bugün

kendisi ulusal gönüllüsüdür.
şarhoş. birde bunlar halkın adamıyız solcuyuz atatürkçüyüz diye at koştururlar ortada. evet bunlar halk olduğunu iddia edenler. başbakan kadın mı kız mı dediğinde kadın hakları diye en önde koşanların partisinden bu adam ayrıca.
memleketi kurtarmak da bir yere kadar kadın düdükleme varsa ucunda diyen sanatçı.

belli ki kafa dumanlı çıkmış sahneye. *
komik adamdır, ama skeçleriyle değil icraatları ile güldürür.
zaten her zaman görüşlerini ve duruşunu beğendiğim bir sanatçıydı. son çıkışıyla ben iyice mutlu etti. adam ayırt etmeden kime ne hak ediyorsa onu söylüyor. bunu yapabilen kaç insan var bu memlekette? alayı yavşak. sadece bu özelliğiyle dahi benim sevgimi kazanmıştır. bu çizgisini bozmamasını diliyor kendisine sağlıklı uzun ömürler diliyorum.
(bkz: ilk kez bir kemaliste hak vermek/#17990003)
kemalist sanatçı. bir mustafa kemal atatürk hayranı olarak bu adamı sevmiyorum sevemiyorum. yapmacık geliyor, bugüne kadar yaptığı hiçbir espiriye gülmedim çünkü güzel değil. atatürk'ü savunmak levent kırca'ya kaldıysa işler vahim demektir.
siyasi görüşüne bir lafım yok kendi fikridir ama komik değildir.
http://www.ulusalkanal.co...sorulacak-video,1056.html
"ülkeye pirinç tanesi kadar katkı yapmadı" diye boş boş eleştirilen sanatçı, muhalif. ulan bu ülkede komedi dalında sanatı getiren sevdiren neslin başındaki adamlardandır levent kırca. sen kimsin?
herkes iktidar yanlısı olmak zorunda mı? ülke kurucusunun izinden gitmek, iktidarın laik cumhuriyet değerleriyle kavga etmesine muhalif olmak ne zamandan beridir hiçlik, sarhoşluk, dinsizlik oluyor.

kemal kılıçdaroğlu'na çıkışını bir chp destekçisi olarak haklı buluyorum. ak parti'nin yalakaları için yemez böyle ak parti kurmaylarına haddini bildirmek. hadi başbakan'ın makamından dolayı yapamayabilirsin ama diğer milletvekillerine cesaret edemezler geçtim akıllarından bile geçiremezler.
bu yüzden eleştiriliyor herhalde, o siyasetçiler padişah değil. gerektiğinde en fazla onlar bulundukları ortamlara saygı gösterecekler.
öyle ben başbakanım, ben muhalefet lideriyim acelem var beni programa öne alın demeler falan kemalist ve ulusalcı insanlarda işlemez.
kemalist ve ulusalcı insanlar biat kültürüyle yetişmez yalayıcılık yapmaz, gerektiği yerde siyasetçisine postayı koyar.

sarhoşmuş; hassiktirin ordan siz imanlısınız da noluyor!
başarılı bir komedyen ve oyuncudur. üstaddır.

dünkü ferman padişahın ülke bizimdir buluşmasında sert sözler söylemiştir. belki herkesin kaldıramayacağı sözlerdir ancak kendisi bu durumu dil sürçmesi olarak açıklamış ve bunun bir replikten kalma sözler olduğunu söylemiştir. ne kadar doğru onun kararını siz verirsiniz.

dünkü sözlere, sosyal ortamda tepki verenlerin yarısından çoğu levent kırcayı tanımıyor. kendisinin uslubu her zaman böyle sert olmuştur. eleştirel tarzı sert bir insandır. bunu oyunlarında veya tv programlarını zamanın da izlemiş olanlar bilir. bilmeyen varsa ilk önce kim olduğunu iyice araştırmalıdır.

herkesin efendi ayağına yatması çok komiktir. adamlık küfürlü konuşma ile olmaz, adamlık zeka ile olur. ben ne yobazlar gördüm beyninden ahlaksızlık akıyor.
bir gözde umay dalkalı vardı hani.. kim milyoner olmak isterde kendi alanı siyaset bilimleri ile ilgili temel, işin a'sı denebilecek tbmmnin parlamento olduğunu bilememişti.. çok fazla tepki alınca da "inadına Atatürkçüyüm" gibi bişeyler zırvalamıştı.. o kız geldi aklıma bu boş adamın boş lakırdısı sonunda atatürk muhabbeti yaptığını görünce..

