolan hikayeler uydurulmuş çift.
''sınav mağduru'' çiçekçi çocuğunun ak sakallı dede olduğu sahne komikti.bombaydı.ayrıca bazı sayılar söyledi ard arda,hata yapıyorsun dedi.zaten bölümün sonunda çekip gitti.

--spoiler--

o sayıların sonunda 42 dedi.42,otostopçu!

--spoiler--
--spoiler--
istanbul seni yeneceeeem
--spoiler--

sahneleri yarım yarım yardırmıştır 28. bölümde. *
arda karakterini canlandıran kişinin kadrodan atıldığı dizidir. * *
leyla karakterinin kovulduğu dizi.
http://twitter.com/#!/ezgi_asaroglu
leyla karakterinin kovulmadığı dizi.
https://twitter.com/#!/ezgiasaroglutk

zorunlu edit : yalan habere benziyordu şu an kovulduğu kesinleşti. artık ya leyla karakterinin yerine birisini bulacaklar ya da dizinin adını ismail abi ile mecnun yapacaklar. hayriye de fena gelmiyor kulağa.
leyla ve arda karakterine ne olduğunu/olacağını merak ettiğim dizi.
http://www.haberturk.com/medya/haber/674021-once-dayak-yedi-sonra-kovuldu

oğlum biri yalan haber desin la!
leyla karakterinin kovulduğu iddia edilen dizi. fake account'mu gerçek mi bilinmez, tek bildiğim kovulmasını kesinlikle ama kesinlikle istemediğimdir. leyla ile mecnun'da leyla kovulurmuymuymuş acaba..?

http://www.haberturk.com/...-dayak-yedi-sonra-kovuldu