kırca'nın atatürk'ü buydu işte.. bu yaptığını takdir eder onun atatütk'ü. çok kıymet verdiği atatürk'ün kuruduğu parti genel başkanına terbiyesizlik yapabilecek promil düzeyine gelmiş demek ki! sorun sevdiği ya da karşı olduğu parti genel başkanına söylediği söz değil.. aynı şeyi herhangi birine bir şirket müdürüne bile söylemesi doğru değil.. yani kırca'nın karı düzmesi bile bir siyasinin önemli işinden daha önemlidir mi algılanmalı! konuyu saçma mecralara taşımak niyetinde olmasam da anamlandıramadığım sözleri haklı bulanlar ya da ona boş denemeyeceği düşüncesinde olanları anlamak mümkün değil.. bir komedyenin bir şekilde alkışlanmalıyım isteğinin kendisini düşürdüğü zavallı yerde, kendisine boş denemeyecek olması hissine kapılanlar neye istinaden bunu savunurlar? bizler yeterince iyi olmadığımızda nasıl işimizi kaybediyorsak, sahnede olanlar da doğru işleri yapmadıklarında alkışı ve desteği kaybederler.. sorun kırca'nın muhalifliği değil, sorun kırca'nın sürekli surette muhalifliği halk adamıyım ayağına halktan uzak söylemlerle seviyesiz dile getirişi. sorun kırca'nın muhalefeti çok yanlış algılaması, sorun kırcanın güldürürken düşündüreyim anlaıyışının aslında ne güldüreyim ne düşündüreyim çizgisine gelmesi, sorun aslında uzun zamandır kırca'nın ta kendisi..

aslında kendisi bir süredir dikkat çekmeye çalışıyor.. oya başar'la bir dargın bir barışık günlerin kaymağı o günlerde tükendi.. üstüne uzun süre bir şey çıkmadı reklam malzemesi olarak.. hülya avşarın jüri üyeliği meselesini çıkardı yakınlarda.. orda da pek iplenmeyince "karı düzme" işini dile dolamayı keşfetti sanırım.. e bu ülkede cinsellik prim yapar! bi de üstüne "ne mutlu türküm diyene" dersen sadece mynet ya da posta gazetesinin belirlediği gündemde üst sıralarda yer alabilirsin.. aklımda küçük bir mahalle mi ayarlasak bunlara diyorum.. levent kırca'yı, fazıl say'ı, yılmaz özdil'i, müjdat gezen'i, benzerlerini ve destekçilerini koysak buraya birbirlerine ne kadar tahammül edebilirler acaba?
malum konusmasinda bir yerlere su kacirmistir yine.
güzel yurdumun çağdaş insanlarından. çağdaşlık buysa sokayım böyle çağdaşlığa!

(bkz: karı) (bkz: düzmek)
ulan bu adamı sevmeyebilir hatta siyasi görüşünüzden dolayı nefret bile edebilirsiniz, eyvallah. ama bu güne kadar boş işler yaptı, vatana millete ne faydası var, ne demek lan...

denyo musun sen, senin ne faydan var ki. ayrıca bir vatandaşın ne kadar katkısı olabilirse o kadar katkısı var. bu güne kadar ne yaptı diyenlere şunu söylemek gerekir, emin ol yıllarca sülalenin yarısını ekran başına kilitleyip, karnına ağrı sokana kadar güldürmüştür.

üstelik bunu yaparken sağ, sol fark etmez halkçı ve ulusalcı bir bakış açısıyla her türlü güç odağını eleştirmiştir. yasaklara ve sansürlere uğramıştır. milli bilince yönelik ve halk odaklı işler yapmıştır. bundan 10, 15 sene öncesi bu adamın programı kaldırıldı diye otobüslerde imza toplayan vatandaşları hatırlarız...

ayrıca bugün yandaş olsa, ünlüler ve magazin üzerinden gitse siyasi eleştiri yapmasa yılda en az "10 trilyon" cirolu tv işi yapar. daha bunun reklamı sponsoru var...

o yüzden bu adamı eleştirirken her şeyi diyin ama; "ne yapmış" yada "ne hayrı var" demeyin.
severim kendisini. nitekim bugün yanlış sözler sarfetmiştir. yakışmadı levent abi.
yine içmiş bu. çok seviyorum bu adamı ama içip içip siyaset konuşmak çok saçma.
sarhoş rolünden başka bir rol beceremeyen, zamanında sayılı üç beş komedyen arasında dereceye giren ama şimdi anca böyle dikkat çekebilen sanatçı...
sanatçı kişiliğinden ziyade siyasi yorumlarıyla gündeme gelen bıyıklı oyuncu.
ekim 2012' de işçi partisine kayıt olup yaptığı konuşmasında, işçi partisinin iktidar parti olacağını söyleyerek güldüren kimsedir.
gerçek anlamda savunduğu mevzuları sansasyonel bir şekilde dile getirip haklıyken haksız konuma düşen komedyendir.
gelip dayandığı son durum: artık iflah olmaz zıvanadan çıkmış kemalist teyze halidir. sanat manat hikaye; şapka düştü kel göründü tüm vaziyet bu.
güzel bi konuşma yapacakken "karı" kısmıyla bir çuval inciri berbat etmiştir.
çoğu ünlünün yaşayacağı şeyleri yaşayan, zamanda dışa vuran insan. ünlü olmayı bir bok zannedenlere ibretlik olması dileğiyle.
1988 doğumluyum ve kendisine 1949dan beri gülmüyorum.